2015-03-31     Balbiny, Kamila, Kornelii     Nie pragnie, kto wody pić nie chce - G. Knapski

 

INFORMACJE OGÓLNE


PORTAL
WODA DLA ZDROWIA

 

ma charakter edukacyjno informacyjny i podyktowany jest potrzebą uświadomienia społeczeństwu jak bardzo ważną rolę spełnia woda w  życiu człowieka.

Portal działa w ramach programu

"Woda dla zdrowia"


pod patronatem
Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego
im. prof. Juliana Aleksandrowicza


Polish Society of Magnesium Science of the name of
prof. Julian Aleksandrowicz

 RADA NAUKOWA PROGRAMU >>>


WSPÓŁPRACAPRZEGLĄD PRASY
- artykuły
o wodzie >>>


AKCJA EDUKACYJNA:

Woda dla zdrowia matki
i przyszłego pokolenia >>>

 

Wody wodociągowe>>>


AKCJE HUMANITARNE

Woda dla Sudanu
PAH dla powodzian


Na portalu znaleźć można dużo ciekawych artykułów w zakładce

PUBLIKACJE >>>


WIADOMOŚCI MEDYCZNE >>>


Znajdź nas na Facebooku!


NEWSROOM
Jeśli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości - wpisz tu swój adres

 


e-mail:
listy@wodadlazdrowia.pl


Portal "Woda dla zdrowia"
w innych językach

albański, angielski, arabski, bułgarski, chorwacki, czeski, duński, estoński, fiński, francuski, grecki, hebrajski, hindi, hiszpański, holenderski, indonezyjski, litewski, łotewski, niemiecki, norweski, portugalski, rosyjski, rumuński, serbski, słowacki, słoweński, szwedzki, turecki, ukraiński, węgierski, włoski,

The Water for health
in other languages 

shqipe, , العربية, български, hrvatski, český, dansk, eesti, suomi, français, ελληνικά, עברית,

हिन्दी , español, nederlands, bahasa indonesia, lietuvių, latviešu, deutsch, english, português, русский, român, српски, slovenský, slovenski, svenska, türkçe, українська, magyar, italiano,

 


 

AKTUALNOŚCI


Wysowianka dla kibiców

30.03.2015 r. WYSOWIANKA jest jednym ze sponsorów żużlowego teamu Stali Rzeszów. W związku z tym firma stworzyła specjalną edycję Wysowianki-Zdrój, która ma szanse podbić serca kibiców żużla w Rzeszowie. Woda w najnowszej wersji "dla kibica" dostępna będzie dla kibiców na stadionie Stali Rzeszów.
Łukasz Kubot twarzą Staropolanki Sport Desire

24.03.2015 r. Naturalna woda mineralna Staropolanka podpisała umowę o współpracy z utalentowanym i utytułowanym polskim tenisistą Łukaszem Kubotem. Tenisista będzie twarzą specjalnej linii wody - Staropolanki Sport Desire, przeznaczonej głównie dla sportowców i osób aktywnych fizycznie ze względu na swój skład mineralny oraz sportową butelkę.


W poszukiwaniu wiosny z Kryniczanką

23.03.2015 r. Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. Zaprasza do udziału w konkursie „W poszukiwaniu wiosny z Kryniczanką"! Konkurs trwa do 17.05., a aby wziąć w nim udział należy wykonać zdjęcia interpretujące hasło konkursu. Jest to fantastyczna okazja dla wszystkich kreatywnych osób lubiących fotografować, ponieważ na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!


Światowy dzień wody 2015

22.03.2015 r. Światowy Dzień Wody 2015 obchodzony jest pod hasłem „Water and sustainable development", bowiem woda i zrównoważony rozwój są ze sobą nierozerwalnie połączone. Dotyczy to nie tylko państw rozwijających się ale także tych wysoko rozwiniętych, a kwestia rozsądnego gospodarowania wodą dotyczy wszystkich ludzi na świecie.Kranówka to nie woda minaralna

20.03.2015 r. „Gazeta Wyborcza" w dziale poświęconym ekologii opublikowała bardzo interesujący artykuł dotyczący różnicy między wodą mineralną a kranówką. Autor tekstu doskonale wyjaśnia dlaczego woda wodociągowa nigdy nie będzie wodą mineralną i pokazuje, że porównywanie tych dwóch rodzajów wód jest bzdurą.


