Wypiła za dużo wody

 
30.10.2009 r.

 

 

 Niebezpieczne nawadnianie

 

W 2007 r. w wyniku wypicia zbyt dużej ilości wody w czasie konkursu „Hold Your Wee for a Wii” organizowanym przez stację radiową KDND-FM, zmarła Amerykanka. Sąd nakazał wypłacenie rodzinie kobiety 16 milionów dolarów. Sąd w Kalifornii uznał, że stacja radiowa KDND-FM w Sacramento i jej właściciel są odpowiedzialni za śmierć 28-letniej Jennifer Strange, matki trójki dzieci - podaje BBC.

Brała ona udział w konkursie wypicia jak największej ilości wody bez korzystania z toalety. Zawodnicy musieli osiem razy co kwadrans wypić po jednej 225-mililitrowej butelce wody. Potem pili już z butelek półlitrowych. Strange zdołała wypić podobno 7,5 litra. Nagrodą była konsola do gry komputerowej Nintendo Wii, którą Jennifer chciała wygrać dla swoich dzieci.
Kobieta straciła przytomność i zmarła z powodu wypicia zbyt dużej ilości wody. Gdy organizm musi się zmierzyć się z nagłym przypływem dużej ilości wody, może to doprowadzić do obrzęków mózgu i nieprawidłowości podstawowych funkcji życiowych takich jak oddychanie. Zostaje nagle zaburzona równowaga elektrolitów, co może skutkować śmiercią przez upicie się wodą.

Top