Lipiec 2017

Przegląd prasy 2017 r.
Lipiec


29-30.07.2017 r.

Agata Markowicz
7 BARDZO WAŻNYCH POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO PIĆ WODĘ / BEZ WODY NIE MA ŻYCIA, KAŻDY O TYM WIE ALE PIJEMY JEJ WCIĄŻ ZA MAŁO / JAK PRZEKONAĆ DZIECKO DO PICIA WODY KIEDY ONO WOLI, SŁODKIE, KOLOROWE NAPOJE.
W weekendowym wydaniu „Gazety Wrocławskiej” ukazał się cykl porad dotyczących picia wody. Autorką materiałów jest red. Agata Markowicz. Autorka podaje m.in. 7 powodów dla których warto pić wodę, wśród których możemy przeczytać, że woda poprawia naszą wytrzymałość fizyczną czy reguluje temperaturę naszego ciała – to bardzo ważne aspekty picia wody, o których bardzo często zapominamy! Zapominamy też, że wodę należy pić małymi porcjami, systematycznie przez cały dzień, tak aby uzupełniać ją w tempie proporcjonalnym do jej utraty. A co jeśli nasza pociecha nie chce pić wody i woli kolorowe napoje ? Wówczas warto zadbać aby picie wody kojarzyło się dziecku z czymś przyjemnym np. z piciem z kolorowego kubeczka. Ale najważniejsze jest aby dziecko miało dobry wzorzec – najszybciej nauczy się zdrowych nawyków, obserwując swoich rodziców. Dietetyk radzi – jeśli rodzice sięgają po wodę, wówczas ich pociechy też.

 24.07.2017 r.

Aleksandra Tchórzewska
ODRZUĆ NAPOJE, WYBIERZ WODĘ!
"Gazeta Olsztyńska" zachęca do picia wody! Naukowycy bowiem biją na alarm - Polacy piją stanowczo za mało wody,a najgorzej wypadają tu dzieci, które piją nawet pół litra mniej wody w ciągu dnia niż powinny! To zdecydowanie za mało. Statystyki są alarmujące, ponieważ 80% Polaków spożywa za mało wody w ciągu dnia,a aż 11% nie spożywa jej wcale! Wielu z nas sięga po wodę dopiero gdy chce nam się pić. Na szczęście "Gazeta Olsztyńska" spotkała się z Olsztyniankami, które są świadomymi mamami i swoim dzieciom podają wodę,a jeśli piją napoje, to zdrowe, domowej roboty! 


24.07.2017 r.
Joanna Drygiel
NAWODNIENIE ORGANIZMU
W "Super TV" ukazał się bardzo ważny i rzeczowy artykuł autorstwa dietetyk, Joanny Drygiel dotyczący właściwego nawadniania. O tym, że pić trzeba wiedzą wszyscy ale większość z nas niestety o piciu wody przypomina sobie gdy już odczuwa silne pragnienie,a to duży błąd. Błędem jest także zapominanie o piciu wody w czasie pracy w klimatyzowanych pomieszczeniach - klimatyzacja wysusza powietrze,a co za tym idzie, także np. naszą skórę, więc przebywając w takich pomieszczeniach powinnismy pić tym bardziej!21.07.2017 r.

Katarzyna Kojzar
NASZE SERCE WCALE NIE KOCHA LATA 
"Dziennik Zachodni" opublikował obszerną rozmowę ze specjalistą medycyny ratunkowej, kardiochirurgiem, dotyczącą stanu naszego serca latem, bo choć wszyscy tęsknimy za ciepłymi i słonecznymi dniami, tak nasze serce już niekoniecznie. Dbać o picie odpowiedniej ilości wody mjineralnej w czasie upałów powinien dbać każdy, jednak osoby mające problemy z sercem powinny na to zwrócić szczególną uwagę. W czasie gorących dni, nie powinny wychodzić na upał oraz mieć wodę zawsze przy sobie. Powinny też kontrolować wagę ciała rano i wieczorem - jeśli wieczorem jest mniejsza, może to świadczyć o tym, że za mało pijemy.11.07.2017 r.

Katarzyna Sklepik
NIESAMOWITE WŁAŚCIWOŚCI WODY, O KTÓRYCH ALBO NIE PAMIĘTAMY ALBO NIE WIEMY
W "Gazecie Lubuskiej" przeczytać można było artykuł poświęcony wodzie - płynowi życiodajnemu, co może brzmieć banalnie, jednak o tej prostej rzeczy bardzo często zapominamy. Autorka przypomina proste ale niezwykle ważne zasady, którymi kierować się należy każdego dnia. Najważniejsze z nich to picie wody regularnie - małymi porcjami, oraz wybieranie najlepszej wody - a dietetycy nie mają wątpliwości, że najlepsza jest woda mineralna! 04.07.2017 r.

USA: Spożycie wód butelkowanych wreszcie wyższe od napojów gazowanych. Zobacz trzy najważniejsze trendy 
"Portal Spożywczy" podaje, że po latach obserwowanego wzrostu, spożycie wód butelkowanych w USA wreszcie przekroczyło spożycie słodkich napojów gazowanych. Więcej>>>03.07.2017 r.

Edyta Bryła
PŁACIMY MILIARDY ZA WODĘ, KTÓRĄ MAMY PRAWIE ZA DARMO
W "Gazecie Wyborczej" ukazał się osobliwy artykuł autorstwa red. Edyty Bryły, która już w pierwszym zdaniu deklaruje, że uwielbia kranówkę. Autorka przekonuje, że zamiast taszczyć do naszych domów wody w butelkach, taniej i lepiej byłoby pić wodę z kranu....Niestety,jak wynika z treści artykułu autorka nie jest świadoma tego, że różnica między wodą z kranu,a butelkowaną np. mineralną jest diametralna, a aspekt finanstowy - "dopłacanie" do możliwości picia wody butelkowanej, przekłada się też na kwestie zdrowotne, bowiem z wód mineralncyh czerpiemy naturalne składniki mineralne,a wszystkie wody butelkowane, w przeciwieństwie do wód wodociągowych są pierwotnie czyste,a nie uzdatniane. Różnice możnaby mnożyć..

Top