Maj 2014

Przegląd prasy 2014

 

Styczeń 2014
Luty 2014
Marzec 2014
Kwiecień 2014


29.05.2014 r.
HIPONATREMIA - NADMIAR WODY SZKODZI
Warto zdawać sobie sprawę, że nadmiar wody może zaszkodzić. Jednorazowe wypicie bardzo dużej ilości wody szczególnie przy niskiej podaży składników odżywczych może doprowadzić do tzw. zatrucia wodnego. W wyniku przewodnienia organizmu np. w czasie upałów i stosowania niskosodowej diety może dojść do hiponatremii czyli dosłownie do "niedoboru sodu we krwi". Może to skutkować bardzo groźnymi konsekwencjami dla zdrowia i życia. Jak zauważa ekspert, dr Piotr Majewski, na właściwą podaż sodu powinny zwracać uwagę sportowcy, wypijając przed treningiem np. dosolony płyn. Problem odwodnienia, a także ztrucia wodnego związanego z niską podażą sodu dotyka też osoby starsze. Specjaliści uważają, że hiponatremia nie niższa niż 120 mmol/l nie wymaga dożylnej suplementacji. Zaleca się wtedy zwiększoną podaż sodu m.in. z wód mineralnych wyoskozmineralizowancyh.Maj 2014 r.
dr inż. Katarzyna Okręglicka

CO NAJCZĘŚCIEJ PIJEMY?
Choć woda jest najważniejszym źródłem nawodnienia organizmu, to Polacy rzadko o niej pamiętają. Zaledwie 29 procent Polaków siega po nią regularnie, a tylko 6 procent wypija jej zalecaną dzienną ilość. Autorka artykułu jest spacjalistą w zakresie żywienia i dietetyki Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, poleca picie wody zamiast słodzonych napojów, którze zwiększają ryzyko zachorowania na cukrzycę.13.05.2014 r.
GfK/portal spożywczy

GFK: RYNEK WODY MINERALNEJ ZANOTOWAŁ NIEWIELKIE SPADKI
Jak podaje Instytut GfK rynek wody mineralnej w Polsce zanotował niewielki, około 1 procentowy spadek w ujęciu ilościowym w stosunku do analogicznego okresu w latach poprzednich (marzec 2013-kwiecień 2014). Więcej >>>12-18.05.2014 r.
/

WODA ZDROWIA DODA
"Twoje Imperium" podaje siedem wskazówek jak nauczyć się pić wodę i wyrobić sobie nawyk regularnego picia wody. Najważniejsze aby mieć wodę zawsze pod ręką; dzięki dużemu wyborowi wód na rynku, każdy może znaleźć odpowiednią wodę dla siebie; dzięki nowym technologim zapominalscy mogą ustawić sobie przypomnienie w telefonie o piciu wody. Regularne picie wody jest naważniejsze aby zapobiegać odwodnieniu i czerpać jak największe korzyści z każdej kropli.08.05.2014 r.
Aneta Dusik

WODA Z NIEBA I NA STOLE
Drugiego maja w Szczawnicy zorganizowano już po raz XIV Święto Wód. Zapraszamy to przeczytania relacji z tego Święta w "Tygodniku Podchalańskim". Więcej>>>08.05.
2014 r.
Danuta Ślęzak

KUJAWY BEZ BILETU
Dzennik Toruński "Nowości" zachęca do odwiedzania i zwiadzania Kujaw. Poleca odwiedzenia popularnego uzdrowiska w Ciechocinku, gdzie można pospacerować pod tężniami oraz udać sie do pijalni wód mineralnych, w której skosztować mozna wydobywanej w Ciechocinku, wody mineralnej "Krystynka".07.05.
2014 r.
Marta Meler

PIJ NA ZDROWIE
W dziale porad dla seniorów Dziennika Bałtyckiego ukazał sie wartościowy tekst dotyczący nawadniania organizamu, ze szególnym uwzględnieniem picia wód. Do nawadniania organizmu autorka poleca przede wszysctkim wody mineralne. W tekście zwrócono uwagę na problem niedostatecznego poziomu nawodnienia organizmu osób starszych.07.05.2014 r.
Kuba Wajdzik

STAROPOLANKA RUSZA Z NOWĄ AKCJĄ WIZERUNKOWĄ
Z początkiem maja tego roku ruszyła kampania wizerunkowa marki Staropolanka. Swoim zasięgiem obejmie ona m.in. kanał telewizyjny, internetowy, a takż różne eventy, a hasłem przewodnim tej kampani będzie: "Jak coś robisz, rób to z wodą". W artykule znajdują się również wypowiedzi Pana Bogdana Szladewskiego - Wice Prezesa Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich S.A., producenta Staropolanki. Więcej>>>06.05.
2014 r.
za: Rzeczpospolita

POLACY PIJĄ CORAZ WIĘCEJ WODY I SOKÓW. TRACĄ NAPOJE GAZOWANE.
Jak podaje "Portal Spożywczy" na tle całej branży napojowej bardzo dobrze wypada woda, której producenci odnotowują stałe wzrosty sprzedaży. W pierwszych miesiąca 2014 roku Polacy wypili o ponad 2% więcej wody niż w tym samamy okresie roku ubiegłego. Więcej>>>

 

Top