IX Pochód Mikołajów

Organizatorzy:

Sponsorzy:

   

Firma LOLIPOL 
Marek Parzonka
 

RIVERVIT Jacek Parzonka 

Firma NATURA 
Piotr Kleszczewski

Zakład Cukierniczo - Karmelarski 
Tadeusz Kaleta

ZEELANDIA Sp. z o.o.
 
Piekarnia Rafapol Sp. z o.oAKCJA CHARYTATYWNA

AKCJA EDUKACYJNA 


 Galeria zdjęć z IV Prywatnego Liceum z Krakowa

Galeria zdjęć z Prywatnego Gimnazjum nr 7 w Krakowie

Film z IX Pochodu 100 Mikołajów

 

 

 

 

 

 

IX POCHÓD 100 MIKOŁAJÓW Z WODAMI MINERALNYMI
 

W piątek, 6 grudnia 2013 roku, kiedy na zewnątrz szalał huragan "Ksawery", wśród młodzieży z Prywatnego Gimnazjum nr 7 i IV Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego z ulicy Basztowej 17 "szalały" fantastyczne nastroje. Mimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych, 100 Mikołajów z radością wyruszyło już w IX Pochodzie ulicami Krakowa przypominając, że wodę butelkowaną należy pić przez cały rok. Pochód rozpoczął się około godziny 16:00 na Placu Matejki, prowadzili go dwaj Mikołaje w "krakuskach": Leszek Mazan i Mieczysław Czuma. Na czele pochodu podążała licząca aż 40 osób Reprezentacyjna Orkiestra Dęta z Cianowic, której dźwięk instrumentów rozbrzmiewał na całej trasie marszu.

Pierwszy punkt pochodu miał miejsce na Placu Matejki pod Pomnikiem Grunwaldzkim, gdzie Mikołaje wysłuchały krótkiej historii o Mikołaju Trąbie, który walczył w bitwie pod Grunwaldem. Następnie pochód przeszedł przez Barbakanulicą Floriańską w kierunku Rynku Głównego. Miłą niespodzianką dla wszystkich, było przejście pochodu po raz pierwszy przez Sukiennice. Uśmiechy na twarzy przechodniów, liczne zdjęcia
i miłe gesty rozgrzały Mikołajów, dodając im sił do dalszego marszu w chłodzie i wietrze.
 Po okrążeniu Rynku pochód wkroczył na Estradę, a tam w pierwszej kolejności usłyszeliśmy koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej z Cianowic pod batutą Piotra Święchowicza. Następnie zaprezentowały się: Prywatne Gimnazjum nr 7, której Dyrektorem jest Pani Dorota Jackiewicz-Bardel oraz IV Prywatne Liceum Ogólnokształcące, której Dyrektorem jest Pani Lucyna Wątroba. Uczniowie z tych szkół przedstawiły na scenie swój program artystyczny, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Po zakończeniu występów, Mikołaje przeszły ulicą Grodzką pod pomnik Mikołaja Zyblikiewicza, gdzie oddały mu hołd za jego zasługi. Stamtąd udały się pod Restaurację "Wierzynek", gdzie czekały na nich pyszne ciasteczka. Mikołaje natomiast obdarowały "Wierzynek" zestawem różnych rodzajów wód butelkowanych, które jak nas zapewniono, wejdą na stałe do menu restauracji. Pochód zakończył się około godziny 17.30 na Placu Matejki. 

W czasie pochodu uczniowie z ulicy Basztowej w Krakowie przypominali, że wodę należy pić przez cały rok, rozdając przechodniom wody butelkowane. W trakcie trwania całego pochodu również na Rynku Głównym w "mikołajowych" saniach rozdawano wody butelkowane, które ufundowane zostały przez ich producentów.

W tym dniu, już w godzinach południowych, w Prywatnym Gimnazjum nr 7 i IV Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym odbyły się prelekcje dotyczące znaczenia wody dla zdrowia, wystawy wód butelkowanych oraz konkursy z nagrodami dla młodzieży szkolnej. Nagrody ufundowali producenci wód butelkowanych. 

Zdjęcia z akcji edukacyjnej znajdziesz tutaj.

Akcję zrealizowano w ramach programu "Woda dla zdrowia",
 jej inicjatorem jest Tadeusz Wojtaszek - propagator picia wód mineralnych i źródlanych, przysparzających zdrowia. Patronuje jej Polskie Towarzystwo Magnezologiczne im. prof. Juliana Aleksandrowicza, który był prekursorem ekologicznej profilaktyki zdrowotnej, a także Krajowa Izba Gospodarcza "Przemysł Rozlewniczy". Pochód jest tradycyjnym wydarzeniem, które wplecione jest w program Krakowskich Targów Bożonarodzeniowych.


