Marzec 2013

Przegląd prasy 2013
 

Styczeń 2013
Luty 2013
Marzec 2013
Kwiecień 2013
Maj 2013
Czerwiec 2013
Lipiec 2013
Sierpień 2013
Wrzesień 2013


29 marca 2013 r.

portalspozywczy.pl
FIRMA CECHINI INWESTUJE W ROZLWENIĘ WÓD MINERALNYCH W MUSZYNIE

"Wciąż unowocześniamy zakład i podnosimy jego wydajność, będąc jednocześnie jednym z największych beneficjentów UE w branży rozlewniczej w naszym kraju. Na przestrzeni kilku lat zauważa się coraz większą świadomość konsumentów, którzy potrafią rozróżnić wody, już nie tylko, jako gazowane i niegazowane, ale znakomicie orientują się w bardziej skomplikowanych danych dotyczących stopnia mineralizacji. Czytają etykiety, dobierają wody według potrzeb własnego organizmu i dbają o to, aby mieć ją zawsze przy sobie. Dlatego by dostosować się maksymalnie do trybu życia naszych klientów "i być zawsze pod ręką" rozlewamy wodę 2l jako opakowanie rodzinne, butelkę 1,5l jako standard na rynku, oraz butelkę 0.33l pet, która dzięki kompaktowym rozmiarom znakomicie odnajduje się w podręcznej torebce, biurze, plecaku szkolnym jak i na sali fitness. Osoby prowadzące zdrowy tryb życia wybierają naszą wodę, ze względu na wysoką zawartość minerałów i wyjątkowe właściwości profilaktyczne - dobra woda naprawdę obroni się sama, wystarczy dotrzeć z nią do klienta"- mówi wiceprezes zarządu Józef Cechini.
Poniżej znajdują się linki do pełnej treści artykułów o działaniach firmy Cechini, produkującej naturalną wodę mineralną Muszyna "Stanisław" „Józef”.
Cechni inwestuje w rozlewnię wód mineralnych w Muszynie
Cechini-Muszyna planuje zwiększyć liczbę ujęć wody28 marca 2013 r.

/
W HARMONII Z NATURĄ

Państwowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH, rekomenduje naturalną wodę mineralną "Muszynianka" rozlewaną w Uzdrowisku Muszyna, z odwiertów na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego.Ze względu na jej walory woda ta jest bardzo popularna wśród konsumentów. Polecamy artykuł>>>26 marca 2013 r.

/
TO WARTO ZAPAMIĘTAĆ: WODA Z KRANU ZDROWIA DODA!

Czytając ten artykuł należy tylko się cieszyć, że zarówno świadomość autorów artykułów jak i świadomość konsumentów odnośnie znaczenia dla zdrowia twardej wody, jest coraz większa. Badania różnych ośrodków naukowych krajowych i międzynarodowych potwierdzają, że woda twarda wpływa pozytywnie na zdrowie człowieka. Zmniejszona jest m.in.zachorowalność na choroby sercowo-naczyniowe co w obecnym szybkim tempie życia ma bardzo duże znaczenie. Twardość wody uzależniona jest od zawartości w niej takich biopierwiastków jak magnez, wapń czyli tych, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Dlatego, istotne znaczenie ma rodzaj wody jaką pijemy.
Natomiast podawanie informacji że z wody twardej osadza się kamień na sprzęcie agd i porównywanie tego z osadzaniem się i tworzeniem z tego powodu kamieni w nerkach czy układzie moczowym, dowodzi nieznajomości tematu związanego z fizjologią człowieka. Przyczyny powstawania kamicy są różne i nie można tego zamykać w jednej przyczynie, w dodatku niewłaściwie interpretowanej. Taka interpretacja wprowadza konsumentów w błąd. Podawanie informacji i porównywanie wód wodociągowych do wód butelkowanych mineralnych jest również wprowadzeniem konsumenta w błąd. Oczywiście, że wody wodociągowe są przeznaczone do spożycia przez ludzi, bo podlegają badaniom i stosowane są dla nich określone rozporządzenia, ale nie można powiedzieć, że są jak mineralne. Te ostatnie podlegają innym rozporzadzeniom, mają inne właściwości, a te zawierające conajmniej 10% zapotrzebowania dziennego organizmu na np. magnez i wapń stanowią ważny czynnik uzupełniania ich niedoboru w naszym ustroju.marzec 2013 r.

