2016-07-25     jakuba, Krzysztofa, Walentyny     * Zdrowie i życie każdego człowieka, w dużej mierze zależy od rodzaju i jakości wody, jaką na co dzień pije - prof. Julian Aleksandrowicz *

INFORMACJE OGÓLNE


 
Program ma charakter edukacyjno-informacyjny
i działa w ramach 
Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego
im. prof. Juliana Aleksandrowicza

 
 

"Zdrowie i życie każdego człowieka w dużej mierze zależy od rodzaju i jakości wody jaką na co dzień pije"

 

Prof. Julian Aleksandrowicz
20.08.1908 - 18.10.1988

 


RADA NAUKOWA PROGRAMU >>>Znajdź nas na Facebooku!


WSPÓŁPRACA


 
PRZEGLĄD PRASY
  artykuły
 i publikacje
  o wodzie


AKCJA EDUKACYJNA:

Woda dla zdrowia matki
i przyszłego pokolenia >>>


 WIADOMOŚCI MEDYCZNE >>>


AKCJE HUMANITARNE

Woda dla Sudanu
PAH dla powodzian


 


NEWSROOM
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości
- wpisz tu swój adres


 
listy@wodadlazdrowia.pl


Portal "Woda dla zdrowia"
w innych językach
Polish Society of Magnesium Science of the name of
prof. Julian Aleksandrowicz
albański, angielski, arabski, bułgarski, chorwacki, czeski, duński, estoński, fiński, francuski, grecki, hebrajski, hindi, hiszpański, holenderski, indonezyjski, litewski, łotewski, niemiecki, norweski, portugalski, rosyjski, rumuński, serbski, słowacki, słoweński, szwedzki, turecki, ukraiński, węgierski, włoski,

The Water for health
in other languages
Polish Society of Magnesium Science of the name of
prof. Julian Aleksandrowicz
shqipe, , العربية, български, hrvatski, český, dansk, eesti, suomi, français, ελληνικά, עברית,  हिन्दी , españ ol, nederlands, bahasa indonesia, lietuvių, latviešu, deutsch, english, português, русский, român, српски, slovenský, slovenski, svenska, türkçe, українська, magyar, italiano, 

 


 

AKTUALNOŚCI


Woda wodzie nie jest równa

19.07.2016 r. W "Gazecie pomorskiej" ukazał się artykuł pod przewrotnym tytułem Jeśli nie chcesz mojej zguby mineralkę kup mi luby. Zachęcamy do lektury artykułu, którego autor poświęcił wiele uwagi kwestii wyboru wód mineralnych zawierających znaczące ilości składników mineralnych.


Przekazanie wód do fundacji

18.07.2016 r. W ubiegłym tygodniu nasi pracownicy odwiedzili Fundację "Mimo Wszystko"Anny Dymnej oraz Fundację im. Brata Alberta w Radwanowicach. Podopiecznych tych placówek odwiedzamy każdego roku w ramach naszej Akcji Mikołajowej, a tym razem w związku z tym, że lato to czas wzmożonego zapotrzebowania na wodę, odwiedziliśmy podopiecznych także teraz, obdarowując ich wodami mineralnymi.


co robić, jeśli dziecko niechętnie pije wodę?


12.07.2016 r. W najnowszym numerze miesięcznika "Dziecko", w artykule "Więcej wody" red. Iwony Królak, Kierownik Uzdrowiskowego Laboratorium Analitycznego ZL Nałęczów Zdrój-Cisowianka, Jolanta Dudek-Sidor podpowiada, jak wyrobić u dziecka zdrowy nałóg picia wody.
Woda wodzie nierówna

08.07.2016 r. W ostatnim numerze "naszego miasta pl", w artykule "Woda wodzie nierówna. Mineralna, mineralizowana czy źródlana - co pić?", red. Kinga Czerniakowska, takie właśnie pytania zadaje Tadeuszem Wojtaszkowi, ekspertowi Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego i kierownikowi naszego Portalu.


Rozstrzygnięcie konkursu

04.07.2016 r. Ostatniego dnia czerwca zakończyliśmy i rozstrzygnęliśmy konkurs "Zabierz wodę nad wodę". Do zwycięzców powędrowały zestawy wód mineralnych oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do obejrzenia nadesłanych zdjęć!


Cisowianka oficjalną wodą Tour de Pologne

01.07.2016 r. Już 12 lipca po raz 73 wystartuje Tour de Pologne! Kolarskie szaleństwo opanuje cały kraj podwójnie, ponieważ w tym roku ścigać będą się zarówno mężczyźni jak i kobiety. Oficjalną wodą wyścigu została "Cisowianka"!


Sportowcy to wiedzą - jod jest ważny!

