Perła Swoszowic

 

 

 

 

 

 

Polecana przez

 

jako doskonała woda
profilaktyczno-zdrowotna

o zawartość znaczących
dla zdrowia 

składników mineralnych
w mg/litr

            

o zawartość znaczących
dla zdrowia 

składników mineralnych
w mg/litr


 Kationy:
Magnezowy Mg2+........ 18,23
Wapniowy Ca2+......... 651,30
Sodowy Na+................. 46,67

 Aniony:
Siarczanowy SO42... .......1425,00
Chlorkowy Cl...................... 115,20
Wodorowęglanowy HCO3.. 187,90

Suma
 składników miner. 2465,00 mg/l


Producent:

Naturalna Woda Mineralna 
"Perła Swoszowic"
Zbigniew Baliniak

 30- 434 Kraków
    ul.Kąpielowa 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PERŁA SWOSZOWIC -

Rewelacyjna zarówno w smaku , jak i w działaniu, wysoko-zmineralizowana naturalna woda mineralna Perła Swoszowic.

Pochodząca wprost ze źródła w obszarze górniczym krakowskiego Uzdrowiska Swoszowice. Ogólna jej mineralizacja wynosi 2465,0 mg/l.
Wyróżnia się znacząca ilością siarczanów w ilości 1425 mg/l. 
Perła Swoszowic - znacznie różni się składem od większości wód wydobywanych w naszym kraju: zawiera dużo siarczanów, wapnia i magnezu, mało natomiast w niej wodorowęglanów, sodu i chlorków; woda ta polecana jest w leczeniu i profilaktyce niektórych typów  cukrzycy, stanów zapalnych dróg moczowych, a także chronicznych nieżytach jelit; przynosi ulgę osobom cierpiącym na stwardnienie rozsiane;  Niezależnie od tego może być stosowana jako woda mineralna codziennego użytku, dostarczająca organizmowi niezbędnych składników mineralnych.

( Siarczany – sole lub estry kwasu siarkowego o wzorze SO4-2.)
Siarka niezbędna dla zdrowia i życia.
Występuje we wszystkich tkankach ludzkiego organizmu.

Ogranicza nadkwasotę, likwiduje zgagę, niezastąpiona w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Działa żółciotwórczo i żółciopędnie, co wykorzystuje się w leczeniu wątroby i dróg żółciowych. Wspomaga również leczenie cukrzycy oraz chorób reumatycznych.

Siarka jest bardzo ważnym składnikiem struktury białkowej. Wchodzi w skład aminokwasów - związków o kluczowej roli w organizmie ludzkim, Znajdziemy ją poza tym m.in. w insulinie,insulina to hormon odpowiedzialny za kontrolowanie metabolizmu glukozy. Jeśli nasz organizm otrzymuje za mało siarki, nie może wydzielać insuliny i komórki trzustki, pracują nieprawidłowo. Co więcej, komórki organizmu są mniej wrażliwe na działanie insuliny. To wszystko przekłada się na insulinooporność. obniżającej ciśnienie krwi heparynie, wpływającym na działanie układu nerwowego glutationie oraz witaminach B1 i H.

Siarka , jako pierwiastek pierwiastek znajduje się na 5 miejscu na liście składników niezbędnych nam do życia. Wiąże metale ciężkie i nikotynę, ułatwiając ich wydalenie z organizmu. Siarka jest podstawowym składnikiem mazi stawowej. Jej zasoby muszą być stale odnawiane.

Ten składnik działa przeciwzapalnie i ułatwia regenerację chrząstki. Ponadto w przypadku ludzi starszych pojawia się zwiększone zapotrzebowanie na ten pierwiastek i szczególnie często mamy do czynienia z jego niedoborem. To z kolei wywołuje różnorodne, niekiedy bardzo ciężkie zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu.
 

 

Znalezione obrazy dla zapytania perła swoszowic

Top