Image 1

Najnowsze wiadomości

 • Styczeń 11, 2017

  11.01.2017r. Najwyższa Izba Kontroli opublikowała obszerny raport dotyczący ochrony jakości wód przeznaczonych do spożycia. NIK oceniła, że realizowane przez przedsiębiorstwa wodociągowe i gminy działania nie gwarantują należytej ochrony jakości wody ujmowanej i podawanej do sieci wodociągowej przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Obszerny materiał oraz szczegółowe wyniki przeprowadzonej kontroli dostępne są na stronie NIK - polecamy lekturę.

 • Styczeń 09, 2017

  09.01.2017r. Do prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędny jest stan równowagi kwasowo-zasadowej, na co wpływ mają produkty żywnościowe, które dostarczamy w diecie. Większość spożywanych przez nas produktów stanowią niestety te, które mają charakter kwasotwórczy. Kiedy nasz organizm jest zakwaszony z pomocą może przyjść nam woda, nieodłączna towarzyszka całego naszego życia, jedna z najbardziej zadziwiających substancji w przyrodzie. Ma jeszcze wiele swoich tajemnic, które naukowcy odkrywają, chcąc nam przybliżyć jej nieocenione, ale też nieznane właściwości w utrzymaniu naszego zdrowia.

 • Grudzień 29, 2016

  29.12.2016r. W wyniku dostosowania przepisów krajowych do przepisów UE od kilku lat to nie mineralizacja wody ma decydujący wpływ na to czy jest ona uznana za mineralną czy też nie. W związku z tym na polskim rynku funkcjonuje aż 126 wód uznanych za mineralne. Zachęcamy do czytania etykiet wód i zapoznania się z wykazem wód uznanych za naturalne wody mineralne na stronie GIS.

 • Grudzień 19, 2016

  19.12.2016r. Jak podaje "Portal Spożywczy" w przyszłym roku producent naturalnej wody mineralnej "Cisowianka", firma ZL Nałęczów Zdrój zamierza zainwestować w proekologiczne rozwiązania mające na celu oszczędność energii oraz wody wykorzystywanej w procesie przygotowywania do napełniania butelek. "Pracujemy nad wdrożeniem innowacyjnego projektu hydrofitowego systemu oczyszczania ścieków. Zamierzeniem naszym jest również stopniowe zwiększanie wykorzystania ekologicznych źródeł energii"- powiedziała w rozmowie z "Portalem Spożywczym" PR Manager marki Cisowianka Agata Berndt-Wazelin.

 • Grudzień 15, 2016

  15.12.2016r. Jak podaje „Portal Spożywczy", Ministerstwo Środowiska poinformowało, że „prace nad projektem ustawy Prawo wodne, ze względu na szeroki, nowy zakres uregulowań, w szczególności dotyczący utworzenia nowej struktury organizacyjnej gospodarowania wodami, zasad udostępniania składników Skarbu Państwa związanych z gospodarowaniem wodami oraz zasad ponoszenia opłat za usługi wodne, wymagają szczególnej staranności. Jak dodano, jest to niezbędne dla osiągnięcia klarowności przepisów prawa oraz uniknięcia kolizji z postanowieniami obowiązujących odrębnych ustaw”. Nowe Prawo Wodne nie wejdzie zatem z życie 1 stycznia 2017 roku jak pierwotnie zakładano.

 • Grudzień 08, 2016

  08.12.2016r. Jak informuje producent naturalnej wody mineralnej "Muszynianka" zawarty w jej składzie fluorek jest bezpieczny. Ponieważ w ostatnim czasie pojawiło się spore zainteresowanie fluorkami zawartymi w wodzie mineralnej "Muszynianka", producent postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na liczne pytania związane z fluorkami, które pojawiły się na etykiecie wody

 • Grudzień 07, 2016

  07.12.2016 r. Mikołajki to intensywny czas pracy pomocników św. Mikołaja, także tych którzy przekazują wody mineralne oraz podarunki od producentów w ramach Charytatywnej Akcji Mikołajowej organizowanej przez nasz program. W ramach Akcji nasi Mikołaje z wodami mineralnymi przekazali wody i prezenty do trzech placówek, gdzie na uczestników akcji czekało dużo ciepła, uśmiechu oraz wdzięczności za przekazane dary oraz pamięć. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia!

 • Grudzień 05, 2016

  05.12.2016 r. Już dziś nasi Mikołaje wyruszają z darami do pierwszego punktu na mapie - Placówki Opiekuńczo Wychowawczej typu specjalistycznego prowadzonej przez Siostry Służebniczki NMP w Krakowie. Przygotowaliśmy już prezenty dla dzieci oraz wody od producentów - "Piwniczankę", "Buskowiankę" oraz "Cisowiankę". Jutro czeka nas wizyta w dwóch fundacjach, gdzie rok rocznie przybywają nasi Mikołaje z wodami mineralnymi! Relacja już niebawem!

 • Grudzień 01, 2016

  01.12.2016 r. Choć jesienią i zimą w prasie oraz w innych mediach woda nie jest głównym tematem, to w ubiegłym miesiącu pojawiło się kilka materiałów poświęconych wodzie. M.in. Spółdzielnia Pracy Muszynianka ogłosiła zwiększenie produkcji od 2017 roku. "Portal Spożywczy" przyjrzał się także temu czy producenci uczciwie wykorzystują modę na picie wody wśród dzieci.

Top