Grudzień 2010

 
Przegląd prasy 2010
 


28 grudnia 2010 r.
Katarzyna Kamińska
„KRANÓWĘ” MOŻNA PIĆ
 
Artykuł podaje wnioski z badań ujęć wody w prywatnych mieszkaniach, przeprowadzonych w największych miastach Polski. Sporo z nich to pozytywne konkluzje, które powinny ucieszyć większość Polaków pijących „kranówkę”.

27 grudnia 2010 r.
Grażyna Woźniak
PIJMY NA ZDROWIE
„Szklanka wody wypita na czczo pozwoli na pozbycie się trujących toksyn”
 
Prawidłowo zbilansowana dieta powinna zawierać w swym składzie odpowiednia ilość wody. Jej niedobór powodują złe funkcjonowanie wielu narządów. Wskazane jest zatem spożywanie soczystych owoców i jarzyn, a także wody pod postacią wody mineralnej. Ma ona tę zaletę, że nawilży organizm, dostarczając równocześnie cennych dla zdrowia składników mineralnych. Warto pić więcej wody na rzecz ograniczenia ilości wypijanej kawy i herbaty. Należy jednak zwrócić uwagę, aby nie pić dużej ilości płynów bezpośrednio przed posiłkiem lub w trakcie, gdyż może to zakłócać procesy trawienne. Warto natomiast rano po przebudzeniu sięgnąć po szklankę ciepłej wody i od tego zacząć dzień. A w ciągu dnia wypijać odpowiednia ilość płynów, zależną od naszej budowy ciała i trybu życia.

 
23 grudnia 2010 r.
Katarzyna Kamińska
WODA, KTÓRA DZIAŁA NA SKÓRĘ JAK PEELING

Artykuł przedstawia prostą i skuteczną receptę na piękne i gładkie ciało. Sekretem dzięki, któremu uzyskamy promienny wygląd skóry, jest woda siarczkowa. Ma ona tą niezwykłą zaletę, że po zetknięciu z ciałem działa na naskórek jak naturalny peeling. Skóra jest głęboko oczyszczona i zregenerowana. Dodatkowo woda siarczkowa posiada bakterio- oraz grzybobójcze właściwości. Kąpiele siarczkowe mają także działanie przeciwzapalne, co pomaga zlikwidować różnego rodzaju bóle i poprawić ruchomość stawów. Leczą choroby układu nerwowego, ruchowego oraz niektóre dolegliwości skórne. Wody siarczkowe mogą być również stosowane w postaci masek i okładów – pobudzając w ten sposób mikrokrążenie, wspomagają odnowę tkanek, a także działają korzystnie na zmniejszenie cellulitu i rozstępów.
Warto wspomnieć, że wody siarczkowe zostały odkryte już bardzo dawno temu. Od tego czasu kolejne pokolenia nieustannie korzystają z ich niezwykłej dobroci, czerpiąc z nich to, co najlepsze dla zdrowia i urody.

22 grudnia 2010 r.
(PS)
MOC ATRAKCJI ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Artykuł opisuje oprawę artystyczną tegorocznych Targów Bożonarodzeniowych na Rynku Głównym w Krakowie. Niemal codziennie na estradzie pod Wieżą Ratuszową odbywają się koncerty, prezentacje i finały konkursów. Wielkim wydarzeniem, szczególnie dla najmłodszych, był przyjazd 3 grudnia do Krakowa Mikołaja z Rovaniemi w Laponii. Dostojny gość wziął udział w VI Pochodzie 100 Mikołajów ulicami Krakowa z wodami mineralnymi. Więcej o tej ciekawej akcji można przeczytać
tutaj.


20 grudnia 2010
SZTANDARDOWY PRODUKT – NATURALNA WODA MINERALNA
SPÓŁDZIELNIA MUSZYNIANKA


„Muszynianka” to dobrze znana wszystkim konsumentom, wysokozmineralizowana woda magnezowo-wapniowa, pozyskiwana z głębokości 100 m ze źródła zlokalizowanego na terenie Popradzkiego Parku Narodowego w Muszynie - Zdroju. Woda ta posiada znaczącą pozycję w sektorze napojów bezalkoholowych, nie tylko dzięki wspaniałemu smakowi i walorom prozdrowotnym, lecz także dzięki inwestycjom Spółdzielni.
 
Historia spółdzielni zaczyna się od działalności w zakresie usług krawieckich z liczbą pracowników wynoszącą 21 osób. Jednak duże zapotrzebowanie na „Muszyniankę” wymogło decyzję o konieczności rozbudowy zakładu i zakupie nowej linii rozlewniczej. W 1999 roku – wybudowano nową halę i uruchomiono nową linię, w 2000 roku – w zakładzie nr 2 rozpoczęto produkcję nowej wody mineralnej „Muszynianka Plus”, w 2002 roku – nastąpiło kupno włoskiej linii do produkcji wody w opakowaniach PET o poj. 0,6 l. Rok 2003 to  dalsza rozbudowa zakładu oraz prace poszukiwawcze za wodą mineralną. W 2005 roku miało miejsce uruchomienie nowoczesnej i bardzo wydajnej linii rozlewniczej „KRONES”. Data 14 lipca 2005 r. to ważne wydarzenie w historii firmy. Wówczas zmieniono nazwę Spółdzielni Pracy Przemysłu Spożywczego „Postęp” na Spółdzielnia Pracy „Muszynianka”. I tak sukcesywnie z roku na rok firma rozwijała się i rosła w siłę.
 