W ramach akcji charytatywnej producenci takich wód jak: Piwniczanka, Muszynianka, Wysowianka, Rymanów Zdrój, Buskowianka Zdrój, Małopolanka Zdrój, Cisowianka, Celestynka, MinerVita, Staropolanka 2000, Ustronianka, Nałęczowianka, Mineral Zdrój, Muszyna Skarb Życia, Jura Skałka oraz Perła Swoszowic przekazali swoje produkty, które zostały rozwiezione 5 grudnia 2013 roku do takich placówek jak: Fundacja "Mimo Wszystko" działająca pod patronatem Anny Dymnej, ośrodek Fundacji im. Brata Alberta z Radwanowic, Ośrodek Wychowawczy dla Dziewcząt Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Krakowie, Dom Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie oraz Zespół Szkół Specjalnych z ulicy Ułanów 25 w Krakowie. Dary zostały rozwiezione przez Mikołaje z firmy AMBAR, którym towarzyszyły Mikołaje z Gimnazjum oraz Liceum z ulicy Basztowej.
 

Zdjęcia z akcji charytatywnej znajdziesz tutaj
.

Dla dzieci z tych placówek przekazano również słodycze od następujących producentów:

Firma LOLIPOL Marek Parzonak, RIVERVIT Jacek Parzonka, Firma NATURA Piotr Kleszczewski, Zakład Cukierniczo - Karmelarski Tadeusz Kaleta, Piekarnia Rafapol Sp.z o.o., 
ZEELANDIA Sp. z o.o.

Organizatorzy:


 

 

 

 Partnerzy - producenci wód:

   
     
               
               

 Oraz:

Firma LOLIPOL Marek Parzonka, Rivervit Jacek Parzonka, Firma NATURA Piotr Kleszczewski,
Zakład Cukierniczo – Karmelarski
Tadeusz Kaleta, Firma ZEELANDIA z o.o.,  Piekarnia Rafapol sp. z o.o.

Organizatorem Targów Bożonarodzeniowych jest firma ARTIM


POCHÓD W MEDIACH - KLIKNIJ W PONIŻSZE LOGA

 

   


Zapraszamy do obejrzenia filmu z IX Pochodu 100 Mikołajów, znajdującego się tutaj oraz do galerii zdjęć poniżej.

Prawdziwy Mikołaj wyrusza z Placu Matejki...
...a wraz z nim 100 pomocników... ...i Reprezentacyjna Orkiestra Dęta z Cianowic
Przemarsz pochodu przez Rynek Główny
Mikołaje w drodze na estradę... ...odwiedziły Sukiennice
 
...niosły także tabliczki  zachęcające do picia wody
Występy artystyczne na estradzie na Rynku

Plakat Targów Bożonarodzeniowych na Rynku Sanie z wodami butelkowanymi na Rynku Głównym
 Stoisko Programu "Woda dla zdrowia" oraz choinka z wodami na Rynku Głównym
Główni bohaterowie...wody butelkowane:)

Eleonora Kozak z KIG"PR" oraz Marek Gaworucha z "Piwniczanki" w czasie prelekcji
w szkole na ulicy Basztowej.
Wystawa wód butelkowanych w Prywatnym Gimnazjum nr 7

 
Pani dr Małgorzata Pieniak z Programu
"Woda dla zdrowia" prowadzi wykład w szkole
na ulicy Basztowej
 Młodzież z IV Prywatnego Liceum
i Prywatnego Gimnazjum nr 7
podczas rozwiązywania testu o wodach butelkowanych
Mikołaj z firmy AMBAR niosący dary dla Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" Mikołaje z Prywatnego Gimnazjum nr 7 i IV Prywatnego Liceum z Krakowa w Fundacji
im. Brata Alberta w Radwanowicach
Mikołaje przy pracy przed Fundacją
im. Brata Alberta...
...oraz na przedstawieniu wychowanków
z Radwanowic

Mikołaje z firmy AMBAR oraz Mikołaje ze szkół przy ulicy Basztowej w Ośrodku Wychowawczym
dla Dziewcząt Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Krakowie

 

Podopieczne Ośrodka Wychowawczego 
dla Dziewcząt Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Krakowie
 Siostra Krystyna Czyżykowska - dyrektor Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt z przybyłymi gośćmi ze szkół z ulicy Basztowej.

 Ponadto, zapraszamy do obejrzenia relacji z:
akcji charytatywnej i akcji edukacyjnej
i Filmu z IX Pochodu 100 Mikołajów

 

Top