2016-05-25     Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny     * Zdrowie i życie każdego człowieka, w dużej mierze zależy od rodzaju i jakości wody, jaką na co dzień pije - prof. Julian Aleksandrowicz *

 

 MINERALNA WODA LECZNICZA
SŁOTWINKA
Posiada atest
Zakładu Tworzyw Uzdrowiskowych Państwowego Zakładu Higieny


Zawartość znaczących dla zdrowia
składników mineralnych
w mg/l

Kationy:
wapniowy Ca2+.............................250,9
magnezowy Mg2+..........................259,0
sodowy Na+.................................330,0


Aniony:

wodorowęglanowy HCO3-...........2996,0
siarcznowy SO42-...........................3,8
chlorkowy Cl-...............................16,0


Suma
składników stałych
..................3931,22

DYSTRYBUCJA:

Firma ALDO
Brzezie k/ Krakowa
ul.Szlachecka 25
tel. 012 285-18-73
e-mail: magazyn@ambar.plSklep-ALDO
Słotwinka 5 L
Słotwinka 0,5 L

 

SŁOTWINKA - mineralna woda lecznicza, szczawa silnie hipoosmotyczna, skuteczna w leczeniu przewlekłych nieżytów przewodu pokarmowego pochodzi ze źródła "Słotwinka"  bijącego z głębi ziemi w Parku Słotwińskim w Krynicy-Zdroju.

SŁOTWINKA - działa przeciwalergicznie, pomaga usuwać metale ciężkie gromadzące się w organizmie. Zalecana w celach profilaktyczno-zdrowotnych. Zawiera niezbędne dla organizmu ilości magnezu poprzez  co łagodzi stany stresowe i nadmierną pobudliwość. Działa przeciwzapalnie i przeciw uczuleniowo.

Brak magnezu odbija sie negatywnie na kondycji orgaznizmu prowadząc do choroby niedokrwiennej i zawałów serca.

SŁOTWINKA - dzięki dużej zawartości wapnia wzmacnia układ kostny /zapobiega osteoporozie, wpływa na prawidłową krzepliwość krwi i uszczelnienie naczyń krwionośnych, w stanach uczuleniowych /rekonwalescentom po urazach i złamaniach, osobom starszym jak również czynnie uprawiającym sport.

SŁOTWINKA - znajdujący się w jej składzie potas stanowi główny składnik wewnątrzkomórkowy. Jego niedobór w organizmie powoduje szereg  niekorzystnych objawów /bolesne kurcze mięśni, wiotczenie skóry, arytmię serca/. Magnez i potas gwarantują zachowanie równowagi komórkowej organizmu.

SŁOTWINKA - zawiera w swoim składzie również sód odpowiedzialny za gospodarkę wodną organizmu /regulator ciśnienia osmotycznego w komórkach/, odgrywa ważną rolę w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.

Wśród mikroelementów zawartych w „Słotwince” znajdują się także: żelazo, lit, cynk, chlor, krzem, arsen. Są to składniki, których obecność jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a ich niedobór prowadzi do różnych schorzeń.
Wodzie towarzyszy naturalny dwutlenek węgla pochodzenia geologicznego bardzo łatwo przyswajany przez organizm.

 

Ilość odsłon:
  Przewodnicząca RN: Prof. dr hab. Alferda Graczyk, Zespół: dr Małgorzata Pieniak, mgr Tadeusz Wojtaszek, mgr Monika Wojtaszek, Piotr Rudzki, 
Patronat:
PTMag, Administracja: AMBARTelefony do redakcji: 12 285-47-76, 12 257-93-60, Telefon do sklepu: 12 -285 -15 -06 e-mail: listy@wodadlazdrowia.pl, redakcja@wodadlazdrowia.pl