Woda dla powodzian od producentów

14.06.2010 r.


WODA DLA POWODZIAN OD PRODUCENTÓW WÓD BUTELKOWANYCH

Mieszkańcy całej Polski w dalszym ciągu borykają się z powodzią, która wciąż atakuje, a jej skutki niejednokrotnie przewyższają wyobrażenia nasze oraz samych poszkodowanych.
W tej sytuacji ciągle rośnie zagrożenie zanieczyszczenia wody pitnej. Woda wodociągowa może również tracić znacznie na walorach smakowych, gdyż w niektórych miejscach jest ona profilaktycznie chlorowana. Warto więc ograniczyć spożycie takiej wody na rzecz bogatej w zdrowe pierwiastki – wody mineralnej.
Dlatego jednym z bardzo cennych darów dla powodzian jest woda butelkowana, którą aktywnie przekazują ich producenci. Do powodzian trafia naturalna woda mineralna Piwniczanka, Staropolanka, Muszynianka.
Ponad 40 000 litrów wody mineralnej przekazała Ustronianka dla powodzian na zalanych terenach w woj. śląskim i dolnośląskim.
Nestle Waters Polska współpracując z Caritas jak również Bankiem Żywności do tej pory przekazało kilka samochodów z produktami do Sandomierza, Lublina, oraz Rzeszowa.
Firma TAJA przekazała transport wody w okolice Sandomierza oraz organizuje z woli pracowników transport darów i wody Maksymiliana dla powodzian przy współpracy z Caritas Włocławek.
Firma LONZA-NATA Sp. z o.o. za pośrednictwem Caritas Polska przekazała powodzianom z Polski swój produkt: wodę mineralną „NATA AQUA” 1,5 l.
Firma DAN przesłała paletę wody niegazowanej „Szydłowianka” w okolice Kazimierza.
Uzdrowisko Rymanów S.A. producent wody "Celestynka" i "Rymanów Zdrój" ofiarował dla gmin Gorzyce i Czermin po 4 palety wody niegazowanej "Rymanów Zdrój" w butelkach PET 1,5 l . Ogółem producenci przekazali ponad 6 tys. litrów. Ale na tym oczywiście nie koniec, szykują się następne transporty dla potrzebujących.

 

 

Top