Image 1

Najnowsze wiadomości

 • Lipiec 21, 2017

  21.07.2017r. Jak podaje "Portal Spożywczy", spożycie wód butelkowanych w Stanach Zjednoczonych wreszcie przewyższyło spożycie napojów gazowanych. Pokazuje to zmianę na lepsze świadomości Amerykanów dotyczącą zdrowego stylu życia i właściwego nawadniania. Tendencję zwiększania tej kategorii napojów determinują nowe trendy - wody premium, wody z ciekawą historią czy tzw. wody funkcjonalne np. z dodatkiem ziół czy substancji korzystnych dla zdrowia.

 • Lipiec 12, 2017

  12.07.2017r. Jakie wody powinny pić kobiety w ciąży i matki karmiące? Co jest zatem takie istotne w tej wodzie, aby mogła dobrze służyć przyszłym matkom, kobietom w ciąży i w okresie karmienia swoich pociech? Oczywiście poza pierwotną czystością ważna jest odpowiednia zawartość składników mineralnych, które mogą wspomóc zaspokoić zwiększone na nie zapotrzebowanie w tym szczególnym okresie życia kobiety.

 • Lipiec 03, 2017

  03.07.2017r. W czerwcowej prasie ukazało się wiele ciekawych materiałów poświęconych wodzie. Zachęcamy do lektury naszego czerwcowego przeglądu prasy, aby dowiedzieć się dlaczego w Krościenku nad Dunajcem na rynku pojawi się ogromna butelka, oraz jakie perełki czekają na kuracjuszy w Szczawnicy.

 • Czerwiec 30, 2017

  30.06.2017r. Nadeszło długo wyczekiwane lato,a wraz z nim fala upałów. Gdy temperatura na zewnątrz przekracza 25 stopni należy tym bardziej pamiętać o prawidłowym nawadnianiu naszego organizmu. W czasie upałów szczególnie wskazane są wody mineralne o wysokiej mineralizacji, które dostarczą ważnych w czasie wysokich temperatur składników, m.in. sodu oraz magnezu. Jak groźne mogą być skutki upału i odwodnienia dla naszego organizmu?

 • Czerwiec 19, 2017

  16.06.2017r. W "Gazecie Krakowskiej" ukazał się niezwykle ciekawy i obszerny materiał poświęcony nieco zapomnianemu miejscu na mapie Krakowa, a mianowicie dawnemu Zakładowi Kąpielowemu założonemu przez Antoniego Matecznego, mieszczącemu się obecnie przy rondzie jego imienia. Ukryte w starym parku miejsce, ma szanse znów tętnić życiem, a nowe pokolenia Krakowian nie tylko wg planów inwestora będą znów mogły odpoczywać w odnowionym parku, ale także pić wodę niegdyś tu rozlewaną jako "Krakowiankę".

 • Czerwiec 05, 2017

  05.06.2017r. Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A. przygotowało wspaniałą atrakcję dla wszystkich miłośników wycieczek - bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem „Szlakiem Ciechocińskiej Fabryki Soli” w 185. rocznicę jej powstania. Wycieczki z przewodnikiem odbywać się będą w każdy poniedziałek czerwca. Więcej informacji na stronie Uzdrowiska.

 • Czerwiec 05, 2017

  03.06.2017r. 27 maja w Lublinie odbyła się XX Naukowa Lubelska Konferencja Magnezologiczna "Pierwiastki-Zdrowie-Środowisko" organizowana przez lubelski oddział Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego. Konferencję swoim honorowym patronatem objął prof. dr hab. Andrzej Drop, rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W czasie konferencji swoje wystąpienia prezentowali naukowcy z całej Polski. Uczestniczył w niej także członek prezydium Zarządu Głównego PTMag i kierownik programu Woda dla zdrowia, Tadeusz Wojtaszek, który w czasie konferencji prezentował dotychczasową działalność programu oraz portalu.

 • Maj 19, 2017

  19.05.2017r. 18 maja, na starcie w Brescii w północnych Włoszech stanęło ponad 400 unikatowych, zabytkowych samochodów sportowych aby rywalizować w „najpiękniejszym wyścigu świata” jak nazywane jest Mille Miglia. Już po raz drugi sponsorem głównym tego niezwykłego wydarzenia jest Cisowianka Perlage. Włoscy organizatorzy w ubiegłym roku byli pod wrażeniem elegancji, jakości tej naturalnej wody mineralnej i tego jak swoim musowaniem wpisuje się we włoskie dolce vita. W tym roku Cisowianka Perlage wystawia również do rywalizacji dwie swoje załogi – obie w wyjątkowych Astonach Martinach.

 • Maj 17, 2017

  17.05.2017r. Sklepowe półki uginają się od wielu rodzajów wód butelkowanych. W gąszczu butelek można się pogubić. Jak znaleźć odpowiednią wodę mineralną dla siebie? W podkrakowskim Zabierzowie w doborze wody pomogą wykwalifikowani pracownicy Sklepu Aldo, gdzie klient otrzyma poradę i fachowe informacje dotyczące każdej wody stojącej na półce tego sklepu. Dodatkowo wody zakupić można przez internet,a telefonicznie....otrzymać poradę dotyczącą wyboru wody! To jedyny taki sklep z wodami mineralnymi!

Top