Polski Głos w Sprawie wody

13.03.2015 r. W poniedziałek, 16 marca 2015 odbędzie się spotkanie 28 ekspertów ds. wód mineralnych z państw członkowskich Unii Europejskiej, którzy będą dyskutować  na temat zasad i kryteriów oceny pierwotnej czystości naturalnych wód mineralnych i źródlanych . Polskę będzie  reprezentować przedstawiciel  Głównego Inspektoratu Sanitarnego.


Krynica źródłem kultury

05.03.2015 r. Niedawno w Krynicy-Zdroju zakończył się cykl koncertów i spektakli pod nazwą „Krynica źródłem kultury". Imprezy organizowane w ramach wydarzenia stały się wielkim sukcesem bowiem przyciągnęły aż 27 tysięcy widzów. A to jeszcze nie koniec! Władze uzdrowiska planują nowe wydarzenia kulturalne!


Wodociąg niedostatecznie chroniony!

04.03.2015 r. Reporterzy „Super Eksperssu" postanowili dokonać dziennikarskiej prowokacji i sprawdzić jak chronione są wodociągi i ujęcia wody. Niestety wyniki ich akcji są przerażające. Reporterowi udało się dostać na teren zakładu, który zaopatruje w wodę prawie 600 tysięcy mieszkańców stolicy!


Czy pić wodę z kranu? Audycja radiowa

27.02.2015 r. Dyskusja dotycząca picia wody prosto z kranu toczy się od dłuższego czasu. Woda kranowa ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, bowiem mimo poprawy jej jakości, nie jest ona chociażby pierwotnie czysta jak wody butelkowane, a wodociągi nie odpowiadają za stan instalacji w budynkach. Zachęcamy do wysłuchania audycji „Sygnały dnia" emitowanej na antenie radiowej Jedynki.PRZEGLĄD PRASY

23.02.2015 r. W ostatnim tygodniu lutego zachęcamy do zobaczenia przeglądu artykułów z prasy krajowej, które dotyczyły wody. Początek roku to m.in. nowości na rynku wód butelkowanych oraz pojawienie się nowego obiektu - basenów z wodą termalną na Podhalu.


Zdrowe gotowanie z "Cisowianką"

18.02.2015 r. Picie wód mineralnych jest ważnym elementem zdrowego stylu życia, jednak nie jedynym. Aby w pełni zadbać o zdrowie należy pamiętać o odpowiedniej diecie. Do zdrowego gotowania postanowił zachęcić producent Cisowianki w ramach akcji „Gotujmy zdrowo-mniej soli".Trzy miliony odwiedziny naszego portalu

13.02.2015 r. Piątek 13 jest dla naszego portalu wyjątkowo pomyślnym dniem, gdyż liczba odwiedzających naszą stronę internetową przekroczyła 3 mln. Cieszy nas fakt, że przez kilka lat naszej działalności drogą internetową udało nam się dotrzeć do tak wielu czytelników. Zachęcamy do przeczytania informacji o naszej działalności!


ARCHIWUM AKTUALNOŚCI >>>


BEZZASADNE PORÓWNYWANIE WODY WODOCIĄGOWEJ Z WODĄ BUTELKOWANĄ


 

Ilość odsłon:
  Przewodnicząca RN: Prof. dr hab. Alferda Graczyk, Redakcja: dr Małgorzata Pieniak, Monika Wojtaszek, Piotr Rudzki, Maciej Baster
Administracja:
PTMag Telefony do redakcji: 12 285-47-76,12 285-18-73, e-mail: listy@wodadlazdrowia.pl, redakcja@wodadlazdrowia.pl