Dziś spółdzielnia to jeden z najatrakcyjniejszych zakładów pracy w regionie, który dba o swoją 70 osobową załogę, zapewniając im dobre warunki pracy i działalność socjalną. Spółdzielnia na szeroką skalę angażuje się w różne wydarzenia społecznie, niosąc także pomoc najbardziej potrzebującym. Systematycznie prowadzi działania marketingowe, dzięki czemu konsumenci mogą reklamy „Muszynianki” zobaczyć w telewizji, rozgłośniach radiowych i prasie. Warto wspomnieć, że firma od kilka lat zajmuje się również sponsoringiem sportowym. Sponsoruje Klub Sportowy Siatkówki Kobiet BPS Muszynianka Fakro Muszyna, będącego 3-krotnym Mistrzem Polski. Nic dziwnego, że zawodniczki odnoszą tak znaczące sukcesy – w końcu sponsoruje je „Muszynianka”, o której można powiedzieć, że jest wodą na medal.


8 grudnia 2010 r.
(WIS)
DANONE KUPIŁ PRODUCENTA DOBRAWY
 
Grupa Danone, która zajmuje pierwszą pozycję w Polsce na rynku wód butelkowanych (m.in. ma markę Żywiec-Zdrój), kupiła firmę Womir SPA, producenta wody pod marka Dobrawa. Dzięki temu zwiększy udziały ilościowe w polskim rynku z 22,5 do ponad 23 %. Zakład produkcyjny firmy Womir położony jest w Rzeniszewie w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Grupa Danone zapowiada inwestycje w modernizację zakładu i wzmocnienie modelu marketingowo-sprzedażowego. Womir zyskał też nowego prezesa, którym został Krzysztof Rabiański oraz wiceprezesa Tomasza Kowalskiego.


11/12 – 2010 r.
Anna Lechowicz
SOS DLA SKÓRY ODWODNIONEJ
 
Nadchodzące długie, zimowe miesiące nie sprzyjają zachowaniu dobrej kondycji cery. Zamiast być miękka i aksamitna, stanie się sucha, szorstka i łuszcząca. Dlatego właśnie powinniśmy zadbać o optymalne i trwałe nawilżenie skóry. Oprócz stosowania specjalistycznych preparatów kosmetycznych, należy pamiętać że niebagatelną role odgrywa odpowiednia dieta. Woda i substancje odżywcze są dostarczane do skóry od wewnątrz, w istotny sposób warunkując jej zdrowy wygląd. Pamiętajmy o wypijaniu odpowiedniej ilości płynów (jeszcze zanim odczujemy pragnienie, małymi porcjami, cały czas w ciągu dnia), najlepiej odpowiednio dobranej wody mineralnej, herbaty zielonej i z suszu owocowego. Możemy także zadbać o nawilżenie powietrza w pomieszczeniach, kładąc np. wilgotne ręczniki na kaloryferach. W ten sposób znacznie spowolnimy odparowywanie wody z naskórka.


1 grudnia 2010 r.

ABC ZASAD ODŻYWIANIA W CZASIE CIĄŻY

Artykuł zwraca uwagę na odpowiedni poziom nawodnienia kobiet w ciąży a także karmiących piersią i planujących dziecko. Picie wody w tym okresie jest szczególnie istotne, ponieważ w ten sposób zaspakaja się pragnienie nie tylko kobiety ciężarnej, ale także jej dziecka. Po drugie, picie wody pozwala uniknąć lub złagodzić wiele ciążowych dolegliwości tj. zaparcia, infekcje dróg moczowych, odpowiednia nawilżenie skóry. Artykuł rekomenduje niskozmineralizowaną wodę źródlaną. Spożywanie takiej wody w czasie ciąży nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, gdyż taka woda zawiera zbyt małe ilości składników mineralnych, które są szczególnie potrzebne matce i dziecku w tym okresie. Optymalnym rozwiązaniem jest picie wód mineralnych zawierających znaczne ilości magnezu i wapnia, a także sięgnięcie po wody specjalnie przeznaczone dla kobiet w ciąży. Przykładem takiego produktu jest woda magnezowo-wapniowa z jodem JODICA. O tym jak ważną kwestią jest picie odpowiednich wód w ciąży i podczas karmienia piersią można przeczytać na stronach naszego portalu, który przewodzi akcji „Woda dla zdrowia matki i przyszłego pokolenia”.

 

Top