2015-09-03     Joachima, Liliany, Szymona     Nie pragnie, kto wody pić nie chce - G. Knapski

 

INFORMACJE OGÓLNE


PORTAL
WODA DLA ZDROWIA

 

ma charakter edukacyjno informacyjny i podyktowany jest potrzebą uświadomienia społeczeństwu jak bardzo ważną rolę spełnia woda w  życiu człowieka.

Portal działa w ramach programu

"Woda dla zdrowia"


pod patronatem
Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego
im. prof. Juliana Aleksandrowicza


Polish Society of Magnesium Science of the name of
prof. Julian Aleksandrowicz

 RADA NAUKOWA PROGRAMU >>>


WSPÓŁPRACAPRZEGLĄD PRASY
- artykuły
o wodzie >>>


AKCJA EDUKACYJNA:

Woda dla zdrowia matki
i przyszłego pokolenia >>>

 

Wody wodociągowe>>>


AKCJE HUMANITARNE

Woda dla Sudanu
PAH dla powodzian


Na portalu znaleźć można dużo ciekawych artykułów w zakładce

PUBLIKACJE >>>


WIADOMOŚCI MEDYCZNE >>>


Znajdź nas na Facebooku!


NEWSROOM
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości - wpisz tu swój adres

 


e-mail:
listy@wodadlazdrowia.pl


Portal "Woda dla zdrowia"
w innych językach

albański, angielski, arabski, bułgarski, chorwacki, czeski, duński, estoński, fiński, francuski, grecki, hebrajski, hindi, hiszpański, holenderski, indonezyjski, litewski, łotewski, niemiecki, norweski, portugalski, rosyjski, rumuński, serbski, słowacki, słoweński, szwedzki, turecki, ukraiński, węgierski, włoski,

The Water for health
in other languages 

shqipe, , العربية, български, hrvatski, český, dansk, eesti, suomi, français, ελληνικά, עברית,

हिन्दी , español, nederlands, bahasa indonesia, lietuvių, latviešu, deutsch, english, português, русский, român, српски, slovenský, slovenski, svenska, türkçe, українська, magyar, italiano,

 


 

AKTUALNOŚCI


Witaj szkoło, witaj wodo!

01.09.2015 r. Promowanie zdrowych nawyków wśród najmłodszych jest niezwykle ważne. Dziś pierwszy dzień szkoły. Ważne jest aby nasze pociechy w swoim tornistrze znalazły zdrowe wody mineralne, które dzięki zawartości m.in. wapnia i magnezu będą służyć ich zdrowiu i dobremu samopoczuciu!


Sierpniowy przegląd prasy

28.08.2015 r. Z racji panujących w sierpniu upałów, miesiąc ten jest obfity w publikacje dotyczące wód do picia. Przemysł rozlewniczy borykał się z problemami dostaw prądu do zakładów, a redaktorzy kolejnych czasopism przypominają, że woda jest niezbędna w czasie wysokich temperatur. Zachęcamy do lektury przeglądu prasy.


Policjanci rozdawali wodę

25.08.2015 r. Kilka dni temu, w związku z upałami, żywieccy policjanci rozdawali pieszym i kierowcom wody butelkowane. Było to wspólne działanie Komendy Powiatowej Policji w Żywcu oraz starostwa i sponsorów od których udało pozyskać się wody. Akcja ta spotkała się z powszechnym uznaniem i ma szansę na powtórkę. 


Legionella w Centrum Onkologii

20.08.2015 r. Niemal każdego dnia w prasie ogólnopolskiej i lokalnej pojawiają się doniesienia o skażonych wodach. Tym razem „Dziennik Zachodni" informuje o bakteriach legionelli, które wykryto w instalacji ciepłej wody w Śląskim Centrum Onkologii. Instalacje ciepłej wody czy klimatyzacje są idealnym środowiskiem namnażania się tej bakterii.


XXV Konferencja Producentów Wód i Napojów

18.08.2015 r. W dniach od 29 września do 1 października 2015 r. w Hotelu Łazienki II Resort Medical & Spa w Ciechocinku odbędzie się XXV Ogólnopolska Konferencja Producentów Wód i Napojów organizowana przez KIG"PR". Tematy wiodące to m.in: zapobieganie skutkom ograniczeń w dostawie energii elektrycznej, jakość produkowanych napojów, gospodarka odpadami opakowaniowymi.


