2015-05-05     Irydy, Tamary, Waldemara     Nie pragnie, kto wody pić nie chce - G. Knapski

 

INFORMACJE OGÓLNE


PORTAL
WODA DLA ZDROWIA

 

ma charakter edukacyjno informacyjny i podyktowany jest potrzebą uświadomienia społeczeństwu jak bardzo ważną rolę spełnia woda w  życiu człowieka.

Portal działa w ramach programu

"Woda dla zdrowia"


pod patronatem
Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego
im. prof. Juliana Aleksandrowicza


Polish Society of Magnesium Science of the name of
prof. Julian Aleksandrowicz

 RADA NAUKOWA PROGRAMU >>>


WSPÓŁPRACAPRZEGLĄD PRASY
- artykuły
o wodzie >>>


AKCJA EDUKACYJNA:

Woda dla zdrowia matki
i przyszłego pokolenia >>>

 

Wody wodociągowe>>>


AKCJE HUMANITARNE

Woda dla Sudanu
PAH dla powodzian


Na portalu znaleźć można dużo ciekawych artykułów w zakładce

PUBLIKACJE >>>


WIADOMOŚCI MEDYCZNE >>>


Znajdź nas na Facebooku!


NEWSROOM
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości - wpisz tu swój adres

 


e-mail:
listy@wodadlazdrowia.pl


Portal "Woda dla zdrowia"
w innych językach

albański, angielski, arabski, bułgarski, chorwacki, czeski, duński, estoński, fiński, francuski, grecki, hebrajski, hindi, hiszpański, holenderski, indonezyjski, litewski, łotewski, niemiecki, norweski, portugalski, rosyjski, rumuński, serbski, słowacki, słoweński, szwedzki, turecki, ukraiński, węgierski, włoski,

The Water for health
in other languages 

shqipe, , العربية, български, hrvatski, český, dansk, eesti, suomi, français, ελληνικά, עברית,

हिन्दी , español, nederlands, bahasa indonesia, lietuvių, latviešu, deutsch, english, português, русский, român, српски, slovenský, slovenski, svenska, türkçe, українська, magyar, italiano,

 


 

AKTUALNOŚCI


Udana restrukturyzacja

04.05.2015 r. Restrukturyzacja Uzdrowiska Krynica-Żegiestów była długotrwałym procesem trwającym przeszło dwa lata. Zakończona została sukcesem, a jak mówi prezes Uzdrowiska Jarosław Wilk, to dopiero I etap sukcesu. Obecnie jest to jedyne Uzdrowisko wyłączone z procesu prywatyzacji, a w dodatku przynosi ono zyski. Zachęcamy do lektury tekstu.


Konkurs "Aktywna wiosna z wodą, dla zdrowia!"

20.04.2015 r. Dziś ruszamy z pierwszym w tym roku konkursem. Zabawa „Aktywna wiosna z wodą, dla zdrowia!" trwa miesiąc, a przedmiotem konkursu są zdjęcia naszych fanów na Facebooku interpretujące temat aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i właściwego nawadniania organizmu.


Szkodliwy chlor

13.04.2015 r. W mediach coraz głośniej mówi się o destrukcyjnym wpływie chloru na ludzkie zdrowie. Chlor obecny jest w kranówce, tak bardzo lansowanej przez firmy wodociągowe, pływamy też w odkażanej nim basenowej wodzie, a producenci stosują go w wybielaczach do tkanin oraz wielu innych środkach sanitarnych.


Światowy Dzień Zdrowia

08.04.2015 r. Każdego roku, dnia 7 kwietnia czyli w rocznicę powstania Świa­to­wej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia było bezpieczeństwo żywności. Ważnym elementem obszaru bezpieczeństwa żywności jest również bezpieczeństwo wody.


