Grudzień 2011

Przegląd prasy 2011

Styczeń 2011
Luty 2011
Marzec 2011
Kwiecień 2011
Maj 2011
Czerwiec 2011

Lipiec 2011

Sierpień 2011
Wrzesień 2011

Październik 2011
Listopad 2011


29 grudnia 2011 r.

Sławomir Oskarbski
SĄ DWA POMYSŁY NA INWESTYCJĘ
Możliwe, że już niebawem na mapie polskich uzdrowisk pojawi się nowy ośrodek uzdrowiskowy w Latoszynie Zdroju. Uzdrowisko to istniało i prężnie działało przed wojną, jednak w jej trakcie zostało doszczętnie zniszczone. Teraz ma szansę na odbudowę. Prócz klimatu, niewątpliwą zaletę uzdrowiska będą wody mineralne siarczanowo- wapniowe, które będą mogły być wykorzystywane zarówno do picia jak i do kąpieli. Czytaj artykuł>>>27 grudnia 2011 r.
(dodatek)
Szymon Sikorski
ZIEMIA SĄDECKA ZAPRASZA
Tekst promujący ziemię sądecką- region ciekawy pod względem przyrodniczym, kulturowym i historycznym. Autor stwierdza, że walorów tego regionu jest tak wiele, że trudno je wymienić w jednym artykule. Nie sposób się z tym stwierdzeniem nie zgodzić,jak i z tym iż autor określa wody mineralne z Krynicy Zdroju jako „najlepsze na świecie”.27 grudnia 2011 r.
(dodatek)
/
NA ZIMOWE SZALEŃSTWA ZAPRASZA www.MUSZYNA.pl
Artykuł promujący przepiękne miasto i rejon uzdrowiska w Muszynie. Miasto i gmina uzdrowiskowa oferują bogactwo atrakcji. Amatorzy białego szaleństwa będą mogli skorzystać z wielu nartostrad, na łyżwiarzy czeka lodowisko, a pragnący kontaktu z naturą mogą korzystać ze spacerów w dziewiczych lasach. Zmęczeni pracą bądź szusowaniem na stoku turyści mają możliwość zregenerowania sił na basenie oraz w centrach odnowy. Zbawienny wpływ na zdrowie będą miały również unikalne wody mineralne- szczawy wodorowęglanowo wpapniowe, których można napić się w pijalni wód.27 grudnia 2011 r.(dodatek)
/
WSPOMNIENIE LATA
Artykuł poświęcony walorom polskich wód termalnych. Znajdujące się na Podhalu termy w Bukowinie, Białce Tatrzańskiej czy Szaflarach oferują turystom wiele atrakcji oraz bezkonkurencyjny relaks z widokiem na Tatry. Wszystkie baseny termalne czynne są przez cały rok. Czytaj artykuł >>>24/26 grudnia 2011 r.
Katarzyna Sklepik
DIETA DLA ZDROWIA I URODY
Tekst mówiący o zależnościach jakie są pomiędzy naszą dietą, a stanem naszej skóry. Duże znaczenie dla stanu naszej skóry ma więc nie tylko nawilżanie jej z zewnątrz ale przede wszystkim od zewnątrz. Korzystając z rad zawartych w artykule powinniśmy pić każdego dnia wody mineralne gdyż minerały zawarte w wodzie wzmacniają naczynka i zapobiegają stanom zapalnym skóry.23 grudnia 2011 r.
/
WSPÓŁPRACA UZDROWISKA TO ICH SIŁA
W Rzeszowie odbyła się konferencja „Innowacyjny rozwój uzdrowisk Polski Wschodniej” poruszająca tematykę rozwoju uzdrowisk znajdujących się w województwach: lubelskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Celem konferencji było zawiązanie współpracy między uzdrowiskami i określenie celów oraz kierunków rozwoju uzdrowisk aby mogły stać się bardziej konkurencyjne. Czytaj artykuł>>>19 grudnia 2011 r.

Maku
KRYNICA JAK NOWA
W sobotę podpisano umowę o dofinansowaniu remontu Uzdrowiska w Krynicy w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Na remont, Uzdrowisko otrzyma 10 mln unijnej dotacji. Bryłą pijalni nie zmieni się ale zyska nową,prócz leczniczej, funkcję konferencyjno-wystawienniczą. Prócz Pijalni planowany jest również remont skrzydła Starego Domu Zdrojowego oraz systemu ciepłowniczego w Krynicy i Bulwarów Dietla. Całość kosztów remontu Uzdrowiska szacowana jest na kwotę około 46 mln złotych.08 grudnia 2011 r.
Aneta Dusik
MARZENIA O SZCZAWNICZANCE
Znane dobrze Polakom uzdrowiska takie jak chociażby Krynica Zdrój czy Piwniczna Zdrój posiadają duże zasoby wód mineralnych z których słyną. Wody wydobywane w tych miejscowościach możemy znaleźć nie tylko w uzdrowiskowych pijalniach ale także na sklepowych półkach. Wody mineralne są produktem, który świetnie reklamuje dane uzdrowisko. Takiego produktu nie posiada jednak uzdrowisko w Szczawnicy. Dlaczego tak się dzieje i czemu nie kupimy dziś „Szczawniczanki” opisuje artykuł z Tygodnika Podchalańskiego. Artykuł>>>


 
06 grudnia 2011 r.
BUTELKI PET POD NADZOREM
Branża tworzyw sztucznych lobbuje za wprowadzeniem obowiązkowej kaucji za butelki typu PET – donosi "Puls Biznesu". Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych (PZPTS) spróbuje przekonać Ministerstwo Środowiska do wprowadzenia obowiązkowego systemu kaucyjnego, mającego na celu zwiększenie odzysku butelek PET. Taki system został już wprowadzony m.in. w Niemczech, gdzie udaje się obecnie odzyskiwać ponad 90 proc. butelek PET, w Polsce - niespełna 28 proc. "Jedynym racjonalnym rozwiązaniem, ograniczającym ilość odpadów powstałych w wyniku wprowadzania do obrotu butelek PET, jest system obowiązkowego objęcia ich kaucją" - mówi Tadeusz Nowicki, prezes PZPTS. Kaucja za butelki PET miałaby według PZPTS wynieść 25 gr za sztukę. Konsumenci płaciliby ją przy zakupie napojów, lecz potem mogli odzyskać, zwracając butelki za pośrednictwem specjalnych automatów lub punktów skupu.
Wprowadzenie takiego systemu nie będzie łatwe z uwagi m.in. na opór dystrybutorów detalicznych i producentów napojów. "Nasza branża jest przeciwna. Koszty wprowadzenia systemu są bardzo wysokie" - mówi Wojciech Rutkowski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Przemysł Rozlewniczy. ( Źródło: PAP)02 grudnia 2011 r.
Marcin Prusak
BIZNES JANCIA WODNIKA
Artykuł red. Marcina Prusaka z Głosu Pomorza opowiadający o pomyśle pewnego przedsiębiorcy z Ustki. Otóż właściciel firmy naszącej nazwę Krajowy Bank Informacji Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Ustce postanowił zarobić pieniądze na czymś co każdy może mieć za darmo, mianowicie na sprzedaży wody morskiej wprost z Bałtyku. Pomysł jest ten bardzo kontrowersyjny szczególnie, że przedsiębiorca zamierza sprzedawać wodę jako produkt zdrowotny. Zachęcamy do lektury artykułu aby nie dać się nabić w butelkę. Czytaj artykuł >>>

 

Top