2015-05-25     Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny     Nie pragnie, kto wody pić nie chce - G. Knapski

 

INFORMACJE OGÓLNE


PORTAL
WODA DLA ZDROWIA

 

ma charakter edukacyjno informacyjny i podyktowany jest potrzebą uświadomienia społeczeństwu jak bardzo ważną rolę spełnia woda w  życiu człowieka.

Portal działa w ramach programu

"Woda dla zdrowia"


pod patronatem
Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego
im. prof. Juliana Aleksandrowicza


Polish Society of Magnesium Science of the name of
prof. Julian Aleksandrowicz

 RADA NAUKOWA PROGRAMU >>>


WSPÓŁPRACAPRZEGLĄD PRASY
- artykuły
o wodzie >>>


AKCJA EDUKACYJNA:

Woda dla zdrowia matki
i przyszłego pokolenia >>>

 

Wody wodociągowe>>>


AKCJE HUMANITARNE

Woda dla Sudanu
PAH dla powodzian


Na portalu znaleźć można dużo ciekawych artykułów w zakładce

PUBLIKACJE >>>


WIADOMOŚCI MEDYCZNE >>>


Znajdź nas na Facebooku!


NEWSROOM
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości - wpisz tu swój adres

 


e-mail:
listy@wodadlazdrowia.pl


Portal "Woda dla zdrowia"
w innych językach

albański, angielski, arabski, bułgarski, chorwacki, czeski, duński, estoński, fiński, francuski, grecki, hebrajski, hindi, hiszpański, holenderski, indonezyjski, litewski, łotewski, niemiecki, norweski, portugalski, rosyjski, rumuński, serbski, słowacki, słoweński, szwedzki, turecki, ukraiński, węgierski, włoski,

The Water for health
in other languages 

shqipe, , العربية, български, hrvatski, český, dansk, eesti, suomi, français, ελληνικά, עברית,

हिन्दी , español, nederlands, bahasa indonesia, lietuvių, latviešu, deutsch, english, português, русский, român, српски, slovenský, slovenski, svenska, türkçe, українська, magyar, italiano,

 


 

AKTUALNOŚCI


Weekendowe atrakcje

22.05.2015 r. Najbliższy weekend obfituje w moc atrakcji m.in. maraton Beskid Niski, którego trasa biegnie z Gorlic do Wysowej-Zdroju oraz koncert Stanisława Soyki w Krynicy-Zdroju będący kolejnym wydarzeniem z cyklu „Krynica Źródłem Kultury".Aktywna wiosna, aktywny konkurs !

18.05.2015 r. Wszystkim spóźnialskim przypominamy, że nasz konkurs trwa jeszcze jedynie dwa dni! Zachęcamy do wysyłania zdjęć i wzięcia udziału w zabawie „Aktywna wiosna z wodą, dla zdrowia!". Sport to zdrowie i dobra zabawa, więc czekamy na zgłoszenia!Wiosenne koncerty w Krynicy

13.05.2015 r. Wiosenne weekendy zachęcają do wycieczek. Doskonałym kierunkiem tej wiosny jest Krynica-Zdrój, gdzie w ciągu dnia można spacerować po górach popijając wodę mineralną „Kryniczanka", a wieczorami spędzać czas na koncertach w ramach cyklu imprez „Krynica Źródłem Kultury"! Już niebawem koncerty takich gwiazd jak Soyka czy Afromental!


Maraton Beskid Niski

11.05.2015 r. Uzdrowisko Wysowa S.A. zachęca do aktywnego spędzenia niedzieli 24.05. i wzięcia udziału w imprezie „Maraton Beskid Niski". Oficjalną wodą zawodów będzie naturalna woda mineralna „Wysowianka". Na biegaczy czeka nie tylko tradycyjna trasa maratońska ale także, trasa 5 km oraz 10 km i zawody dla dzieci oraz rolkarzy.Wodą w kamienie

08.05.2015 r. Jednym z mitów dotyczących wód butelkowanych jest ten mówiący, że rzekomo powodują one powstawanie kamieni m.in. w nerkach. Tymczasem, naturalne wody mineralne używane są w profilaktyce i przy wspomaganiu leczenia wszelkiego rodzaju kamic.


Przegląd prasy

06.05.2015 r. Kwiecień już za nami i w związku z tym zachęcamy do zapoznania się z przeglądem prasy podsumowującym poprzedni miesiąc. W przeglądzie prasy m. in. informacje o ciekawym projekcie, który ma powstać w Małopolsce oraz informacje dotyczące wód butelkowanych.Udana restrukturyzacja

04.05.2015 r. Restrukturyzacja Uzdrowiska Krynica-Żegiestów była długotrwałym procesem trwającym przeszło dwa lata. Zakończona została sukcesem, a jak mówi prezes Uzdrowiska Jarosław Wilk, to dopiero I etap sukcesu. Obecnie jest to jedyne Uzdrowisko wyłączone z procesu prywatyzacji, a w dodatku przynosi ono zyski. Zachęcamy do lektury tekstu.


Konkurs "Aktywna wiosna z wodą, dla zdrowia!"

20.04.2015 r. Dziś ruszamy z pierwszym w tym roku konkursem. Zabawa „Aktywna wiosna z wodą, dla zdrowia!" trwa miesiąc, a przedmiotem konkursu są zdjęcia naszych fanów na Facebooku interpretujące temat aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i właściwego nawadniania organizmu.


Szkodliwy chlor

13.04.2015 r. W mediach coraz głośniej mówi się o destrukcyjnym wpływie chloru na ludzkie zdrowie. Chlor obecny jest w kranówce, tak bardzo lansowanej przez firmy wodociągowe, pływamy też w odkażanej nim basenowej wodzie, a producenci stosują go w wybielaczach do tkanin oraz wielu innych środkach sanitarnych.


Światowy Dzień Zdrowia

08.04.2015 r. Każdego roku, dnia 7 kwietnia czyli w rocznicę powstania Świa­to­wej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia było bezpieczeństwo żywności. Ważnym elementem obszaru bezpieczeństwa żywności jest również bezpieczeństwo wody.


Akademia Zdrowia Muszynianki

07.04.2015 r. Wiosna to najlepszy czas aby zadbać o swoje zdrowie. Dla zdrowia i dobrego samopoczucia ważne jest połączenie odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej. Kolejnym czynnikiem jest właściwe nawadnianie. O tym jak zadbać o siebie „Muszynianka" radzi na stronach swojej Akademii Zdrowia.


Katowice Open 2015

03.04.2015 r. Już niebawem, bo w dniach 6-12 kwietnia odbędzie się prestiżowy turniej tenisowy Katowice Open 2015. Naturalna woda mineralna „Staropolanka" z Uzdrowisk Kłodzkich już po raz trzeci została wyłączną wodą prestiżowego tego turnieju tenisowego.


ARCHIWUM AKTUALNOŚCI >>>


BEZZASADNE PORÓWNYWANIE WODY WODOCIĄGOWEJ Z WODĄ BUTELKOWANĄ


 

Ilość odsłon:
  Przewodnicząca RN: Prof. dr hab. Alferda Graczyk, Redakcja: dr Małgorzata Pieniak, Monika Wojtaszek, Piotr Rudzki, Maciej Baster
Administracja:
PTMag Telefony do redakcji: 12 285-47-76,12 285-18-73, e-mail: listy@wodadlazdrowia.pl, redakcja@wodadlazdrowia.pl