Wrzesień 2011

 Przegląd prasy 2011

Styczeń 2011
Luty 2011
Marzec 2011
Kwiecień 2011
Maj 2011
Czerwiec 2011

Lipiec 2011

Sierpień 2011
Wrzesień 2011

Październik 2011

 
21 września 2011 r.
Jolanta Nowak
SZKLANKA WODY TO ZA MAŁO
Rozmowa o picu wody i korzyściach z tego płynących z założycielką Centrów Dietetycznych SetPoint, panią Alicją Kalińską. W artykule znaleźć możemy wskazówki jak wyrobić w sobie dobre nawyki dotyczące picia wody. Sposób w jaki pijemy jest bardzo ważny, gdyż jeżeli wypijemy duszkiem szklankę wody to po prostu za chwilę będziemy musieli iść do toalety. Ważne jest więc aby pić systematycznie ale małymi porcjami. Nie uzasadnione są też obawy przed piciem wody gazowanej, bo tylko w niektórych przypadkach bąbelki mogą podrażnić żołądek. Pani dietetyk przypomina o regularnym piciu wody,która jest tak potrzebna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, gdyż nasz organizm nie ma wolnych weekendów i aby sprawnie działać odpowiedni poziom płynów jest mu niezbędny.



18 września 2011 r.
KIEDY PRAGNIENIE SUSZY
Podane są tu informacje na temat ilości wody jaką powinniśmy wypijać codziennie. Wypowiedzi podane przez lekarza i dietetyka są istotne, gdyż z punktu widzenia fizjologii człowieka powinniśmy wypijać dziennie taką ilość wody jaka wynika z pomnożenia wagi naszego ciała przez 30 ml. Jest to ilość, która zabezpieczy nam prawidłowe funkcjonowanie organizmu i nie spowoduje objawów odwodnienia. Szczególne przypadki zwiększonej podaży wody wynikają z nadmiernego jej wydalania, na skutek różnych przyczyn, o czym wspomniane jest w artykule. Proponowane w artykule zastąpienie picia wody przez zjadanie owoców i warzyw (gdyż one też zawierają wodę ) nie jest sposobem na nawodnienie organizmu tak, aby mogły w nim przebiegać w prawidłowy sposób procesy fizjologiczne. Można połączyć jedzenie owoców i warzyw z piciem wody, to nie musi odbywać się jednocześnie. A jesteśmy krajem w Europie, gdzie owoców i warzyw zjada się najmniej. W wodach szczególnie wysokozmineralizowanych znajdują się biopierwiastki, takie jak np. magnez, wapń, sód, chlorki, wodorowęglany, siarczany itp., w odpowiednich ilościach mogą one stanowić uzupełnienie naszej codziennej diety. Ma to znaczenie dobroczynne dla organizmu. W wodach tych takie biopierwiastki są w formie zjonizowanej i dlatego lepiej przyswajalne przez organizm.
Cały artykuł



3 września 2011 r.
SS, TAMI
WODA NA ZDROWIE
Informacja o tym, że bardzo ważne jest szczególnie latem, by woda zawierała wystarczającą ilość sodu. Z potem tracimy bowiem intensywniej ten składnik mineralny. Powinniśmy zwracać również uwagę na zawartość wapnia czy magnezu. W naturalnej wodzie mineralnej powinno ich być odpowiednio 150 mg i 50 mg w litrze.



Wrzesień 2011 r.
Magdalena Butrym
MOJE DZIECI NAPRAWDĘ PIJĄ WODĘ
Opowieść mamy, która z powodzeniem jako pierwszy inny napój niż mleko wprowadziła swojej córeczce wodę. Trudniej było z synkiem, ponieważ zaczęła go dopajać słodkimi sokami i napojami. Chłopiec długo musiał się przyzwyczajać do picia wody.

 

Top