Buskowianka

 

Znalezione obrazy dla zapytania WODA BUSKOWIANKA

                                Znalezione obrazy dla zapytania WODA BUSKOWIANKA

Polecana przez
 
     

                                      

jako doskonała woda
do picia 

Zawartość znaczących dla zdrowia składników mineralnych
w mg/L

  

Kationy:
Wapniowy Ca++..................................119,28
Magnezowy Mg++................................28,19
Sodowy Na+........................................34,40
Potasowy K+ ......................................<29,9

Aniony: 
Wodorowęglanowy....HCO3..................378,31
siarczanowySO4..................................144,40
chlorkowy. Cl..........................................31,91Producent

„Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. 

          DZIAŁ SPRZEDAŻY WODY MINERALNEJ                 "BUSKOWIANKA"


Wełecz 178

28-100 Busko-Zdrój
tel. 41 378 20 68
fax. 41 378 23 13
e-mail: buskowianka@ubz.pl 

 

 

 

Busko - Zdrój leży w Niecce Nidziańskiej na wysokości 230 m n.p.m. między Górami Świętokrzyskimi a Wyżyną Krakowsko - Częstochowską w regionie zwanym od przepływającej przezeń rzeki Nidy Ponidziem, na Garbie Wójczańsko - Pińczowskim. Busko - Zdrój ma wyjątkowe walory krajobrazowe i przyrodnicze. W XVII wieku odkryto na terenie Buska źródła solankowe, gdzie do dziś wydobywane są wody mineralne.

Buskowianka Zdrój” jest wodą mineralną wydobywaną od 50 lat z Buskich źródeł. Należy do wód średniozmineralizowanych o ogólnej mineralizacji ok. 800 mg/L. W swoim składzie zawiera składniki mineralne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu magnez, wapń, sód, chlorki, wodorowęglany, siarczany. Zawartość ich w 1 litrze wody „Buskowianka Zdrój” może stanowić uzupełnienie tych biopierwiastków do codziennej diety, a składniki mineralne w niej zawarte są bardzo dobrze przyswajalne przez organizm. Wypijając 1 litr wody „Buskowianka Zdrój” zapewnimy dostarczenie do organizmu ok. 10 % dziennego zapotrzebowania naszego organizmu na magnez, ok.10% zapotrzebowania na wapń. Inne składniki mineralne, które posiada woda, stanowić mogą też częściowe uzupełnienie do codziennej diety. Woda jest smaczna i daje uczucie orzeźwienia. Doskonale nadaje się do picia, ale również do przygotowywania posiłków. 

Buskowianka Zdrój”jest w sprzedaży w różnych opakowaniach szklanych i plastikowych typu PET o pojemnościowych od 300 ml do 1,5 litra. Od kilku lat dostępna jest też w eleganckich butelkach szklanych, zakręcanych typu Premium 300 ml. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem odbiorców i używana jest do podawania podczas różnego rodzaju imprez, konferencji i spotkań w wielu ważnych instytucjach państwowych, hotelach i przedsiębiorstwach.

"Buskowiankę Zdrój" można znaleźć w ofercie handlowej sklepów i hurtowni spożywczych nie tylko w województwie świętokrzyskim, ale również w innych regionach Polski. Warto docenić produkt, który już od kilkudziesięciu lat cieszy się ogromnym uznaniem konsumentów w całej Polsce, będąc rozpoznawalną marką - wizytówką naszego regionu.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania WODA BUSKOWIANKA

 

 

 

 

 

 

 

 

Top