2015-08-01     Jarosława, Justyny, Nadziei     Nie pragnie, kto wody pić nie chce - G. Knapski

 

INFORMACJE OGÓLNE


PORTAL
WODA DLA ZDROWIA

 

ma charakter edukacyjno informacyjny i podyktowany jest potrzebą uświadomienia społeczeństwu jak bardzo ważną rolę spełnia woda w  życiu człowieka.

Portal działa w ramach programu

"Woda dla zdrowia"


pod patronatem
Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego
im. prof. Juliana Aleksandrowicza


Polish Society of Magnesium Science of the name of
prof. Julian Aleksandrowicz

 RADA NAUKOWA PROGRAMU >>>


WSPÓŁPRACAPRZEGLĄD PRASY
- artykuły
o wodzie >>>


AKCJA EDUKACYJNA:

Woda dla zdrowia matki
i przyszłego pokolenia >>>

 

Wody wodociągowe>>>


AKCJE HUMANITARNE

Woda dla Sudanu
PAH dla powodzian


Na portalu znaleźć można dużo ciekawych artykułów w zakładce

PUBLIKACJE >>>


WIADOMOŚCI MEDYCZNE >>>


Znajdź nas na Facebooku!


NEWSROOM
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości - wpisz tu swój adres

 


e-mail:
listy@wodadlazdrowia.pl


Portal "Woda dla zdrowia"
w innych językach

albański, angielski, arabski, bułgarski, chorwacki, czeski, duński, estoński, fiński, francuski, grecki, hebrajski, hindi, hiszpański, holenderski, indonezyjski, litewski, łotewski, niemiecki, norweski, portugalski, rosyjski, rumuński, serbski, słowacki, słoweński, szwedzki, turecki, ukraiński, węgierski, włoski,

The Water for health
in other languages 

shqipe, , العربية, български, hrvatski, český, dansk, eesti, suomi, français, ελληνικά, עברית,

हिन्दी , español, nederlands, bahasa indonesia, lietuvių, latviešu, deutsch, english, português, русский, român, српски, slovenský, slovenski, svenska, türkçe, українська, magyar, italiano,

 


 

AKTUALNOŚCI


Rozmowa o tym jak ważna dla zdrowia i życia jest woda

27.07.2015 r. W weekendowym wydaniu „Dziennika Polskiego" ukazał się wywiad z prezesem Krajowej Izby Gospodarczej „Przemysł Rozlewniczy" dotyczący wody, jako najważniejszego elementu naszego pożywienia. Zachęcamy do lektury materiału, z którego dowiedzieć można się dlaczego składniki mineralne zawarte w wodzie są tak cenne.


IV marsz i bieg Piwniczanki

24.07.2015 r. Już w najbliższą niedzielę czyli 26 lipca z Piwnicznej Zdroju wyruszy IV Marsz i Bieg Piwniczanki. Główna trasa liczyć będzie 10 km, ale na uczniów szkół podstawowych i gimnazjów czekać będzie krótsza trasa, więc każdy znajdzie w tym dniu coś dla siebie. Podczas biegu organizowana będzie także zbiórka pieniędzy dla chorej Milenki.
Krakowski zdrój

22.07.2015 r. Uzdrowisko Antoniego Matecznego było niegdyś krakowską perełką, gdzie w parku zdrojowym Krakowianie znajdowali ukojenie w cieniu drzew, a kuracjusze pomoc w dolegliwościach. Dziś jest to miejsce zapomniane, ale planowana jest rewitalizacja parku oraz wybudowanie pijalni wód mineralnych, gdzie dostępna będzie woda mineralna „Krakowianka" niegdyś znana i ceniona przez mieszkańców Krakowa.


Festiwal Wód Mineralnych w Muszynie

14.07.2015 r. W pierwszy sierpniowy weekend tj. w dniach 1-2.08. odbędzie sie w Muszynie Festiwal Wód Mineralnych. W czasie tego wydarzenia odwiedzający będą mieli możliwość darmowej degustacji rozmaitych wód mineralnych i źródlanych z całej Polski. Dwa dni będą kręcić się wokół tematyki wody, więc na wybranych stoiskach eksperci Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. prof. Juliana Aleksandrowicza opowiadać będą o znaczeniu wody i biopierwiastków dla organizmu. 


