Majówka Uniwersytetu Śląskiego


 MAJÓWKA NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM Z "WODĄ DLA ZDROWIA"

Uniwersytet Śląski w Katowicach obchodzi Jubileusz swojej działalności – rok akademicki 2012/2013 jest czterdziestym piątym w historii Uczelni. Z tej okazji 24 maja odbędzie się Majówka, a także Drugi Piknik Absolwentów UŚ. Program spotkań na świeżym powietrzu skierowany jest do studentów i pracowników UŚ, a także do kandydatów na studia, absolwentów UŚ, całych rodzin oraz przedstawicieli świata biznesu, gospodarki, kultury i mediów oraz wszystkich mieszkańców województwa.

Program „Woda dla zdrowia” będzie aktywnie uczestniczyć w tej imprezie. Na naszym stoisku prezentować będziemy wody źródlane, mineralne, lecznicze, każdy będzie miał możiwość ich degustacji i przekonania się, że każda woda smakuje inaczej, a także dowiedzieć się z czego te różnice wynikają.

Wody przekazane na ten cel przez ich producentów to: Muszynianka, Piwniczanka, Kryniczanka, Krystynka, Wysowianka, Buskowianka- Zdrój, Cisowianka, Cisowianka-Perlage, Białowieski Zdrój, Mineral-Zdrój, Celestynka, Rymanów- Zdrój, Vytautas, Perła Swoszowic, Staropolanka i MinerVita. Wśród wód leczniczych będą: Jan, Zuber i Słotwinka z Krynicy Zdroju, oraz Józef, Henryk i Franciszek z Wysowej Zdroju.

Zorganizowany będzie również konkurs wiedzy o wodzie, który cieszy się dużym powodzeniem na tego typu imprezach. Odpowiedzi na najbardziej dziwne, zagadkowe i niespodziewane pytania będzie można, a nawet trzeba znaleźć na etykietach butelek. Spośród uczestników konkursu, którzy odpowiedzą prawidłowo na pytania i zostawią swój e-mail bądź inny kontakt zostaną rozlosowane nagrody.

Serdecznie zapraszamy: 24 maja 2013 r. w godz. 14.00-22.00 na terenie domów akademickich w Katowicach-Ligocie przy ul. Studenckiej- stoisko programu „Woda dla zdrowia” Polskie Towarzystwo Magnezologiczne im. prof. Juliana Aleksandrowicza.

 

Top