Akademia Zdrowia Muszynianki

07.04.2015 r. Wiosna to najlepszy czas aby zadbać o swoje zdrowie. Dla zdrowia i dobrego samopoczucia ważne jest połączenie odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej. Kolejnym czynnikiem jest właściwe nawadnianie. O tym jak zadbać o siebie „Muszynianka" radzi na stronach swojej Akademii Zdrowia.


Katowice Open 2015

03.04.2015 r. Już niebawem, bo w dniach 6-12 kwietnia odbędzie się prestiżowy turniej tenisowy Katowice Open 2015. Naturalna woda mineralna „Staropolanka" z Uzdrowisk Kłodzkich już po raz trzeci została wyłączną wodą prestiżowego tego turnieju tenisowego.


Fakty, mity i...bzdury

01.04.2015 r. W jednym z wczorajszych lokalnych dzienników pojawił się tekst dotyczący wód wodociągowych oraz tabela pokazująca „fakty i mity" dotyczące tych wód oraz wód butelkowanych. Pośród kilku punktów, dwa wybitnie mijają się ze stanem faktycznym i charakteryzują brakiem wiedzy dotyczącej wody. Więcej na naszym Facebooku!Wysowianka dla kibiców

30.03.2015 r. WYSOWIANKA jest jednym ze sponsorów żużlowego teamu Stali Rzeszów. W związku z tym firma stworzyła specjalną edycję Wysowianki-Zdrój, która ma szanse podbić serca kibiców żużla w Rzeszowie. Woda w najnowszej wersji "dla kibica" dostępna będzie dla kibiców na stadionie Stali Rzeszów.
Łukasz Kubot twarzą Staropolanki Sport Desire

24.03.2015 r. Naturalna woda mineralna Staropolanka podpisała umowę o współpracy z utalentowanym i utytułowanym polskim tenisistą Łukaszem Kubotem. Tenisista będzie twarzą specjalnej linii wody - Staropolanki Sport Desire, przeznaczonej głównie dla sportowców i osób aktywnych fizycznie ze względu na swój skład mineralny oraz sportową butelkę.


W poszukiwaniu wiosny z Kryniczanką

23.03.2015 r. Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. Zaprasza do udziału w konkursie „W poszukiwaniu wiosny z Kryniczanką"! Konkurs trwa do 17.05., a aby wziąć w nim udział należy wykonać zdjęcia interpretujące hasło konkursu. Jest to fantastyczna okazja dla wszystkich kreatywnych osób lubiących fotografować, ponieważ na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!


Światowy dzień wody 2015

22.03.2015 r. Światowy Dzień Wody 2015 obchodzony jest pod hasłem „Water and sustainable development", bowiem woda i zrównoważony rozwój są ze sobą nierozerwalnie połączone. Dotyczy to nie tylko państw rozwijających się ale także tych wysoko rozwiniętych, a kwestia rozsądnego gospodarowania wodą dotyczy wszystkich ludzi na świecie.Kranówka to nie woda minaralna

20.03.2015 r. „Gazeta Wyborcza" w dziale poświęconym ekologii opublikowała bardzo interesujący artykuł dotyczący różnicy między wodą mineralną a kranówką. Autor tekstu doskonale wyjaśnia dlaczego woda wodociągowa nigdy nie będzie wodą mineralną i pokazuje, że porównywanie tych dwóch rodzajów wód jest bzdurą.


ARCHIWUM AKTUALNOŚCI >>>


BEZZASADNE PORÓWNYWANIE WODY WODOCIĄGOWEJ Z WODĄ BUTELKOWANĄ


 

Ilość odsłon:
  Przewodnicząca RN: Prof. dr hab. Alferda Graczyk, Redakcja: dr Małgorzata Pieniak, Monika Wojtaszek, Piotr Rudzki, Maciej Baster
Administracja:
PTMag Telefony do redakcji: 12 285-47-76,12 285-18-73, e-mail: listy@wodadlazdrowia.pl, redakcja@wodadlazdrowia.pl