Ustronianka

 

Naturalna woda mineralna   

Polecana przez

jako doskonała woda
do picia 

Zawartość znaczących dla zdrowia składników mineralnych
w mg/L

     

  Kationy:
  
 wapniowy Ca++..........................95
   magnezowy Mg++.......................17
   sodowy Na+................................6   

   Aniony:
   
wodorowęglanowy HCO3--......308
   siarczanowy SO42-...................41
   chlorkowy Cl-............................27
   fluorkowy Cl-.........................0,22
   Suma składników mineral. -523 


PRODUCENT
Ustronianka Sp. z o.o.
ul. 3 Maja 18
43-450 Ustroń

Zakład Produkcyjny Nr 2
ul. Jelenica 72

43-450 Ustroń

tel.: (033) 854-41-00
fax: 
(033) 854-28-01
Asortyment wód butelkowanych >>>

Wydarzenia >>>

Prasa o USTRONIANCE >>>

Ustronianka z Jodem->>>
Akcja charytatywna
 >>>

 

 

 

 

Uzdrowiskowe walory Ustronia znane są od wielu lat. Już w XIX wieku Ustroń został zaliczony do uzdrowisk. Wówczas również, zainteresowano się znanym już od dawna źródłem "Budzigłód" pod Małą Czantorią. Dzisiaj kontynuatorem tej tradycji jest powstała w 1980 roku Wytwórnia Naturalnych Wód Mineralnych USTRONIANKAJej założycielem i jedynym właścicielem jest Michał Bożek. Na początku swej działalności była niewielkim zakładem zatrudniającym kilku pracowników, szybko jednak przerodziła się w jedną z najprężniej działających firm produkujących wody i napoje w całym kraju. W 1994 roku USTRONIANKA rozpoczęła produkcję wody i napojów owocowych w drugim swoim zakładzie, zlokalizowanym w malowniczo położonej części Ustronia - Jelenicy, w obszarze otuliny Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Powstała nowoczesna hala magazynowa i produkcyjna z najnowocześniejszymi liniami do rozlewu wody mineralnej i napojów owocowych. Kolejną inwestycją był uruchomiony w 1994 roku zakład w Białej koło Prudnika, u podnóża Gór Opawskich. Zakład ten jest obecnie jednym z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych zakładów rozlewniczych w Polsce. W 2000 roku USTRONIANKA przejęła istniejące od 1963 roku Zakłady Wytwórcze CZANTORIA w Ustroniu. Zakłady te posiadały bardzo bogatą tradycję w dziedzinie produkcji wód i napojów. Obecnie USTRONIANKA posiada 3 zakłady produkcyjne, w których produkowana jest Naturalna Woda Mineralna "Ustronianka", "Czantoria" oraz napoje "Grappa".

Produkty USTRONIANKI są doceniane przez konsumentów od wielu lat:
Woda mineralna "Ustronianka" zdobyła w 1996 roku Złoty Medal na targach "Pol Drink" w Bydgoszczy. W 1997 roku "Ustronianka" została wybrana przez czytelników "Trybuny Śląskiej" jako najlepsza woda w Konkursie "Hit Lata '97". W roku 1998 woda mineralna "Ustronianka" została wyróżniona w Konkursie na Najlepszy Produkt Opolszczyzny. Podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich "Polagra 2000" woda z Ustronia uzyskała medal "Dobry Wyrób Merkury". W 2001 roku Polska Sieć Handlowa Lewiatan przyznała firmie Michała Bożka tytuł zwycięzcy w kategorii "Najlepszy Producent". Wytwórnia Naturalnych Wód Mineralnych "Ustronianka" została przyjęta do elitarnego Klubu Gazel Biznesu, grona najbardziej dynamicznie rozwijających się firm. W 2002 roku USTRONIANKA" otrzymała przyznaną przez dziennik "Rzeczpospolita" nagrodę "Dobra Firma 2002" w uznaniu za dynamikę rozwoju i osiągniętą efektywność. Naturalna Woda Mineralna Ustronianka została nagrodzona Laurem Konsumenta 2005 przyznanym przez "Gazetę Prawną".

        

Również działalność charytatywna "Ustronianki" jest bardzo bogata. Właściciel firmy Michał Bożek w 1998 roku otrzymał prestiżową nagrodę humanitarną - "Victorię", nagroda ta przyznawana jest przez Stowarzyszenie "Klub Ludzi Życzliwych" przy TV5 z Wrocławia. Wyróżnienie to jest wyrazem uznania dla jego zaangażowania w niesienie pomocy najmłodszym i wszystkim poszkodowanym podczas powodzi z 1997 roku. Jednym z wyróżnień jest także przyznanie tytułu - Zasłużony Działacz Humanitarny za ratowanie Życia i Zdrowia Ludzkiego oraz Działalność Humanitarną. Najważniejszym jednak wyróżnieniem jest odznaczenie Michała Bożka Brązowym Krzyżem Zasługi w 1999 roku oraz Złotym Krzyżem Zasługi w 2005 roku nadanymi przez Prezydenta RP.    

USTRONIANKA od wielu lat prężnie wspiera różne inicjatywy związane ze sportem, zarówno te małe, lokalne jak i wielkie wydarzenia sportowe. Przez kilka lat firma sponsorowała drużynę Mistrza Polski w Piłce Siatkowej "Mostostal-Azoty" z Kędzierzyna-Koźla, a także Zespół Rajdowy Ustronianka biorący udział w liczących się imprezach rajdów samochodowych w Polsce. USTRONIANKA była również oficjalnym partnerem Fundacji Izabeli i Adama Małyszów, a także Oficjalnym Sponsorem Polskiej Kadry Skoczków Narciarskich. Dużym wydarzeniem w historii USTRONIANKI jest objęcie sponsoringiem najsłynniejszego obecnie Klubu Sportowego, który nosi nazwę "KS Wisła Ustronianka" z Wisły. Członkami tego Klubu są m. in. Adam Małysz, Wojciech Tajner, Rafał Sliż, Piotr Zyła, a trenerem klubowym jest Jan Szturc.

Ustronianka usprawnia zarządzanie. Producent wody mineralnej wdroży oprogramowanie do zarządzania przedsiębiorstwem TETA 2000 oraz aplikację wspomagającą podejmowanie decyzji biznesowych Business Intelligence TETA Controlling. Ma to umożliwić sprawną obsługę finansów, księgowości, controllingu i rachunkowości zarządczej, zarządzania zasobami ludzkimi, majątkiem trwałym oraz zapewniają wysoki poziom wsparcia procesów sprzedaży, gospodarowania materiałami i towarami. Wdrożenie systemów obejmie wszystkie 4 oddziały w tym 2 zakłady produkcyjne.

 
Top