Buskowianka

 
 Zawartość znaczących dla zdrowia
składników mineralnych
(w mg/litr):

Kationy:
Wapniowy Ca++....................................119,28
Magnezowy Mg++..................................28,19
Sodowy Na+......................................... 34,40
Potasowy K+ ........................................<9,90

Aniony:
Wodorowęglany....................................378,31
Chlorki.................................................31,91
Fluorek................................................
Siarczanowy........................................144,40


ASORTYMENT

WYDARZENIA


PRODUCENT:

 Uzdrowisko Busko Zdrój S.A.

ul. Rzewuskiego 1
28-100 Busko Zdrój
 


 


Busko - Zdrój leży w Niecce Nidziańskiej na wysokości 230 m n.p.m. między Górami Świętokrzyskimi a Wyżyną Krakowsko - Częstochowską w regionie zwanym od przepływającej przezeń rzeki Nidy Ponidziem, na Garbie Wójczańsko - Pińczowskim. Busko - Zdrój ma wyjątkowe walory krajobrazowe i przyrodnicze. W XVII wieku odkryto na terenie Buska źródła solankowe, gdzie do dziś wydobywane są wody mineralne.

Buskowianka Zdrój” jest wodą mineralną wydobywaną od 50 lat z Buskich źródeł. Należy do wód średniozmineralizowanych o ogólnej mineralizacji ok. 800 mg/L. W swoim składzie zawiera składniki mineralne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu magnez, wapń, sód, chlorki, wodorowęglany, siarczany. Zawartość ich w 1 litrze wody „Buskowianka Zdrój” może stanowić uzupełnienie tych biopierwiastków do codziennej diety, a składniki mineralne w niej zawarte są bardzo dobrze przyswajalne przez organizm. Wypijając 1 litr wody „Buskowianka Zdrój” zapewnimy dostarczenie do organizmu ok. 10 % dziennego zapotrzebowania naszego organizmu na magnez, ok.10% zapotrzebowania na wapń. Inne składniki mineralne, które posiada woda, stanowić mogą też częściowe uzupełnienie do codziennej diety. Woda jest smaczna i daje uczucie orzeźwienia. Doskonale nadaje się do picia, ale również do przygotowywania posiłków.

Buskowianka Zdrój”jest w sprzedaży w różnych opakowaniach szklanych i plastikowych typu PET o pojemnościowych od 300 ml do 1,5 litra. Od kilku lat dostępna jest też w eleganckich butelkach szklanych, zakręcanych typu Premium 300 ml. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem odbiorców i używana jest do podawania podczas różnego rodzaju imprez, konferencji i spotkań w wielu ważnych instytucjach państwowych, hotelach i przedsiębiorstwach.

"Buskowiankę Zdrój" można znaleźć w ofercie handlowej sklepów i hurtowni spożywczych nie tylko w województwie świętokrzyskim, ale również w innych regionach Polski. Warto docenić produkt, który już od kilkudziesięciu lat cieszy się ogromnym uznaniem konsumentów w całej Polsce, będąc rozpoznawalną marką - wizytówką naszego regionu.


ASORTYMENT

 


 

 

Top