2011

 

 

WYDARZENIA
Rok 2011

 POCHÓD 100 MIKOŁAJÓW Z WODAMI MINERALNYMI W KRAKOWIE

W dniu Świętego Mikołaja 6 grudnia 2011 r. z Placu Jana Matejki już po raz VII wyruszył pochód ponad 100  pomocników św. Mikołaja, którzy w ten sposób promowali picie wody mineralnej.

W rolę pomocników św. Mikołaja wcielili się uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie przy pl. Matejki 11 oraz pracownicy Agencji Promocyjno Handlowej AMBAR.

Pochód ruszył o godz. 15.30 i przeszedł ulicą Floriańską, poprzez Rynek Główny, Szewską i Grodzką składając po drodze hołd trzem Mikołajom: Mikołajowi Kopernikowi, Mikołajowi Zyblikiewiczowi oraz Mikołajowi Wierzynkowi pod jego słynną restauracją. Pochód prowadzili: dyrektor Agencji AMBAR Tadeusz Wojtaszek wraz z Panią dyrektor Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego Martą Niebielską w towarzystwie red. Leszka Mazana i red. Mieczysława Czumy. W pochodzie szła również kapela z Krakowskiego Zespołu Folklorystycznego z Mydlnik pod kierownictwem Józefa Stachery. Delegacja Mikołajów złożyła też wizytę na Wieży Mariackiej, obdarowując pełniących tam dyżur strażaków wodą mineralną i witając pochód wchodzący na Rynek Główny więcej

  


VII POCHÓD 100 MIKOŁAJÓW Z WODAMI MINERALNYMI - ZAPOWIEDŹ

We wtorek 6 grudnia 2011 r. wyruszy tradycyjny VII już pochód 100 Mikołajów z darami dla mieszkańców Krakowa i turystów odwiedzających podwawelski gród. Na czele pochodu kroczyć będzie prawdziwy Święty Mikołaj, a za nim stu jego pomocników w czerwonych kubraczkach, w których rolę wcielą się uczennice i uczniowie z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie na pl. Matejki.

Wodę mineralną należy pić, nie tylko, wtedy gdy jest upał, ale w celach profilaktyczno -zdrowotnych przez cały rok! Zachęcać będą do tego Mikołaje, które wyruszą ulicami Krakowa i rozdawać będą butelki z wodą mineralną w ramach programu „Woda dla zdrowia”. Akcji tej patronuje Polskie Towarzystwo Magnezologiczne im. prof. Juliana Aleksandrowicza, który był prekursorem ekologicznej profilaktyki zdrowotnej.

W ramach tej akcji producenci najlepszych wód mineralnych - "Nałęczowianki", "Ustronianki", "Muszynianki", "Piwniczanki","Staropolanki", "Wysowianki", "Mineral Gorzanów”, "Jura Skałka", "Dolina Baryczy"; "Kuracjusz Beskidzki" przesłali dla kilku placówek opiekuńczo - wychowawczych palety z wodą mineralną. Mikołaje z firmy AMBAR rozwiozą ją i przekażą m.in. dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” w Radwanowicach, Ośrodka Wychowawczego Sióstr Służebniczek NMP w Krakowie przy ul. Lenartowicza i Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach oraz Domu Pomocy Społecznej im. Seniora Naftowca przy ul. Kluzeka w Krakowie.

Pochód 100 Mikołajów wyruszy o godz. 15.30 z pl. Jana Matejki, przejdzie ul. Floriańską i Mikołajską, aby wejść na Mały Rynek, a następnie Rynkiem Głównym przejdą na ulicę Szewską na Planty gdzie złożone zostaną kwiaty przed pomnikiem Mikołaja Kopernika. Kolejnym etapem pochodu jest przemarsz do Placu Wszystkich Świętych i złożenie hołdu przed pomnikiem Mikołaja Zyblikiewicza. Potem jeszcze pokłonią się Mikołajowi Wierzynkowi przed jego sławną restauracją i wkroczą na estradę na Rynku Głównym, gdzie wcześniej koncertował będzie krakowski bard Olek Kobylański „Makino”. Delegacja Mikołajów wejdzie również na Wieżę Mariacką, aby obdarować wodą mineralną pracujących na najwyższym stanowisku pracy w Krakowie hejnalistów dzielnie trąbiących na cztery strony świata.

Pochód prowadzić będzie Generalny Mikołaj pochodu Tadeusz Wojtaszek dyrektor firmy AMBAR wraz z dyrektorką Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego z pl. Matejki Martą Niebielską w towarzystwie red. Leszka Mikołaja Mazana i red. Mieczysława Mikołaja Czumy oraz Kapeli Mikołajów z Krakowskiej Grupy Regionalnej z Mydlnik pod kierownictwem Józefa Stachury. Zdjęcia z jednej z poprzednich imprez można zobaczyć i pobrać na stronach: www.wodadlazdrowia.pl/pl/9135/0/Galeria.html,

www.wodadlazdrowia.pl/pl/43292/0/VI_Pochod_Mikolajow.html

Pochód wpleciony jest w program Krakowskich Targów Bożonarodzeniowych, których organizatorami jest: Fundacja Promocji Kultury Miasta Krakowa oraz firma ARTiM.