Aleksandra Czarnkiewicz-Kamińska
WODA KTÓRA LECZY

Kuracja wodami leczniczymi to jedna z najstarszych metod walki z różnego rodzaju dolegliwościami. Do niedawna zapomniana, balneoterapia dziś wraca do łask. Polecamy artykuł o wodach leczniczych z Krynicy i Wysowej z miesięcznika "Żyj zdrowo i aktywnie". Więcej>>>22 marca 2013 r.
Kak
"KRANÓWKA" SZŁA JAK WODA

Treść artykułu przekazuje czytelnikowi, że woda wodociągowa w Kielcach jest bardzo dobrej jakości, jeżeli chodzi o zawartość składników mineralnych. W jednym litrze wody jest 90 mg wapnia, co rzeczywiście nie jest mało. Jednakże nie daje to podstaw do tego, by nazywać wodę wodociągową - wysokozmineralizowaną czy stołową. Wody wysokozmineralizowane i inne wody mineralne podlegają innym przepisom i rozporządzeniom niż wody wodociągowe. Rozgraniczenie tych Rozporządzeń i przepisów urzędowych wynika z odrębnej klasyfikacji tych wód, a są one m.in. związane z ich pochodzeniem, zawartością biopierwiastków jak również z tym, że niektóre z nich wykazują działanie profilaktyczno-zdrowotne, czego nie można powiedzieć o wodach wodociągowych.22 marca 2013 r.

ACh
WODA TO ŻYCIE

Z okazji Światowego Dnia Wody Polska Akcja Humanitarna oraz uczniowie liceum nr XV uświadamiali mieszkańców Krakowa jak cenna i ważna jest każda kropla wody. Na Rynku Głównym do rozsądnego gospodarowania wodą zachęcała m.in. Anna Dymna i Krzysztof Globisz.22-24 marca 2013 r.

Anna Pronińska
PORA NA MODĘ NA OSZCZĘDZANIE WODY

Prowadzenie zdrowego i ekologicznego stylu życia jest bardzo popularne, jednak jeśli chodzi o kwestię oszczędzania wody to niestety jest to nasza, społeczna pięta Achillesa. Marnujemy dziennie dziesiątki litrów wody... Więcej>>>21 marca 2013 r.

GB
ZWiK NAMAWIA DO PICIA KRANÓWKI

Łódzki ZWiK zachęca mieszkańców Łodzi do picia wody z kranu zamiast wód butelkowanych m.in. w reklamach radiowych. Kranówka jednak nie zaspokaja zapotrzebowania organizmu na biopierwsiastki i o tym przypomina ekspert naszego Programu Tadeusz Wojtaszek. Więcej >>>21 marca 2013 r.

Kazimierz Netka
WODA STAJE SIĘ CORAZ CENNIEJSZA. TO NIE PRODUKT, A DZIEDZICTWO.

Woda to jeden z najcenniejszych skarbów naszej planety. O tym jak bardzo jest cenna oraz jak ją oszczędzać każdego dnia można przeczytać w "Dzienniku Bałtyckim". Więcej>>>21 marca 2013 r.

Paweł Franczak
BELUCCI W TVP W KWIETNIU

Znana jest już data emisji nowego spotu naturalnej wody mineralnej "Cisowianka" w której wystąpi gwiazda filmowa - Monika Belucci.Emisja nastąpni prawdopodobnie 19 kwietnia o godzinie 20 na kanałach TVP.20 marca 2013 r.

BUTELKA CISOWIANKI PERLAGE NAGRODZONA
Butelka Cisowianki Perlage zwyciężyła w prestiżowym konkursie Art of Packaging. W opinii jury Perlage to doskonały przykład dobrego designu - połączenia funkcjonalności z estetyką.
Wyróżnienie w Art of Packaging to kolejna ważna nagroda na koncie Cisowianki Perlage. W 2011 roku limitowana edycja wody dedykowana obchodom Roku Chopinowskiego otrzymała nagrodę Machina Design Awards RDZEŃ 2010. Perlage wyróżniono także prestiżową nagrodą Superior Taste przyznawaną przez International Taste and Quality Institute.

Źródło:portalspożywczy.pl20 marca 2013 r.

Jakub Markiewicz
PIĘKNA BELLUCCI SPRZEDA NASZA WODĘ
Piękna włoska aktorka i modelka Monica Bellucci weźmie udział w najnowszej kampanii reklamowej Cisowianki. Włoszkę promującą Cisowiankę Perlage zobaczymy w telewizyjnych spotach reklamowych juz w drugiej połowie kwietnia. Z producentem wody "Cisowianka", spółka Polskie Zdroje aktorka podpisała dwuletni kontrakt. Więcej>>>19 marca 2013 r.

ws
ŚWIATOWY PROBLEM W DOMU

W piątek tj. 22 marca przypada Światowy Dzień  Wody. Jest to doskonała okazja na przypomnienie, że problem braku wody na świecie istnieje, a mieszkańcy krajów wysokorozwiniętych w których problem braku dostępu do wody pitnej nie jest odczuwalny wniegospodarują wodą umiejętnie. Jak oszczędzać wodę? O tym w Dzienniku Polska-Gazeta krakowska >>>19 marca 2013 r.

