niskozmineralizowane

Znalezione obrazy dla zapytania wody zmineralizowane


Dobrowianka 

 

Naturalne wody mineralne - o niskiej mineralizacji

Wody o niskiej mineralizacji (niskozmineralizowane) są to wody wydobywane spod ziemi, o pierwotnej czystości, nieskażone bakteriologicznie i nieposiadające zanieczyszczeń chemicznych. Z tego względu są wodami zdrowymi, nie zgrażajacymi zdrowiu człowieka poprzez skażenie bjologiczne lub zatrucie składnikami chemicznymi.
Ogólna mineralizacja takich wód wynosi od 50 do 500 mg składników mineralnych na litr. 

Ponadto w przepisach występują jeszcze wody bardzo niskozmineralizowane o mineralizacji poniżej 50 mg/l. Wody bardzo niskozmineralizowane jak dotychczas nie występują na Polskim rynku.

Wody niskominealizowane mogą być zakwalifikowane jako Naturalne wody mineralne – niskozmineralizowane lub jako Wody źródlane. Kwalifikacja ta zależy od stabilności źródła, z jakiego wydobywana jest woda oraz od jej przeznaczenia i wielkości opakowania. Woda o stabilnym składzie chemicznym, rozlewana do mniejszych opakowań od 200 ml do 2 litrów, a więc do opakowań przeznaczonych do jednorazowego użytku, będzie nosiła raczej nazwę "naturalna woda mineralna - niskozmineralizowana", natomiast woda rozlewana do większych opakowań, od 5 do 19 litrów (tzw. galonów) będzie raczej oznakowana jako "woda źródlana". Cześć producentów dotychczasowych wód źródlanych w małych opakowaniach zapewne zechce pozostać przy tej nazwie ze względu na to, że ta nazwa mocno utrwalił się już na rynku. Woda źródlana, również ta z butelki, kupiona w sklepie, lub też z większej butli dostarczonej do domu czy też biura jest synonimem czystej wody.

 

 

 

Top