 

Organizatorzy

Patronat Medialny

 Partnerzy - producenci wód mineralnych

 

 

oraz: 

Firma LOLIPOL Marek Parzonka, Rivervit Jacek Parzonka, Firma NATURA Piotr Kleszczewski, Zakład Cukierniczo - Karmelarski Tadeusz Kaleta, Piekarnia Rafapol sp. z o.o.  

Organizator Targów Bożonarodzeniowych firma ARTIM


WAŻNA UWAGA!

W ostatnim czasie – na przestrzeni lat 2010 -2011- ukazały się nowe przepisy dotyczące kwalifikacji wód butelkowanych. Polegają one na tym, że teraz nazwa „woda mineralna” nie zależy od poziomu zawartości składników mineralnych w wodzie dotychczas wynosił on minimum 1000 mg składników mineralnych w 1 litrze wody – a teraz nazwa ta może być stosowana do wszystkich wód wydobywanych spod ziemi, czyli z „pokładów mineralnych” niezależnie od stopnia ich mineralizacji. Dlatego aby świadomie wybierać dla siebie, dla swojego zdrowia wodę do picia trzeba zwracać uwagę na stopień jej mineralizacji i zawartość poszczególnych składników mineralnych. Sprawy te omawiamy w szeregu artykułów wyjaśniających te zmiany, które ukazują się od początku 2011 r. Czytając wcześniejsze artykuły na ten temat trzeba uwzględnić te zmiany lub traktować je jako wiadomości historyczne. Krytycznie też trzeba podejść do artykułów prasowych, których autorzy nie zdążyli jeszcze zapoznać się z omawianymi zmianami.

Na początek zachęcamy do zapoznania się z artykułem „Rewolucja w wodach mineralnych który wyjaśnia również powody tych zmian.

Redakcja Portalu „Woda dla zdrowia”.


PONAD PÓŁTORA MILIONA WEJŚĆ NA STRONY PORTALU "WODA DLA ZDROWIA"!

Oglądalność portalu systematycznie rośnie a liczba wejść na jego strony przekroczyła już ponad półtora miliona. Dane na koniec września 2011 roku podają liczbę 1.555.950 odsłon. W wyszukiwarce Google znajduje się on na pierwszej stronie na 2 do 6 miejsca po wybraniu hasła "woda", na kilkanaście milionów stron otwierających się na to hasło.

Celem programu jest propagowanie wód o doskonałych walorach jakościowych, które poprzez swą czystość, brak zanieczyszczeń chemicznych i bakteriologicznych oraz zwartość składników mineralnych są przyjazne dla zdrowia człowieka. Służy to zapewnieniu konsumentom wiarygodnej i niezależnej informacji o wodach znajdujących się na rynku. Dlatego to właśnie konsumenci najczęściej korzystają z portalu, bo pomaga im to w wyborze najlepszej wody o gwarantowanej jakości. Z informacji znajdujących się na stronach portalu czerpią również dziennikarze. Wielu z nich współpracuje już od dawna z tym programem, bo wiedzą, że tu zawsze otrzymają rzetelne materiały i pomoc w tworzeniu artykułów o wodzie.

Na stronach portalu znajdują się profesjonalne opracowania na temat wód, zamieszczane są aktualne informacje z branży, a także prezentowane konkretne produkty i ich rekomendacje. W programie „Woda dla zdrowia” uczestniczą producenci wód, które ze względu na korzystny skład mineralny i kryteria sanitarne spełniają określone przepisami warunki zdrowotne.

Portal działa w ramach programu „Woda dla zdrowia”, któremu patronuje Polskie Towarzystwo Magnezologiczne im. prof. Juliana Aleksandrowicza. Nad merytoryczną stroną portalu czuwa Rada Naukowa oraz o Zespół Konsultantów, dzięki czemu wiadomości zamieszczane na portalu oparte są na ich profesjonalnej wiedzy. Portal otwarty jest również dla innych podmiotów, które chcą uczestniczyć w propagowaniu walorów wody dla zdrowia człowieka.

 


 ŻYCZENIA WIELKANOCNE

 

 

 Modlitwa polska  

Stanisław Baliński  

 Panie! My, którzy znamy tysiąc Twoich twarzy
Skrwawionych, konających, omdlałych, ścierpniętych,
Błagamy Ciebie, płynąc do Twoich ołtarzy,
Pokaż nam tę nieznaną. Zjaw się uśmiechnięty.
 

 Wyjmij ciernie ze skroni, zetrzyj krew czerwoną,
Zmyj oczy obolałe, które dobrze znamy,
I uśmiechnij się do nas, jak stary listonosz,
Co z dobrą wiadomością przystanął u bramy.
 

 Niech wierna Twa życzliwość nasze serca muśnie,
Jak lazurowe słońce kwietniowej niedzieli.
Prosimy Cię o uśmiech, o zwyczajny uśmiech,
Bo go nie pamiętamy, bośmy zapomnieli.

 Pięknych Świąt Wielkiej Nocy
pełnych słońca, radości, miłości
życzy i mocno całuje

  

 Ania Dymna

 

Top