Milion wejść na portal

 

 

10 maja 2010 r.


Pisali o tym:
www.rynekhoreca.pl
www.medicalonline.pl
Gazeta Częstochowska

 

 

MILION WEJŚĆ NA PORTAL
www.wodadlazdrowia.pl

Niezwykle dużą popularność zyskał w ostatnim czasie portal „Woda dla zdrowia”, na którego stronach można znaleźć wszystko, co dotyczy wody i jej znaczenia dla zdrowia człowieka.
Portal jest jednym z elementów programu „
Woda dla zdrowia” działającego od 5 lat pod patronatem Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. prof. Juliana Aleksandrowicza. Celem jego jest upowszechnianie wiedzy dotyczącej wody i jej znaczenia w kształtowaniu zrównoważonej diety oraz propagowanie wody jako jednego z ważnych źródeł składników mineralnych tak bardzo potrzebnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.
W gąszczu informacji o wodzie, jakimi karmią nas na co dzień coraz to bardziej wymyślne reklamy i w sytuacji, kiedy ciągle zmieniają się przepisy na ten temat, przeciętny konsument nie jest w stanie zorientować się, jakie wody są naprawdę korzystne dla jego zdrowia. Prawidłową wiedzę o tym można natomiast znaleźć na stronach portalu
„Woda dla zdrowia”, na których wypowiadają się wybitni naukowcy i specjaliści z rożnych dziedzin nauki zajmujących się zdrowiem człowieka. Nad treściami merytorycznymi tych publikacji czuwa Rada Naukowa, na której czele stoi prof. dr hab. Alfreda Graczyk.
Nic zatem dziwnego, że publikacji zamieszanych na portalu bardzo często korzystają dziennikarze jako ze źródła wiarygodnych informacji o wodzie. Dzięki temu powstało setki artykułów z prawidłowymi informacjami o wodzie i jej znaczeniu dla zdrowia oraz wiele audycji radiowych i telewizyjnych na ten temat. Z materiałów zamieszczanych na portalu też bardzo chętnie korzystają studenci, a nawet doktoranci przy pisaniu swoich prac. Powstało już kiladziesiat prac licencjackich i magisterskich, a nawet rozpraw doktorskich, w których jako jedno ze źródeł wiadomości podawany jest portal
www.wodadlazdrowia.pl lub wybrane z niego artykuły. Z portalem współpracuje też kilkadziesiąt innych portali tematycznych, wymieniając się materiałami i informacjami o zdrowiu i wodzie.
Redakcja portalu współpracuje także z producentami wód mineralnych, którym służy pomocą w opracowywaniu prawidłowych informacji i reklam, by przekazywać konsumentom najbardziej wiarygodne informacje, a na portalu zamieszczane są bieżące informacje z branży związanej z produkcją wód i napojów.
W ramach działalności edukacyjnej od czerwca ubiegłego roku prowadzona jest akcja pod hasłem „
Woda dla zdrowia matki i przyszłego pokolenia”, mająca na celu uświadomienie kobiet będących w ciąży i matek karmiących, a nawet przygotowujących się do macierzyństwa, jakie powinny pić wody, by zapewnić sobie i przyszłemu dziecku dopływ z wodą potrzebnych do życia i rozwoju składników mineralnych. Akcja ta cieszy się coraz większą popularnością i wspomaga ją szereg instytucji i lekarzy zajmującymi się zdrowiem kobiet i dzieci.
Portalem
„Woda dla zdrowia”, który można znaleźć pod adresem www.wodadlazdrowia.pl kieruje mgr Tadeusz Wojtaszek, który był inicjatorem powstania programu oraz dr Małgorzata Pieniak odpowiadającą za sprawy naukowe i mgr inż. Eleonora Kozák odpowiadającą za dział informacji.
Siłą tego portalu jest to, że korzystają niego osoby poszukujące wiadomości na konkretny temat, stąd wysoko się on pozycjonuje w wyszukiwarkach internetowych. Np. na hasło „
woda” w wyszukiwarce Google ukazuje się na pierwszej stronie, przeważnie na czwartej pozycji. Redakcja odpisuje też na dziesiątki listów, jakie przychodzą z zapytaniami na tema wód. Warto więc skorzystać z portalu, by pijąc wodę wybierać taką, która służy zdrowiu.

 


 

KONKURS DLA CZYTELNIKÓW I INTERNAUTÓW

Z okazji miliona wejść na strony portalu „Woda dla zdrowia” ogłaszamy konkurs na ustalenie daty milionowego wejścia na strony portalu www.wodadalzdrowia.pl Można to ustalić, obserwując, ile jest przeciętnie wejść na strony portalu w ciągu jednego dnia i odnieść to do aktualnej liczby wejść. Nagrodą będzie zestaw wybranych wód mineralnych oraz praktyczne upominki ufundowane przez producentów wód mineralnych. Nagrody będą rozlosowane wśród uczestników konkursu. Ponad to specjalnie premiowane będą szersze opinie i uwagi dotyczące portalu. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: listy@wodadlazdrowia.pl do dnia 31 maja 2010 r.

 

Top