Miłośnikom wody z kranu ku rozwadze

17.08.2015 r. Całe tygodnie nieprzerwanych upałów bezlitośnie wykazały wszystkie wady zaopatrzenia ludzi w wodę, służącą m.in. celom spożywczym, za pomocą wodociągów. Uwagi na ten temat, autorstwa Tadeusza Wojtaszka z Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. prof. Juliana Aleksandrowicza, opublikował „Portal Spożywczy" oraz KIG"PR".


Nieracjonalna batalia wodociągów

14.08.2015 r. Portal Spożywczy opublikował materiał poświęcony bezzasadnej batalii przedsiębiorstw wodociągowych prowadzonej przeciw wodom butelkowanym. Jak możemy przeczytać „żeby wypić litr wody z kranu trzeba wyprodukować około 1000 litrów w stacji „uzdatniania" wody, z czego następnie 999 litrów służy celom gospodarczym i przemysłowym, m.in. do mycia chodników i samochodów, spłukiwania toalet, chłodzenia urządzeń przemysłowych, w rolnictwie itp."


Wykaz artykułów dotyczących skażonych wód

12.08.2015 r. Woda jest niezbędna do życia. Jednak jeśli woda pitna jest kiepskiej jakości może ona zaszkodzić. Choć jakość wód wodociągowych w naszym kraju stale się poprawia to nadal dochodzi do skażeń i awarii sieci. Na kolejnej stronie publikujemy wykaz artykułów prasowych dotyczących skażeń wód powierzchniowych, rzek, awarii wodociągów etc. w 2015 roku.


Czego szukać w wodach mineralnych w gorące dni

11.08.2015 r. Wybierając wodę do picia w czasie upałów należy...czytać etykietę umieszczoną na butelce. Dlaczego? Otóż w czasie wysokich temperatur należy wybierać wody mineralne o średniej i wysokiej mineralizacji, które dzięki zawartości rozmaitych składników mineralnych będą korzystnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie w gorące dni.


Konkurs Life Balance

10.08.2015 r. Producent naturalnej wody mineralnej „Muszynianka" zaprasza do wzięcia udziału w konkursie w którym należy wykazać się kreatywnością...a na najbardziej kreatywne osoby czekają niezwykle atrakcyjne nagrody! Zachęcamy do zapoznania się z zasadami konkursu na stronie producenta.


Energia minerałów na upalne dni

07.08.2015 r. W czasie tak wysokich temperatur należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Ważne jest nie tylko ile, ale i czego pijemy ponieważ wraz z potem tracimy cenne sole mineralne. Uzupełnić można je za pomocą wód wysokozmineralizowanych bogatych w składniki mineralne. Na ekstremalne upały polecamy łyk ciekawej w smaku litewskiej wody mineralnej „Vytautas", która pozwala szybko uzupełnić niedobory sodu czy magnezu i wapnia.Relacja z Festiwalu Wód w Muszynie

05.08.2015 r. W pierwszy weekend sierpnia już po raz kolejny odbywał się w Muszynie Festiwal Wód Mineralnych. Piękna aura sprzyjała temu wydarzeniu, dzięki czemu odwiedzający mogli rozkoszować się smakiem wód mineralnych w promieniach letniego słońca. Na miejscu odbyła się także konferencja prasowa organizowana przez KIG"PR" poświęcona tematyce wód.


ARCHIWUM AKTUALNOŚCI >>>


BEZZASADNE PORÓWNYWANIE WODY WODOCIĄGOWEJ Z WODĄ BUTELKOWANĄ


 

Ilość odsłon:
  Przewodnicząca RN: Prof. dr hab. Alferda Graczyk, Redakcja: dr Małgorzata Pieniak, Monika Wojtaszek, Piotr Rudzki, Maciej Baster
Administracja:
PTMag Telefony do redakcji: 12 285-47-76,12 285-18-73, e-mail: listy@wodadlazdrowia.pl, redakcja@wodadlazdrowia.pl