Bartłomiej Dana
ZWiK ZAPRASZA NA DZIEŃ WODY

Wszystkich mieszkańców Łodzi, Zakład Wodociągów i Kanalizacji Zaprasza do wspólnej zabawy z okazji obchodów Światowego Dnia Wody. Imprezy towarzyszące temu świętu rozpoczną się w łódzkiej Manufakturze 23 marca o godzinie 10. Więcej>>> 19 marca 2013 r.

Irena Grek
ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Woda to skarb naszej planety jednak gospodarowanie nią rzadko należy do rozsądnych. Co roku spada jednak średnia ilość wody przypadajacej na głowę mieszkańca Ziemi, a aż 20% ludności nie ma do niej dostępu. Jednym ze sposobów na jej oszczędzanie w ciągu dnia jest zainstalowanie na naszych domowych kranach perlatora - sitka, które napowietrzy wodę i zmniejszy jej zużycie o około 15 %.19 marca 2013 r.

WODA JEST ZDROWA

Czytelnicy gazety "Relaks" mogą w niej znaleźć krótkie przypomnienie dotyczące tak ważnej kwestii jaką jest spożywanie wody i innych płynów. Aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo należy mu w ciągu dnia dostarczyć około 2l płynu dziennie, najlepiej w postaci wody.19 marca 2013 r.

NIE MA TO JAK WODA Z POIDEŁKA

Zarówno mieszkańcy jak i turyści odwiedzający Gdańsk mogą się ochłodzić w czasie spacerów łykiem wody wprost z poidełka z wodą z ujęcia głębinowego. W ramach akcji "Łyk zdrowej wody nad morzem" powstają tam kolejne zdroje z których bezpośrednio można napić się chłodnej wody. Więcej >>>13 marca 2013 r.

MJ
SOLANKOWA KĄPIEL

Kąpiel w solance ma zbawienne skutki dla naszego organizmu, a jej pozytywny wpływ jest odczuwalny zarówno dla naszej skóry jak i funkcjonawania organów wewnętrznych. Więcej informacji o działaniu solanki w artykule z Expressu Ilustrowanego >>>09 marca 2013 r.

JED
OLEJKI NA ODPORNOŚĆ I SOLANKA Z RABKI

W miniony weekend w Łodzi odbył się XXV Festiwal Zdrowia i Niezwykłości. Na stoisku Uzdrowiska Rabka uwagę przyciągały butelki czarnej jak smoła leczniczej solanki stosowanej do okładów, kąpieli i inhalacji. Więcej>>>04-17.marca 2013 r.

WIELKI KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

Jury, organizowanego przez magazyn "Pani Domu", konkursu "Produkt na medal 2012" oceniło w tym roku 188 zgłoszonych produktów. W kategorii napojów zimnych wyróźniona została m.in. woda mineralna Ustronianka z magnezem! W skład jury weszli m.in Ewa Wachowicz czy mistrz kulinarny Robert Sowa.Więcej>>>marzec 2013 r.

DOBRE RADY

W marcowym numerze miesięcznika "Dobre Rady" czytelnicy mogą znaleźć informacje dotyczące picia wody. Należy pamiętać, że o odpowiednie nawodnienie organizmu należy dbać nie tylko latem ale o każdej porze roku. Osobom, które spożywają więcej płynów łatwiej jest uporać się z róźnymi infekcjami np. zapaleniem pęcherza moczowego. Autor artykułu poleca także picie wód mineralnych, dzięki którym dostarczymy do naszego organizmu niezbędnych biopierwiastków takijch jak magnez czy wapń.marzec 2013 r.

ŚWIĘTO WODY

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody, który ma zwrócić uwagę na problem niedostatku wody pitnej oraz nadmierne zużywanie wody w krajach rozwiniętych. Cisowianka w ramach kampanii Woda dla Afryki Polskiej Akcji Humanitarnej, dochód ze sprzedaży wody przeznacza na budowę ujęć wody w Sudanie Południowym. Więcej>>> marzec 2013 r.
Karolina Malecka

ALERGIA NA MLEKO

Coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju alergie, a najczęściej uczulające, jest białko mleka krowiego. W artykule czytamy, poprzez jakie produkty można uzupełnić w diecie niedobory wapnia, czy magnezu, na które właściwie narażony jest każdy z nas, niezależnie od tego czy ma alergie.Więcej>>>

 

Top