Rok 2005

Rok 2005

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Pierwszy Pochód 100 Mikołajów z Wodami Mineralnymi
 
 

Pochód Świętych Mikołajów wyruszył spod hotelu Cracovia, gdzie przez cały dzień zbierano prezenty dla dzieci z placówek opiekuńczych i domów dziecka. Święci w czerwonych w czerwonych strojach, w większości ukryci pod długimi brodami nieśli transparenty i wykrzykiwali hasła: „Mikołaja tez może suszyć”, „Mikołaj pije tylko wodę mineralną” i „Nie każdy Mikołaj musi być święty”. Pokłonili się swoim wielkim imiennikom – Mikołajowi Kopernikowi pod Collegium Novum i Mikołajowi Zyblikiewiczowi na pl. Wszystkich Świętych. Przechodniom rozdawali butelki z wodą mineralną. A potem wypili kawę u Mikołaja Wierzynka.

- Wcześniej przekazaliśmy wodę mineralną dzieciom z domów dziecka. Najzdrowsza woda z Muszyny i Piwnicznej będzie dla nich najlepszym prezentem na święta – mówi prowadzący pochód św. Mikołaj, prywatnie Tadeusz Wojtaszek, dyrektor Agencji Promocyjnej AMBAR i ekspert od wód mineralnych Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. prof. Juliana Aleksandrowicza. Nieoficjalnie zdradził, że wszyscy Mikołaje za dnia uczestniczyli w konferencji na temat prawa żywnościowego, zorganizowanej przez Izbę Gospodarczą „Przemysł Spożywczy”, a teraz mają „zajęcia wieczorne”.

W pochodzie uczestniczyła także płeć piękna. – Czy kobieta może być Świętym Mikołajem? No pewnie! Każdy może być, właśnie przeciwko dyskryminacji protestujemy – obruszyła się ubrana w czerwony strój pani Karina. –W końcu Kopernik też była kobietą!

(KK)


 

   
   
   
  Orkiestra też mikołajowa !Orkiestra też mikołajowa !
   

 


 

Top