średniozmineralizowana

Znalezione obrazy dla zapytania wody średniozmineralizowane
Cisowianka
Mineral
Ustronianka
Java
Nałęczowianka 
Buskowianka

Naturalne wody mineralne - o średniej mineralizacji

Wody o średniej mineralizacji (średniomineralizowane) są to wody wydobywane spod ziemi, o pierwotnej czystości, nieskażone bakteriologicznie i nieposiadające zanieczyszczeń chemicznych, o ogólnej mineralizacji od 500 do 1500 mg składników mineralnych na litr.

Są to wody o umiarkowanej ilości składników mineralnych. Ich pozytywną cechą jest to, że nie naruszają równowagi wodno-elektrolitycznej w organizmie i dlatego można je pić w dowolnej ilości w celu gaszenia pragnienia. Mogą je pić bez ograniczeń zarówno dorośli, jak i dzieci. Posiadając jednak niewielką ilość soli mineralnych i są smaczniejsze od wód o niskiej mineralizacji i wód źródlanych.

Zazwyczaj zawierają spore ilości magnezu i wapnia, pokrywając około 10% dziennego zapotrzebowania organizmu na te biopierwiastki, dlatego przy ich systematycznym piciu wnoszą do naszego organizmu pewne ilości tych pożądanych składników mineralnych, uzupełniając naturalne ich ubytki. Pijąc tego typu wody, wypłukujemy również z organizmu zbędne i szkodliwe produkty, jakie tworzą się w czasie normalnych procesów życiowych, dlatego ich picie pozwala na oczyszczanie z nich naszego ciała.

 

 

Top