Saturator z kranówką

13.07.2015 r. W Gazecie Wyborczej-Częstochowa z dnia 04/05.07.2015 ukazał się artykuł pt.: Przekonują: Woda z kranu jest świeża i smaczna. Treści tego artykułu przyjrzała się dr Małgorzata Pieniak z programu Woda dla Zdrowia i opatrzyła komentarzem. Zachęcamy do lektury.


Wakacje z Uzdrowiskami Kłodzkimi

10.07.2015 r. Wakacje to czas odpoczynku i błogiego lenistwa. Wybierając miejsce odpoczynku warto pojechać w miejsce gdzie nie tylko wypoczniemy, ale także zregenerujemy nasz organizm. Wybierającym się na rodzinne wakacje polecamy ofertę Uzdrowisk Kłodzkich, gdzie mama i pociecha mogą wypocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza oraz zdrowej wody.W upały pijmy wodę

07.07.2015 r. Nadejście lata wiąże się z nieuchronnym nadejściem upałów. Wysokie temperatury utrzymują się nad całą Europą od kilku dni. W Polsce iście afrykańskie upały dają się we znaki wszystkim. Aby przetrwać ten gorący czas pamiętajmy o piciu wody.


Naturalnym szlakiem orzeźwienia

01.07.2015 r. Słoneczne lato wreszcie do nas zawitało, a wraz z nadejściem wakacji producent naturalnej wody mineralnej „Piwniczanka" zachęca, aby wziąć ze sobą w góry butelkę tej wody, zrobić zdjęcie...i wziąć udział w konkursie. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem - czekają atrakcyjne nagrody!Rzetelni w biznesie

25.06.2015 r. Projekt „Rzetelni w Biznesie" już od 5 lat wyróżnia firmy, które kierują się profesjonalizmem, rzetelnością i etyką w działaniu swojego przedsiębiorstwa. Uznanie i certyfikat zostało przyznane także jednej z najbardziej znanych firm rozlewniczych czyli producentowi „Muszynianki". Gratulujemy!


Słoneczny lipiec z Piwniczanką

19.06.2015 r. W pierwszy weekend lipca producent naturalnej wody mineralnej „Piwniczanka" zaprasza na aktywny i słoneczny weekend nad zalewem Kryspinów/k. Krakowa. Organizatorzy przewidzieli moc atrakcji dla dużych i małych spędzających czas na plaży pierwszą sobotę lipca.


Czego nie pić w upały?

16.06.2015 r. Zazwyczaj mówimy o tym co pić w czasie gorących dni. Tym razem chcemy zachęcić do lektury tekstu z Akademii Zdrowia Muszynianki w którym znajdują się informacje dotyczące tego czego nie należy pić w czasie upalnych letnich dni.


Kolejna nagroda dla Cisowianki

11.06.2015 r. „Cisowianka" jest jedną z najpopularniejszych polskich wód mineralnych. Producent tej wody otrzymał niedawno prestiżowe wyróżnienia - nagrodę Premium Brand oraz Złotego Orła Biznesu. Teraz przyszedł czas na nagrodę przyznawaną przez polskich detalistów, którzy wyróżnili „Cisowiankę" w butelce o pojemności 1,5 l.ARCHIWUM AKTUALNOŚCI >>>


BEZZASADNE PORÓWNYWANIE WODY WODOCIĄGOWEJ Z WODĄ BUTELKOWANĄ


 

Ilość odsłon:
  Przewodnicząca RN: Prof. dr hab. Alferda Graczyk, Redakcja: dr Małgorzata Pieniak, Monika Wojtaszek, Piotr Rudzki, Maciej Baster
Administracja:
PTMag Telefony do redakcji: 12 285-47-76,12 285-18-73, e-mail: listy@wodadlazdrowia.pl, redakcja@wodadlazdrowia.pl