Aktualności

Najważniejsza ...jaka
Czerwiec 11, 2019

 

Woda ma fundamentalny wpływ na pozytywne funkcjonowanie organizmu człowieka i powinna zawierać składniki mineralne w odpowiednich ilościach  takie  jak: magnez, wapń, sód, chlorki, wodorowęglany, siarczany.

Znów mamy ekstremalne temperatury, powodujące wzmożone zapotrzebowanie naszego organizmu na uzupełnianie niedoborów płynów. Nawadniajmy się mądrze wybierając wartościowe w minerały wody, które możemy również wzbogacać sokami, przypomnijmy sobie doskonale gaszący pragnienie tradycyjny owocowy kompot.

W czasie upałów proszę się nie bać wsypać szczypty dobrej soli do szklanki napoju , gdyby nie sól, organizm nie umiałby utrzymać wody w komórkach naszego ciała.

Jony dodatnie w soli wiążą się z ujemnymi w cząsteczkach wody, powstaje nowa struktura, która jest szybciej i efektywniej przyswajana przez organizm.

- mieszanka z solą pobudza enzymy trawienne i wydzielanie kwasu żołądkowego

- przyspiesza metabolizm, zapobiega zaparciom i wzdęciom.-

- usuwa toksyny z organizmu, ma właściwości przeciwbakteryjne

- składniki mineralne zawarte w dobrej soli są bardzo dobrze wchłaniane.

- przypadku  bezsenności zaleca się pić przed snem szklankę wody ze szczyptą soli.

 

A ile soli możemy wypić z wodą ?

 

Optymalne stężenie solipowinno wynosić 0,9%, czyli 9 gram soli na litr wody. To mniej więcej tyle, ile płaska duża łyżka lub czubata mała łyżeczka, .ale to optymalnie – dla wzgędów nawet na walory smakowe należy wziąć 1/3 mniej.

Do tak przygotowanej wody z solą można dodać jeszcze sok lub plastry z cytryny.

Pamiętajmy, aby wybierać sól zdrowszą - sól himalajską lub morską. Zawiera ona więcej minerałów, a przy jej produkcji nie używa się substancji chemicznych, które mogą mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

UWAGA- Należy pamiętać ,że są osoby , które muszą zachować dietę niskosodową ze względu na problemy zdrowotne.

 

Redakcja programu" Woda dla zdrowia"

Top