2016-05-30     Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama     * Zdrowie i życie każdego człowieka, w dużej mierze zależy od rodzaju i jakości wody, jaką na co dzień pije - prof. Julian Aleksandrowicz *

  

NATURALNA WODA MINERALNA
"KRYSTYNKA"
z UZDROWISKA
CIECHOCINEK
Polecana przez ekspertów programu
WODA DLA ZDROWIA
jako woda
profilaktyczno-zdrowotna


Zawartość znaczących dla zdrowia
składników mineralnych
w mg/l

Kationy:
wapniowy Ca++.....................174,1
magnezowy Mg++...................62,6
sodowy Na+.........................950,0

Aniony:
wodorowęglanowy HCO3-......470,4
siarczanowy SO42-..................55,0
chlorkowy Cl-.....................1659,2


Suma
składników stałych
...........3333,2


PRODUCENT:
Zaklady Produkcji Zdrojowej
ul. Solna 6
87-720 Ciechocinek
tel. 054 283 60 71, 283 61 87: zpz@wodakrystynka.pl


DYSTRYBUCJA:
Firma ALDO
Brzezie k/ Krakowa nr 123
tel. 012 285-17-73
e-mail: aldo@ambar.pl

Sklep-Aldo:
Krystynka 1.5 L gazowana
Krystynka 0.5 L
gazowana
Krystynka 0.5 L niegazowana


ZOBACZ DALSZE STRONY

KRYSTYNKA W PRASIE

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA 


NATURALNA WODA MINERALNA KRYSTYNKA

 

Woda mineralna „Krystynka” jest jedną z najdłużej znajdujących się na rynku wód mineralnych. Jej produkcję zapoczątkowano w Uzdrowisku Ciechocinek już 1902 roku.

Charakteryzuje się ona dużą zawartością kationu sodowego i anionu chlorkowego i z tego powodu ma lekko słonawy smak. Ale dzięki temu doskonale nadaje się do uzupełniania soli mineralnych wydalanych z organizmu wraz z potem, w czasie upałów, w czasie uprawiania sportu, w czasie dużego wysiłku w zakładach przemysłowych, gdzie panuje wysoka temperatura, takich jak: huty, kopalnie, elektrownie itp.

W okresie letnim Krystynka” jest idealną wodą na plażę! Zapobiega ubytkowi soli z organizmu, który spowodowany jest intensywnym poceniem się i dodatkowo, niestety, piciem zwykłych wód źródlanych nie posiadajacych takiej ilości składników mineralnych, co osłabia organizm z każdym łykiem wody!

Ponadto „Krystynka” zawiera liczące się ilości magnezu, który jest jednym z najważniejszych biopierwiastków potrzebnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ma też znaczące ilości wapnia, który jest podstawowym budulcem układu kostnego człowieka. Zawiera niewielkie ilości wodorowęglanów, które alkalizują kwasy żołądkowe, dlatego jest wodą obojętną, pod tym względem.

Klikając poniżej możesz zobaczyć poszczególne butelki wody mineralnej Krystynka

                                                        

Uzdrowisko Ciechocinek powstało dzięki znajdującym się na jego obszarze źródłom solankowym. Woda z tych źródeł zasila słynne Ciechocińskie Tężnie Solankowe, które tworzą unikalny mikroklimat w uzdrowisku. Solanka wykorzystywana jest również do kąpieli leczniczych oraz inhalacji w sanatoriach. Na bazie źródła nr 19a, które posiada klasyfikację złoża wody leczniczej, powstaje doskonała, niepowtarzalna w smaku woda mineralna „Krystynka”. Naturalna woda mineralna, wysoko mineralizowana, pozyskiwana od 1902 roku. Zawiera dużą ilość magnezu, pierwiastka życia, który zapobiega chorobom naczyniowo-sercowym, spowalnia procesy starzenia się, obniża poziom cholesterolu, reguluje ciśnienie tętnicze krwi. Zawartość wapnia powoduje, iż Krystynka ma przyjemny orzeźwiający smak. Skutecznie gasi pragnienie, pomaga w trawieniu, w pewnym stopniu zapobiega anemii. Wszystkie zalety tej wody sprawiają, że jest produktem zdrowym i godnym polecenia. Produkt poddawany jest bieżącym badaniom laboratoryjnym, posiada atest i stosowne zezwolenia.

Prof. dr hab. Irena Ponikowska
Kierownik Katedry i Zakładu Balneologii i Medycyny Fizykalnej
Polskiego Towarzystwa MagnezologicznegoUniwersytetu Mikołaja Koperni
Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

 

Ilość odsłon:
  Przewodnicząca RN: Prof. dr hab. Alferda Graczyk, Zespół: dr Małgorzata Pieniak, mgr Tadeusz Wojtaszek, mgr Monika Wojtaszek, Piotr Rudzki, 
Patronat:
PTMag, Administracja: AMBARTelefony do redakcji: 12 285-47-76, 12 257-93-60, Telefon do sklepu: 12 -285 -15 -06 e-mail: listy@wodadlazdrowia.pl, redakcja@wodadlazdrowia.pl