Maj 2017

Przegląd prasy 2017 r.
Maj

22-28.05.2017 r.
Agnieszka Pacuła
TO NIE PRZELEWKI! NIE PIJ BYLE CZEGO!
W tygodniku "Twoje Impreium" ukazał się artykuł poświęcony bardzo ważnej kwestii, a mianowicie wyboru właściwego napoju dla siebie, takiego który nie tylko będzie dobrze gasił pragnienie ale co najważniejsze, nie będzie szkodził naszemu nzdrowiu. Autorka artykułu zwraca uwagę na picie właściwej ilości wody w trakcie upałów, oraz ostrzega przed konkretnymi rodzajami napojów. Zwrócona zostaje uwaga na tzw. wody smakowe, które są w rzeczywistości napojami zawierającymi cukry, sztuczne substancje słodzące oraz inne chemiczne dodatki; napoje gazowane będące jedną z przyczyn choroby refluksowej oraz nektary i napoje, które często dosładzane są bardzo szkodliwym syropem glukozowo-fruktozowym. Cenna radą autorki jest także zjedzenie pomarańczy i wypicie szklanki wody, zamiast szklanki soku pomarańczowego - zamiast dodatkowego cukru dostarczymy sobie naturalnych witamin z owocu oraz minerałów z wody mineralnej.21.05.2017 r.
Łukasz Pawełski
ŚMIERĆ W TWOIM KRANIE
W wydaniu internetowym i "papierowym" Gazety Finansowej ukazał się niezwykle ciekawy artykuł  autorstwa pana Łukasza Pawelskiego poświęcony temu czego na co dzień nie widzimy - rurom, którymi dostarczana jest woda wodociągowa do naszych mieszkań. Autor zwraca uwagę na bardzo istotny problem prawny, który może skutkować problemami zdrowotnymi! Polecamy lekturę tego bardzo ważnego artykułu! Tekst można znaleźć tutaj >>>

 02.05.2017 r

WODA - PRZYJACIEL SMYKA 
"NAJ" zachęca do picia wody przez dzieci od najmłodszych lat. W artykule możemy przeczytać jak istotne jest picie wody przez maluchy, ponieważ jest ona niezbęda dla prawidłowej diety malucha. Pełni ona ważną rolę transportera składników odżywczych i minerałów do wszystkich komórek i tkanek. Dzieciom do 3 roku życia polecana jest woda o niższej mineralizacji tj. do 500 mg składników mineralnych w jednym litrze, zaś starszym dzieciom można bez obaw podawać wody mineralne zawierające do 1000 mg składników mineralnych/l. "Naj" przypomina, że aby dziecko nabrało zdrowego nawyku picia wody, powinno ją mieć zawsze pod ręką.

Top