Rok 2016

Charytatywna Akcja Mikołajowa 2016

 

Jak co roku od jedenastu lat ekipa pomocników św. Mikołaja z programu „Woda dla zdrowia” odwiedziła trzy niezwykłe miejsca przekazując prezenty mikołajkowe, słodkości oraz wody mineralne przekazane przez producentów wód „Piwniczanka”, „Cisowianka” , „Buskowianka Zdrój”, "Nestle Pure Life" oraz „MagiCa”.

Pierwszym niezwykłym miejscem, które odwiedzili nasi Mikołaje już 5 grudnia, była Placówka opiekuńczo – wychowawcza typu specjalistyczno – terapeutycznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP w Krakowie. Mikołaje z wodami mineralnymi oraz podarkami spotkali się tam jak zwykle z ciepłym przyjęciem oraz radością dzieci, których uśmiechy były bezcenne.

Woda to dla tego miejsca cenny dar, gdyż służy do popijania w czasie przyjmowania leków oraz każdego dnia, pomaga wyrabiać zdrowe nawyki wśród podopiecznych Sióstr.

6 grudnia nasi pomocnicy, wyruszyli wraz z najprawdziwszym świętym Mikołajem do Radwanowic, aby odwiedzić fundację im. Brata Alberta oraz Dolinę Słońca – ośrodek fundacji Mimo Wszystko.

Podopieczni fundacji im. Brata Alberta, jak co roku w komplecie czekali na św. Mikołaja, który wręczał im pakunki. Tradycyjnie już, podopieczni nie mogli doczekać się utworzenia wielkiego „węża”, aby wspólnie rozpakowywać dostawę wód mineralnych. Pomocnicy z Radwanowic nie zawiedli i wody mineralne zostały błyskawicznie rozpakowane. Posłużą w czasie codziennych warsztatów oraz wycieczek. Dzięki Producentom wód jest to duże odciążenie dla taj placówki, która ma pod opieką prawie stu podopiecznych, dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie, którzy przyjmują leki i najkorzystniejszym napojem dla nich jest woda mineralna.

Następnie nasi pomocnicy św. Mikołaja udali się do znajdującej się nieopodal Doliny Słońca, która choć tego dnia była przykryta grubą warstwą śniegu, była niezwykle słoneczna dzięki promiennym uśmiechom podopiecznych. Tam także dzięki współpracy wypracowanej przez wiele lat, szybko rozpakowaliśmy transport wód mineralnych, a pomocnice Mikołaja mogły udać się na spotkanie z podopiecznymi aby obdarować ich słodkim poczęstunkiem od firm „Kier” oraz „Natura”.

Kolejna Charytatywna Akcja Mikołajowa w przyszłym roku. Czekamy na nią z niecierpliwością, choć podopiecznych Placówek odwiedzimy jeszcze wcześniej, to Mikołajki i przedświąteczny czas są bezsprzecznie najbardziej magicznym momentem w ciągu roku!

Za przekazanie wód oraz darów dziękujemy firmom:


 
 

oraz producentom słudyczy:
Firma Natura Piotr Kleszczewski, Firma Kier, Zakład Cukierniczo-Karmelarski Tadeusz Kaleta

 
Top