WydarzeniaŚwiatowy Dzień Wody i Dni Zdrowia z Wartą

W Światowym Dniu Wody mieliśmy okazję przeprowadzić wykład dla pracowników Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta S.A. oraz Towarzystwa Ubezpieczeń na życie Warta S.A. o w oddziale w Łodzi. 
Wykład pt. "Woda jako ważny składnik pożywienia" został przeprowadzony w ramach dni poświęconych zdrowiu zorganizowanych przez Towarzystwo w krajowych oddziałach. Wykład miał na celu zwrócenie uwagi na fakt, jak ważną rolę w naszej diecie odgrywa picie wody oraz jak dobrać odpowiednią wodę do potrzeb organizmu w czasie dnia pracy. Choć wydawać by się mogło, że woda jest oczywistym elementem naszej diety, to wciąż pijemy jej za mało i nie zdajemy sobie sprawy jak ważna jest ona dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Wg najnowszych badań TNS Polska pijemy spożywamy jedynie 1,65 l płynów w ciągu dnia, a jedynie 28 procent z nich stanowi woda. W czasie wykładu, pracownicy biurowi, faktycznie przyznali, że częściej sięgają po filiżankę kawy aniżeli po szklankę wody w ciągu dnia pracy. Dzięki firmie ZL Nałęczów Zdrój w czasie naszej prelekcji, każdy mógł nadrobić brak "szklanki wody" popijając Cisowiankę Perlage.
Zainteresowanie zdrowym odżywianiem i informacjami dotyczącymi wód mineralnych było bardzo duże. Program "Woda dla zdrowia" jako swój cel objął uświadamianie, jak ważne są składniki mineralne zawarte w naturalnych wodach mineralnych oraz kształtowanie świadomości konsumentów dotyczące wód. 
Troska o zdrowie i dobre samopoczucie pracowników jest bardzo ważna, gdyż zdrowy pracownik jest zdecydowanie bardziej efektywny,a jego dobre samopoczucie wpływa na jakość pracy i efekty firmy. Cieszy fakt, że Warta zadbała w szerokim spectrum o informacje i profilaktykę zdrowotną swoich pracowników. Niezwykle ważne jest to, że sami pracownicy byli bardzo zainteresowani tematyką wykładów i konsultacjami medycznymi i dietetycznymi. Stawką jest przecież zdrowie,a to rzecz najważniejsza!
Jako, że nasz wykład odbywał się w Światowy Dzień Wody, zwróciliśmy także uwagę na temat przewodni tegorocznego Dnia - zanieczyszczanie wód przez człowieka. Zwiększanie świadomości w tej kwestii jest bardzo istotne, ponieważ bez zdrowej wody nie ma życia. Dbałość o czyste rzeki i jeziora to także dbałość o zasoby podziemne wody. Jak powiedział patron Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego prof. Julian Aleksandrowicz "Zdrowie i życie człowieka zależy od jakości i rodzaju wody, którą pije". Słowa te stały się motywem przewonim naszej prezentacji, która spotkała się z zainteresowaniem i mamy nadzieję, zapadła w pamięci wszystkich uczestników.


 

Top