29.06.2016 r. Gdy jesteśmy zmęczeni, brakuje nam witalności i energii rzadko zdajemy sobie sprawę, że może być to spowodowane brakiem biopierwiastków w naszej diecie takich jak magnez,wapń czy jod! Jod to nie tylko nadmorskie powietrze i właśnie o nim mówi Krystyna Guzik - wicemistrzyni świata w biathlonie!


Wydłużenie czasu trwania konkursu

27.06.2016 r. Rok szkolny zakończył się w piątek i niektórzy dopiero wyjechali na wakacje. W związku z tym wydłużamy czas na nadsyłanie zdjęć - ostateczny termin to 30.06.2016 r.! Ostatnie zgłoszenia przyjmujemy w samo południe! Dotychczas nadesłane zdjęcia umieszczamy w naszej galerii na Facebooku.


Twoja woda na lato

23.06.2016 r. Wraz z rozpoczęciem lata nad Polskę nadciągnęła fala upałów. Od kilku dni temperatury rosną, a WHO i lekarze ostrzegają, że gdy temperatury wzrastają powyżej 25 stopni ilość zgonów wzrasta o 30 procent! W gorące dni zawsze miejmy pod ręką butelkę wody mineralnej ponieważ bez niej łatwo o odwodnienie i przegrzanie organizmu! Radzimy jak wybrać odpowiednią wodę na lato i czego szukać w jej składzie!


Przegląd prasy

22.06.2016 r. Czerwcowa prasa obfituje w artykuły dotyczące wód mineralnych. Przy tworzeniu kilku opublikowanych tekstów zostaliśmy zaproszeni do współpracy, aby przedstawić świat wód butelkowanych. Zachęcamy do zapoznania się z dotychczas opublikowanymi tekstami o wodach.


Zbędne polemiki tematu "jak woda"


15.06.2016 r. Przez ostatnich kilka lat, gdy zaczyna się okres lata w mediach i prasie sypią się „jak z rękawa" informacje dla konsumentów jakie wody powinno się pić - butelkowane czy kranowe. Jest ich tak ogromna ilość, że konsument przestaje już tego słuchać, a artykuły o tej tematyce omija. Nie dlatego, żeby nie był żądny wiedzy, ale polemiki są artykułowane w nadmiarze, więc niczemu nie służą.Dzień Olimpijski

13.06.2016 r. Już w najbliższy piątek, 17 czerwca w Parku Zdrojowym w Wysowej-Zdroju odbędzie się Dzień Olimpijski. W ramach wydarzenia odbędą się rozgrywki "Biathlon dla każdego" prowadzone przez Polski Związek Biathlonu. Wydarzeniom patronuje "Wysowianka".


ARCHIWUM AKTUALNOŚCI >>>


KATALOGI
       
 


UCZESTNICY PROGRAMU 

 Wody wysokozmineralizowane
 
 Wody średniozmineralizowane


WODY BUTELKOWANE

 Wody o wysokiej mineralizacji
Wody o średniej mineralizacji
Wody o niskiej mineralizacji
Wody stołowe funkcjonalne
Wody lecznicze

 

WODY GOSPODARCZE
Wody do kąpieli
Deszczówka


URZĄDZENIA DO WODY

KOSMETYKI DO WODY


 

SKLEP INTERNETOWY
wody mineralne i lecznicze

produkty uzdrowiskowe
kosmetyki uzdrowiskowe
 


OGŁOSZENIA

 

ZAKUP ROZLEWNI

Inwestor zainteresowany jest zakupem średniej wielkości rozlewni wód mineralnych i źródlanych.

Oferty prosimy przesłać na adres sklepaldo@ambar.pl lub kontakt telefoniczny na nr 12 285-15- 06  


 

 DRUGIE OGŁOSZENIE:

ZAKUP DUŻEJ ROZLEWNI

Inny Inwestor zainteresowany jest zakupem rozlewni wód mineralnych i źródlanych, o wielkości produkcji rocznej ponad 40 milionów zł 

Oferty prosimy przesłać na adres marketing@ambar.pl 
lub kontakt telefoniczny
na nr 12 257-93-60  


 

Ilość odsłon:
  Przewodnicząca RN: Prof. dr hab. Alferda Graczyk, Zespół: dr Małgorzata Pieniak, mgr Tadeusz Wojtaszek, mgr Monika Wojtaszek, Piotr Rudzki, 
Patronat:
PTMag, Administracja: AMBARTelefony do redakcji: 12 285-47-76, 12 257-93-60, Telefon do sklepu: 12 -285 -15 -06 e-mail: listy@wodadlazdrowia.pl, redakcja@wodadlazdrowia.pl