Wrzesień 2016

Przegląd prasy 2016 r.
wrzesień

27.09.2016 r
Dominik Olędzki
WODA Z KRANU CZY Z BUTELKI

Jak podaje radiowa Jedynka rynek wód butelkowanych w Polsce będzie rósł w najbliższych 10 latach o około 5 procent rocznie. Dietetycy zalecają picie około 2 litrów wody dziennie,więc walka o klienta trwa - niespodziewanie pomiędzy producentami wód butelkowanych,a przedsiębiorstwai wodociągowymi. Czy różnią się wody butelkowane od wodociągowych badał Dominik Olędzki rozmawiając m.in. z Tadeuszem Wojtaszkiem, kierownikiem programu "Woda dla zdrowia". Więcej>>>27.09.2016 r
Marcin Rybak
ROZPUSZCZALNIK NIE WODA 

Jak podaje Gazeta Wrocławska ciecz,znajdująca się w butelce wody Żywiec Żywioł, która poparzyła mieszkańca Bolesławca, to związek używany jako rozpuszczalnik. Gazeta powołując się na nieoficjalne informacje, podaje, że jedym ze związków znajdujących się w butelce był metyloetyloketon. Płyn znajdował się w butelce z partii produkcyjnej pochodzącej z 20 kwietnia 2016 roku, wiadomo, że tego dnia wyprodukowano około 2000 butelek. 


26.09.2016 r
SZSZ
PRZECIĘTNY POLAK KUPUJE ROCZNIE 184 L NAPOJÓW BEZALKOHOLOWYCH I WYDAJE NA TEN CEL 564 ZŁ. 

Jak podaje Kurier Lubelski, w 2015 roku Polacy przeznaczyli na zakup napojów bezalkoholowych ponad 21 mld zł. Niestety wśród kupowanych napojów prym wiodły napoje gazowane. Mimo wszystko cieszy fakt, że stale wzrasta spożycie wód mineralnych, na które w ubiegłym roku Polacy przeznaczyli 4,9 mld złotych.


METROPOLIA WARSZAWSKA
23-25.09.2016 r
PIĘKNA OD WEWNĄRZ
Dobre kosmetyki i zabiegi upiększające to nie wszystko aby nasza skóra była piękna i jędrna. Jadną z najważniejszych rzeczy jest odpowiednie nawodnienie. Picie odpowiedniej ilości płynów, nawet do trzech litrów dziennie (w tym wody mineralnej) jest kluczem do sukcesu. Do diety warto też wprowadzić surowe warzywa, orzechy, tłuste ryby morskie - wszystko po to aby zadbać o nasz witalny wygląd od wewnątrz. 


24.09.2016 r
Małgorzat Oberlan
NIE IDŹ NA ŻYWIOŁ Z ŻYWIOŁEM

Jedno z pierwszych prasowych ostrzeżeń, które ukazało się w prasie w związku z poparzeniem przełyku jakiego doznał konsument po wypiciu wody "Żywiec Zdrój Żywioł". Z hurtowni wycofywano sierpniowe partie produkcyjne oraz ewentualne kwietniowe, które nie trafiły jeszcze do sprzedaży. 08.09.2016 r
Anna Orawczyk
ZDROWIE W WODZIE UKRYTE

W „Kronice Beskidzkiej” ukazał się materiał poświęcony właściwościom wód mineralnych i leczniczych. Lecznicze wody mineralne, jak zauważa autorka muszą być spożywane pod nadzorem lekarza. Po ten rodzaj wód chętnie sięgają seniorzy, którzy znają je z uzdrowisk i cenią sobie ich prozdrowotne właściwości i pomoc w różnego typu schorzeniach. Szczególnie popularne są wody z Krynicy Zdroju oraz Wysowej. Dr Sławomir Wojtulewski z Bielska Białej poleca aby terapię wodami leczniczymi zawsze stosować zgodnie z lekarskimi wskazaniami ponieważ nie wszystko wszystkim pomaga, a konkretne wody i zawarte w nich biopierwiastki należy stosować w konkretnych schorzeniach. 08.2016 r
Grzegorz Ignatowski
SZANUJMY WODĘ RANO I WIECZOREM

W dzienniku Polska the Times ukazał się artykuł poświęcony ekologii i dbaniu o wodę w nieco innym ujęciu, a mianowicie duchowym. Ponieważ o ekologii rozpisuje się w ostatnich dniach prasa watykańska, z racji obchodzonego 1 września Światowego Dnia Modlitw o Ochronę Środowiska, to pochodzącym ze stolicy Kościoła materiałom przyjrzał się Grzegorz Ignatowski.
Spojrzenie na dbanie o środowisko i wodę przez pryzmat wiary jest niecodzienne i niezwykle ciekawe. Polecamy lekturę artykułu.

Top