Sierpień 2017

Przegląd prasy 2017 r.
Sierpień

31.08.2017 r
NIECHLUBNE PODSUMOWANIE SIERPNIA
Kończący się miesiąc, to liczne doniesienia prasowe o skażeniu wód wodociągowych. Większość to zanieczyszczenia bakteriami grupy coli. Przypadki takie odnotowano na terenie województw:
małopolskiego (gmina Raciechowice, Osiek, Zakliczyn)
świętokrzyskiego (gmina Strawczyn, Łoniów)
warmińsko-mazurskiego (Działdowo, Pierławki, Wysoka, Księży Dwór, Prusinowo, Wysoka)
zachodniopomorskiego (gmina Sianów, Kłos, Dobrzany)
podkarpackiego (Nisko, Nowa Wieś, Racławice, Wolina)
Również nasz Bałtyk dołączył do niechlubnej listy - od piątku (25 bm.) obowiązuje zakaz kąpieli przy plaży w Darłówku.



31.08.2017 r.

DMA
MUSZYNIANKA - TO TAKŻE STYL ŻYCIA
Artykuł ten ukazał się w kilku krajowych dziennikach.
Spółdzielnia Pracy Muszynianka to jedna z największych wytwórni wody mineralnej w Polsce, z najnowocześniejszą linią produkcyjną w naszym kraju. I choć po każdej zmianie, z nowej linii schodzi 192.000 butelek + 144.000 ze starej linii, to w upalne dni rozlewnia nie nadąża z realizacją zamówień.
To woda wyjątkowa - mówi Teresa Gruca, kierownik laboratorium - czerpana z głębokosci 150 metrów, monitorowana od odwiertu aż po napełnienie butelek, o idealnym składzie minerałów. Zawiera także tajemniczy - kwas metakrzemowy, który nadaje wodzie niepowtarzalny smak oraz, jak mówią naukowcy, stopuje procesy starzenia.


17.08.2017 r.
newsrm.tv/am
CO WARTO CZYTAĆ Z ETYKIETY NA WODZIE?
W "Supernowościach" ukazał się bardzo ważny materiał dotyczący czytania etykiet. Jest to bardzo ważna rzecz zarówno przy zakupie rozmaitych produktów spożywczych jak i wód butelkowanych. Dzięki czytaniu etykiet możemy wybrać wodę, która faktycznie będzie dla nas wartościowa.



16.08.2017 r.

PD
ŁYK "NOWOHUCIANKI" UGASI PRAGNIENIE
W krakowskiej Nowej Hucie...powstała pierwsza nowohucka woda. Choć dla wielu może wydawać się to żartem, wcale żartem nie jest. Nowohuckie stowarzyszenie Nowa Huta B-1, od wielu lat stara się bowiem aby ta przemysłowa dzielnica Krakowa zyskała status...uzdrowiska. "Nowohucianka" to woda powstała z mieszanki różnych wód wysokozmineralizowanych a dochód z jej sprzedaży ma zostać przeznaczony na rozpoczęcie wydobycia wody ze złóż dzielnicy. 



11.08.2017 r.

Tomasz Rabjasz
"LECZNICZA" WODA W MUROWIANCE JEST ZATRUTA 
W małopolskim dodatku "Dziannika Polskiego" możemy przeczytać o "leczniczym" źródełku w Murowiance, z którego woda jest niezdatna do picia. Badania laboratoryjne wykazały bowiem obecność niebezpiecznych dla zdrowia bakterii, w związku z czym bicie tej wody może wywołać biegunki i poważne schorzenia żołądkowo-jelitowe. Wody do odwołania pić nie można, nad czym ubolewa wiele osób które tamtejszej wodzie przypisują lecznicze właściwości. 



02.08.2017 r.

Marek Baran
WODA STAJE SIĘ LUKSUSEM
Od przyszłego roku będzie obowiązywało nowe prawo wodne. Jak możemy przeczytać w gazecie "Temi", zmiany w prawie będą oznaczały dla przeciętnego mieszkańca Tarnowa wzrost opłat nawet o kilkadziesiąt złotych w skali roku.

Top