Image 1

Najnowsze wiadomości

 • Luty 16, 2017

  16.02.2017r. Osoby podróżujące samolotami nie mogą wnieść na ich pokład własnej butelki wody mineralnej, którą muszą wyrzucić przed kontrolą. Aby ugasić pragnienie kierują się więc do lotniskowych sklepów, gdzie niestety zmuszone są zakupić małą butelkę wody za kilkakrotnie wyższą cenę niż w normalnym sklepie. Czy tak wysokie ceny wody są jednak uzasadnione? Problem ten znalazł się obecnie pod lupą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 • Luty 15, 2017

  15.02.2017r. Mineralik i przyjaciele to przewodnicy po świecie składników mineralnych zawartych w wodach mineralnych. Każda woda jest bowiem tak dobra jak ilość zawartych w niej składników mineralnych, a po ich świecie szczególnie dzieci oprowadza Mineralik na stronie internetowej producenta wody "Mineral Zdrój". Zapraszamy do świata Mineralika, Sodka,Wapci, Magnezjusza i innych przyjaciół naszego organizmu!

 • Luty 07, 2017

  06.02.2017r. Wydawać by się mogło, że styczeń jest "martwym" miesiącem jeśli chodzi o temat wody w prasie, jednak w ubiegłym miesiącu pojawiło się wiele artykułów poświęconych wodzie. W naszym przeglądzie prasy umieściliśmy wybrane materiały. Szerokim echem medialnym odbił się raport Najwyższej Izby Kontroli dotyczący jakości wód wodociągowych. Cieszy także fakt, że redaktorzy nie zapomnieli o informowaniu czytelników, że wodę należy pić cały rok.

 • Luty 03, 2017

  03.02.2017r. Awans marki Cisowianka do pierwszej trójki Rankingu Najcenniejszych Marek w Polsce dziennika Rzeczpospolita w kategorii napojów bezalkoholowych ! Już po raz 13 „Rzeczpospolita" przy współpracy firmy doradczej Acropolis Advisory i pod patronatem Ministerstwa Rozwoju oceniła 330 krajowych znaków towarowych pod względem ich wartości oraz siły i mocy rynkowej. W tym prestiżowym Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek CISOWIANKA awansowała na 3 miejsce w kategorii Napoje Bezalkoholowe.

 • Styczeń 30, 2017

  30.01.2017r. Otyłość jest jedną z głównych chorób cywilizacyjnych naszych czasów. Zła dieta i brak ruchu mogą w wielu przypadkach doprowadzić do nadwagi, która może skończyć się otyłością. Osobom walczącym z dodatkowymi kilogramami i chcącym zadbać o swoje zdrowie na przeciw wychodzi Uzdrowisko Ciechocinek, oferując tygodniowe pobyty odchudzające. Pobyt w uzdrowisku może być początkiem nowego, zdrowego życia.

 • Styczeń 26, 2017

  26.01.2017r. Temat picia wody prosto z kranu wraca jak bumerang ze względu na lansowane przez przedsiębiorstwa wodociągowe akcje promujące wybieranie „kranówki” do codziennej konsumpcji zamiast wód butelkowanych. Pomysłodawcy takich promocji uzasadniają wybór wody wodociągowej do picia na co dzień proekologicznymi i prozdrowotnymi argumentami. Ich zdaniem woda z wodociągu nie wymaga opakowania, a więc pijąc ją konsument nie kupuje produktu w butelce, przez co ogranicza ilość produkowanych śmieci. Zastanówmy się jednak czy za tymi, wydawać by się mogło szczytnymi ideami przedsiębiorstw wodociągowych nie idzie jedynie chęć zysku oraz...sprytnie zawoalowana kampania marketingowa promująca własny produkt i czy faktycznie można postawić znak równości pomiędzy wodami z kranu a wodami butelkowanymi?

 • Styczeń 18, 2017

  18.01.2017r. Woda jest doskonałym uzupełnieniem diety w profilaktyce wielu schorzeń. W Krakowie wydobywana jest woda, która, jest pomocna w profilaktyce i leczeniu cukrzycy! Skład mineralny wody "Perła Swoszowic" różni się znacznie od większości wód wydobywanych w naszym kraju. Charakteryzuje się dużą zawartością siarczanów (1425 mg/l), wapnia (651 mg/l). Dzięki składowi mineralnemu wody siarczkowe z dużą zawartością kationów wapniowych są szczególnie przydatne w profilaktyce i leczeniu cukrzycy.

 • Styczeń 11, 2017

  11.01.2017r. Najwyższa Izba Kontroli opublikowała obszerny raport dotyczący ochrony jakości wód przeznaczonych do spożycia. NIK oceniła, że realizowane przez przedsiębiorstwa wodociągowe i gminy działania nie gwarantują należytej ochrony jakości wody ujmowanej i podawanej do sieci wodociągowej przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Obszerny materiał oraz szczegółowe wyniki przeprowadzonej kontroli dostępne są na stronie NIK - polecamy lekturę.

 • Styczeń 09, 2017

  09.01.2017r. Do prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędny jest stan równowagi kwasowo-zasadowej, na co wpływ mają produkty żywnościowe, które dostarczamy w diecie. Większość spożywanych przez nas produktów stanowią niestety te, które mają charakter kwasotwórczy. Kiedy nasz organizm jest zakwaszony z pomocą może przyjść nam woda, nieodłączna towarzyszka całego naszego życia, jedna z najbardziej zadziwiających substancji w przyrodzie. Ma jeszcze wiele swoich tajemnic, które naukowcy odkrywają, chcąc nam przybliżyć jej nieocenione, ale też nieznane właściwości w utrzymaniu naszego zdrowia.

Top