Aktualności

ZAKWASZENIE, NADKWAŚNOŚĆ, ZGAGA
Maj 04, 2018

ZAKWASZENIE, NADKWAŚNOŚĆ, ZGAGA

Jest na to rada

Do prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędny jest stan równowagi kwasowo-zasadowej, na co wpływ mają produkty żywnościowe, które spożywamy w codziennej diecie. Większość spożywanych przez nas produktów stanowią niestety te, które mają charakter kwasotwórczy. Spożywamy to co nam bardzo smakuje, a to często nie idzie jednak w parze z zasadami zdrowego odżywiania. Jeżeli spożywamy dużo mięsa, nienasyconych kwasów tłuszczowych, jajek, słodyczy, wysoko przetworzonej żywności, to zaburzamy naturalną równowagę kwasowo-zasadową. Kiedy jednak nasz organizm jest zakwaszony z pomocą może przyjść nam woda - ta nieodłączna towarzyszka całego naszego życia, jedna z najbardziej zadziwiających substancji w przyrodzie. Ma ona jeszcze wiele swoich tajemnic, które naukowcy odkrywają, chcąc nam przybliżyć jej nieocenione właściwości w utrzymaniu naszego zdrowia. Jedna z jej tajemnic to posiadanie przez niektóre wody wysokiego pH – nawet powyżej 7,5.czyli tak zwana woda zasadowa lub inaczej alkaliczna.

Zalety picia wód alkalicznych są znane i docenione przez wszystkich, którzy doświadczyli przykrych dolegliwości związanych z ogólnym zakwaszeniem organizmu i refluksem.

Płyny ustrojowe człowieka mają odczyn lekko zasadowy powyżej pH 7, i taki musi pozostać, chcąc by nasze komórki zostały należycie odżywione, nawodnione i posiadały zdolności usuwania niechcianych pozostałości kwasowych.

Rozregulowanie równowagi kwasowo-zasadowej może spowodować złe funkcjonowanie organizmu objawiające się w:

  • zaburzeniach przemiany materii,

  • utracie apetytu,

  • zmniejszonym wykorzystywaniem składników odżywczych.

  • apatii i skłonności do nerwic,

  • pogorszenie wyglądu cery, włosów, paznokci,

Dla uregulowania właściwej równowagi kwasowo-zasadowej bardzo pomocna może być właśnie woda alkaliczna o odczynie pH od 7,5 nawet do 14 pH. W przedziale tym, do picia zalecana jest woda o odczynie 8,5-9,5 pH. Wody alkaliczne regulują poziom kwasu moczowego w organizmie, działają zasadowo na soki żołądkowe, zmniejszając uczucie nadkwasoty i zgagi, znajdują również zastosowanie w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, w przewlekłych zapaleniach pęcherzyka żółciowego, w chorobach dróg żółciowych, w dnie moczanowej, cukrzycy, kamicy nerkowej.

Ponieważ wody alkaliczne dostępne na sklepowych półkach nie są klasyfikowane jako lecznicze, a tylko jako naturalne wody mineralne, to można je rozróżnić tylko po podanej na etykiecie wartości pH. Niestety nie ma zbyt wiele w handlu takich wód i dlatego warto poznać walory wyjątkowej wody alkalicznej JAWA o odczynie pH 9,2. Woda posiada także ujemny potencjał redox który jest antyutleniaczem eliminującym wolne rodniki i posiada własności prozdrowotne Wydobywana jest w położonych w województwie podkarpackim, w Humniskach powiecie brzozowskim. Jest coraz bardziej znana ogółowi konsumentów wody mineralnej i chętnie kupowana. Można ją nabyć w naszym sklepie internetowym i może być dostarczana na terenie całego kraju.

 

M.Sendor

Top