Wrzesień 2009

 

Przegląd prasy 2009

Styczeń 2009
Luty 2009
Marzec 2009
Kwiecień 2009
Maj 2009
Czerwiec 2009
Lipiec 2009
Sierpień 2009
Wrzesień 2009
Październik 2009
Listopad 2009
Grudzień 2009

 


28 września 2009 r.
JEDZIEMY DO WÓD...

Dla zainteresowanych wyjazdem do uzdrowiskowej Krynicy Zdroju lub zakupem wód leczniczych z tego miejsca, lekarz medycyny Grzegorz Prasałek, w odpowiedzi na pytanie czytelnika, wymienia poszczególne nazwy wód leczniczych i opisuje ich działanie. Dowiedzieć się można o wodzie Zuber, Józef, Jan, Słotwinka, Mieczysław i Tadeusz. Jest to krótka i przydatna ściągawka dla każdego.


Łódź
19/20 września 2009 r.
Patrycja Karwicka

NIE JESTEŚ WIELBŁĄDEM, NIE PIJ NA ZAPAS

Autorka artykułu obala mit, że powinno się pić tylko wodę niegazowaną. Wyjaśnia, że generalnie dwutlenek węgla jest dla nas obojętny, więc jeżeli nie mamy problemów z trawieniem, czy wrzodów żołądka, to nie ma przeciwwskazań do picia gazowanej wody mineralnej. Drugim obalonym w artykule mitem, jest propagowanie wody niskosodowej. Sód cieszy się złą opinią, a przecież to właśnie on zapobiega odwodnieniu. Nie powinniśmy się go obawiać w wodzie mineralnej. Uważać powinny jedynie osoby z chorobami serca i nadciśnieniem.



12/13 września 2009 r.
Katarzyna Zawadzka

WODA WAŻNA DLA WSZYSTKICH

Ogólne informacje o potrzebie uzupełniania płynów poprzez picie wody, bowiem, by wszystkie procesy w naszym organizmie przebiegały prawidłowo, musimy dostarczyć organizmowi tyle płynów, ile traci w ciągu dnia, niezależnie od tego, czy jest lato, czy zima. Szczególnie powinniśmy pamiętać o zwiększonej ilości wody, gdy uprawiamy sport, pracujemy fizycznie, przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach, pijemy dużo kawy i alkoholu. Nie poruszono w artykule kwestii rodzaju wody, która, aby miała wpływ na zdrowie, powinna być mineralna. Wspomniano jedynie o dystrybutorach wody w biurach. Ta jednak jest wodą źródlaną, która nie zawiera odpowiednich ilości składników mineralnych i z której najlepiej sporządzać herbatę, kawę czy rozcieńczać inne napoje.



11 września 2009 r.
ALE GIGANTYCZNA KARA ZA REKLAMĘ WODY!

Reklama napoju Veroni Mineral Fit wprowadziła konsumentów w błąd – uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zdaniem Urzędu, oceniana reklama skonstruowana była w sposób, który sugerował, że za wyjątkiem promowanego produktu wszystkie inne tzw. „wody smakowe” są szkodliwe ze względu na zawarte w nich konserwanty i przez to konsument mógł zostać wprowadzony w błąd. Urząd uznała również, że podkreślanie w kampanii szkodliwego działania konserwantów znajdujących się w tzw. wodach smakowych innych niż Veroni Mineral Fit, może wywoływać u konsumentów lęk. Kara dla spółki wynosi 240 tys. 856 zł. Ponieważ firma Zbyszko odwołała się od decyzji, teraz sprawę rozpatrzy Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.



10 września 2009 r.
ZDROWIE DZIECI

Dlaczego lekarze zalecają dzieciom i nastolatkom picie wody mineralnej? Ponieważ:

- wspiera produkcję krwi i oddychanie
- pomaga regulować temperaturę ciała
- pomaga zachować zwinność przez nawilżanie stawów
- zapobiega zaparciom oczyszcza skórę



8 września 2009 r.
(AW)

ZBYSZKO STRASZYŁ KONSERWANTAMI

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że reklama napoju Veroni Mineral Fit wprowadziła konsumentów w błąd. Producent napoju, firma Zbyszko Company, został ukarany za straszenie konsumentów i sugerowanie im, że wszystkie inne napoje – z wyjątkiem Veroni Mineral Fit – są szkodliwe z powodu z powodu zawartych w nich konserwantów. Tymczasem w Polsce stosowanie tych konserwantów do produkcji napojów jest dozwolone. Firma Zbyszko Company nie zamierza zapłacić ponad 240 tyś zł kary i odwołała się do sądu.



Wrzesień 2009 r.
NAŁĘCZÓW ZDRÓJ

Ostatnie działania marketingowe Cisowianki zyskują uznanie na arenie międzynarodowej. Na łamach Water Innovation Magazine, najważniejszego europejskiego magazynu branżowego, opisana została nowa kampania reklamowa z udziałem samolotów F-16. Polskiego producenta wody mineralnej zaproszono także do udziału w konkursie Beverage Innovation Awards.



Wrzesień 2009 r.
SZCZĘŚLIWA SIÓDEMKA

Artykuł napisany we współpracy z pediatrą, panią dr Katarzyną Nowicką. Dotyczy diety niemowlęcia i ma pomóc młodym mamom w odpowiedzi na pytanie ”co”, „jak” i „ile” w przypadku siedmiu produktów spożywczych, w tym również wody. W tej właśnie części opracowania bardzo ogólnie jest powiedziane, że „woda nie zawiera cennych składników”, co jest błędnym stwierdzeniem. Należałoby bowiem dodać, że woda źródlana nie posiada takiej ilości składników mineralnych, które mogłyby mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Mamy przecież bardzo dużo wód, bogatych w takie składniki. Są to naturalne wody mineralne, których największe skupisko znajduje się w Polse południowej w rejonie Krynicy, czy w Kotlinie Kłodzkiej. Autor być może chciał przekazać, iż woda podawana niemowlęciu nie powinna zawierać dużej ilości składników mineralnych, ponieważ jego organizm jeszcze nie jest przystosowany do ich przyswojenia. To jest prawdą, natomiast w dalszej części czytamy zaprzeczenie z propozycją podawania niemowlęciu wody mineralnej. Zdecydowanie widać tu niespójność i niezrozumienie różnicy między poszczególnymi rodzajami wody. Zapraszamy do lektury stron portalu www.wodadlazdrowia.pl

 

Top