Ślężanka

 
 Zawartość znaczących dla zdrowia
składników mineralnych
(w mg/litr):

Kationy:
Wapniowy Ca++.................................... 15,90
Magnezowy Mg++.................................. 66,30
Sodowy Na+.......................................... 3,50
Potasowy K+ ........................................<1,00

Aniony:
Wodorowęglany....................................321,00
Chlorki.................................................9,7
Fluorek................................................<0,10
Siarczanowy........................................ 14,40
PRODUCENT:

Viviana Sp. z o.o.
ul. Wiosenna 6, Skarbimierzyce

72-002 Dołuje

 

Źródło Ślężanki znajduje się 80 m pod ziemią u podnóży góry Ślęży. Należąca do korony Sudetów Ślęża uznawana była za magiczna górę, a bijącym tu źródłom przypisywano właściwości uzdrawiające. Przed wypłynięciem ze źródła woda przesącza się przez paleozoiczne utwory skalne ulegając naturalnej filtracji. Pierwotna czystość i naturalny skład mineralny zostały potwierdzone w ocenie i kwalifikacji rodzajowej wody przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego -PZH.

 

Woda zawiera magnez w formie zjonizowanej, co sprawia, że jest dobrze przyswajalny przez organizm. Magnez nazywany jest „pierwiastkiem życia „ .Jego dzienne zapotrzebowanie dla dorosłego człowieka wynosi 375 mg. Zawartość magnezu w wodzie Ślężanka 66,3 mg/l stanowi 18% zapotrzebowanie organizmu na ten biopierwiastek.

Magnez decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo-mięśniowego. Zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe, miażdżycę naczyń krwionośnych, zawał serca, kamice nerkową. Zapobiega zaburzeniom ciąży i opóźnieniom rozwoju płodu. Przeciwdziała stresom, zmniejsza napięcie nerwowe, likwiduje zaburzenia pracy serca. Jego zawartość w wodzie może stanowić uzupełnienie do codziennej diety. Zmniejsza się ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe, miażdżycę naczyń krwionośnych, zawał serca, kamice nerkową. Przeciwdziała stresom, zmniejsza napięcie nerwowe.

 

Woda produkowana w butelkach 1,5 l oraz 0,5 l


 

Top