Styczeń 2009


Przegląd prasy 2009

Styczeń 2009
Luty 2009
Marzec 2009
Kwiecień 2009
Maj 2009
Czerwiec 2009
Lipiec 2009
Sierpień 2009
Wrzesień 2009
Październik 2009
Listopad 2009
Grudzień 2009
 

 


 


Styczeń 2009 r.
Ewelina Płońska
WODA ZDROWA

Autorka zachwala działania hotelów, polegające na zaopatrywaniu się w wodę butelkowaną dla gości. Podkreśla znaczenie wody w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Zawarta jest tu charakterystyka poszczególnych rodzajów wód: źródlanej, mineralnej, stołowej., a także najważniejszych dla zdrowia pierwiastków. Życzymy wszystkim, aby w ich hotelu znalazły się odpowiednie wody dla każdego.

 

 


30 stycznia 2009 rok
Matylda Witkowska
MAGICZNA WODA Z ŁÓDZKICH ŹRÓDEŁEK

 

W Łodzi jest wiele źródełek wody, z których korzystają mieszkańcy by zrobić zapasy wody w celach spożywczych. Najbardziej znane jest cudowne źródełko bijące w kapliczce św. Antoniego w Łagiewnikach. Kilkaset lat temu było to popularne miejsce pielgrzymek z całej Polski. Podczas prowadzonych kilka lat temu badań archeologicznych znaleziono rurę drewnianą z 1617 roku oraz fragmenty szklanych naczyń z Matką Bożą sprzedawanych dawniej pod Jasną Górą. Prawdopodobnie zatrzymywali się tu pielgrzymi z Częstochowy i napełniali naczynia wodą z kapliczki, może też ktoś miał tu swój kram z takimi wyrobami. Zgodnie z tradycją woda od świętego Antoniego miała moc uzdrawiania i do dziś mieszkańcy chętnie z niej korzystają, zwłaszcza, że woda jest regularnie badana pod względem przydatności do spożycia. Zawsze jednak należy zwracać uwagę na to, w czym i w jakich warunkach przechowuje się taką wodę. Najczęściej widzi się plastikowe butelki  o pojemności 5 litrów, które patrząc na ich ścianki nierzadko pokryte zielonym nalotem, świadczą o tym, że niestety używane są wielokrotnie, czego nie zaleca się. Nie powinno się również robić tygodniowych zapasów, zbyt długie przechowywanie może bowiem zaszkodzić, a nie pomóc. Lepszym rozwiązaniem będzie częstszy spacer do źródełka lub skorzystanie z naturalnej wody źródlanej, powszechnie dostępnej w sklepach, która jest pewna pod względem bakteriologicznym, a posiłki z niej przygotowane zapewne będą smakowały wybornie.

 

28 stycznia 2009 rok (KŁO)
USTRONIANKA ODŚWIEŻA WIZERUNEK

Woda mineralna "Ustronianka" otrzymała nowe opakowanie zbiorcze. Nowa szata graficzna nawiązuje do strategii komunikacji "Ustronianki" zawartej w haśle: "Naturalna jak Ty". Dzięki odpowiedniej grafice, wyraźniej ma być akcentowana naturalność i pierwotna czystość. Zmiana wizualizacji jest jednym z wielu elementów składających się na działania związane z odświeżeniem wizerunku marki. Naturalna woda mineralna "Ustronianka" jest średnio zmineralizowana.

 


 

24/25 stycznia 2009 r.
PIJ ZDROWĄ WODĘ Z MINERAŁAMI

Woda, tak jak pożywienie powinna dostarczać cennych składników odżywczych. Powinniśmy wycisnąć z niej, co się da – wapń, magnez, potas. Ludzie pijący dużo wody bogatej w minerały (czyli wodę mineralną) nie mają problemów z utrzymaniem prawidłowego poziomu tych pierwiastków w organizmie. Woda źródlana dostarcza ich w niewielkim stopniu.

Rozmowa z profesorem Krzysztofem Grabowskim z Wrocławskiej Akademii Medycznej

- Wody mineralne często są naturalnie nasycone dwutlenkiem węgla, czyli delikatnie gazowane (np. Staropolanka). A co z teorią, że woda niegazowana jest zdrowsza od gazowanej?

- To oczywiście tylko mit. Woda gazowana nie szkodzi, a tylko w niektórych przypadkach należy jej unikać z określonych powodów zdrowotnych (przy nadkwasocie, zaburzeniach trawienia, przy chorobie gardła i strun głosowych). Nie tylko nie szkodzi, ale pod względem mikrobiologicznym jest zdrowsza od niegazowanej. W obecności „bąbelków”, które obniżają pH wody, nie rozwijają się bakterie, które mogą wywoływać różne choroby. Czytaj dalej >>>

 

13 stycznia 2009 rok (bsz)

W skali Europy Polska jest średnio zasobna w wody geotermalne. Ich właściwości pozwalają na wykorzystywanie energii cieplnej do celów grzewczych lub leczniczych. Każdą taką inwestycję muszą jednak poprzedzać szczegółowe analizy określające opłacalność przedsięwzięcia w konkretnych warunkach. Interesujący artykuł, który możesz przeczytać tutaj >


 
2 stycznia 2009 rok (KŁO)
CO TY WIESZ O WODZIE?

W Gazecie Wyborczej poświęcono kolumnę na opis portalu Woda dla zdrowia. Czytamy w nim wiele pochwał ze względu na różnorodność poruszanych tematów na stronie. Zobacz poniżej.

Portal Wodadlazdrowia.pl zawiera sporo przydatnych informacji na temat wody, zaczynając od znanej wszystkim, że woda to najważniejszy element diety i główny „składnik” organizmu (u noworodka stanowi aż 85% wagi, a u dorosłego 60%), i że nie można pozwolić sobie, żeby każdego dnia nie dostarczyć organizmowi odpowiedniej porcji. Ze strony można się też np. dowiedzieć, że wody mineralne mogą zawierać nawet do 70 różnego rodzaju składników, ale naprawdę ważnych dla organizmu jest tylko 10, albo że są osoby, które zawodowo zajmują się smakowaniem wody. Strona składa się z trzech głównych części. W pierwszej specjaliści podają m.in., jak dzieli się wody, które można kupić w sklepach, i które z nich do czego najlepiej się nadają. Jeśli ktoś nie wie, co to są bicze szkockie albo na co pomaga kąpiel solankowa lub perełkowa, powinien zajrzeć do zakładki kąpielowej. Trzecia część objaśnia, czy i jak dobrać domowe urządzenie uzdatniające wodę.

 

 

Top