Aktualności

Co pić kiedy żar leje się z nieba?

Długo wyczekiwane lato potrafi dać się nam we znaki kiedy przychodzą afrykańskie upały. To trudny czas nie tylko dla osób starszych oraz dzieci, ale dla każdego,kto musi wyjść z domu lub przebywa na plaży. W czasie gorących dni, właściwe nawadnianie to podstawa, a butelka wody mineralnej powinna nam towarzyszyć każdego dnia!
Wygraj z wiosennym przesileniem

Wiosną przyroda budzi się do życia. Rozkwitają kwiaty, słońce wcześniej wstaje i dzień staje się dłuższy. Mimo to, wiosną wiele osób odczuwa silne zmęczenie. To przesilenie wiosenne sprawia, że brak nam sił, odczuwamy często nieuzasadnione zmęczenie, brak chęci do życia, mamy problemy z koncentracją i wciąż jesteśmy senni. To objawy przesilenie wiosennego, które ma nawet ma medyczną nazwę - syndrom zmęczenia wiosennego. Wieloletnie, a nawet wielowiekowe doświadczenia potwierdzają uśmierzające i kojące oraz profilaktyczne i lecznicze właściwości wielu wód. Bierze się to stąd, że zawarte w nich składniki mineralne mają duże znaczenie dla funkcjonowania wszystkich elementów naszego ciała, począwszy od najmniejszej komórki, aż do całego zespołu mięśni, kości i organów wewnętrznych. Wody mineralne mogą więc pomóc nam w zwalczaniu syndromu zmęczenia wiosennego!
Zdrowa woda - z butelki czy z kranu?

26.01.2017 r. Temat picia wody prosto z kranu wraca jak bumerang, ze względu na lansowane przez przedsiębiorstwa wodociągowe akcje promujące wybieranie „kranówki” do codziennej konsumpcji zamiast wód butelkowanych. Pomysłodawcy takich promocji uzasadniają wybór wody wodociągowej do picia na co dzień proekologicznymi i prozdrowotnymi argumentami. Ich zdaniem woda z wodociągu nie wymaga opakowania, a więc pijąc ją konsument nie kupuje produktu w butelce, przez co ogranicza ilość produkowanych śmieci. Woda wodociągowa dostępna np. w szkołach w formie poidełek, ma wyrabiać zdrowy nawyk picia wody wśród dzieci i młodzieży, zamiast picia słodkich napojów oraz „odciążyć” i tak ciężkie plecaki uczniów. Kolejnym argumentem są koszty, bowiem litr kranówki jest znacznie tańszy od litra wody butelkowanej. Zastanówmy się jednak czy za tymi, wydawać by się mogło szczytnymi ideami przedsiębiorstw wodociągowych nie idzie jedynie chęć zysku oraz...sprytnie zawoalowana kampania marketingowa promująca własny produkt i czy faktycznie można postawić znak równości pomiędzy wodami z kranu a wodami butelkowanymi?
Czy picie wód butelkowanych to...wstyd?

23.11.2016 r. Po obejrzeniu filmu reklamowego pt. „Shame or Glory” (Hańba czy chwała) w którym uczestniczą gwiazdy hitu stacji HBO „Gra o tron”, wydawać by się mogło, że hańbą jest kupowanie wody butelkowanej. Wg jej autorów woda w butelce jest tym płynem samym co woda z sieci wodociągowej, a jedyne czego nam dostarcza po to plastikowa butelka, która zaśmieci środowisko naturalne. Nieszczęsny konsument wybiera w tej reklamie butelkę wody gazowanej, a przecież taką samą wodę mógłby przygotować samodzielnie w domu, przy pomocy wody z kranu...oraz reklamowanego urządzenia do gazowania wody. I tu właśnie jest pogrzebany przysłowiowy pies.
"Wody" smakowe - wilk w owczej skórze

18.11.2016 r. Wzięliśmy pod lupę cztery popularne napoje produkowane na bazie naturalnych wód mineralnych oraz źródlanych o smaku jabłkowym, potocznie nazywanych "wodami smakowymi". Ponieważ często są one uważane za "smaczniejszą" alternatywę wody, przyjrzeliśmy się, czy faktycznie to co wygląda jak woda, a smakuje owocami, jest zdrowe i może zastąpić picie naturalnych wód mineralnych czy źródlanych. Dla amatorów tzw. wód smakowych nie mamy dobrych wiadomości.
Witaj szkoło!

02.09.2016 r. Wczoraj dzieci wróciły do szkoły, a dziś na szkolnych korytarzach zabrzmiał pierwszy dzwonek i rozpoczęły się lekcje. Nie zapominajmy, że ważnym elementem drugiego śniadania jest napój - najlepiej naturalna woda mineralna! Zobaczcie dlaczego!

Galeria video

Top