MAGiCA z jodem

 

Woda magnezowo-wapniowa
z jodem

MAGiCA
Polecana przez ekspertów programu
WODA DLA ZDROWIA
jako woda
profilaktyczno-zdrowotna


Zawartość znaczących dla zdrowia
składników mineralnych w mg/l

magnezowy Mg2+..........................100
wapniowy Ca2+.............................200
jodkowy J
-...................................0,15

Suma składników min.............ok. 1400 Woda rekomendowana jest przez Polskie Towarzystwo Magnezologiczne im. prof. Juliana Aleksandrowicza


WSZYSTKO O JODZIE

JOD - regulator
naszego zdrowia i inteligencji


JOD - niepozorny pierwiastek

Woda na odchudzanie

Badania tarczycy i jod w diecie to warunek zdrowej ciąży

Dla zdrowia matki dziecka

Audycja
O jodzie mówi
prof. Zbigniew Szybiński


DYSTRYBUCJA WODY MAGiCA
Sprzedaż hurtowa i detaliczna:

Firma ALDO
Brzezie k/ Krakowa
ul. Szlachecka 25
tel. 012 285-18-73
www.firmaaldo.pl
e-mail: biuro@firmaaldo.pl

Zamów wodę w sklepie internetowym  ALDO
www.sklepaldo.pl


Woda produkowana jest przez Taja Sp. z o.o., ul. Laskowskiego 3, 87-730 Nieszawa, www.taja.com.pl

 MAGiCA
Woda magnezowo-wapniowa z jodem

 

 

Przeznaczenie wody
Woda magnezowo-wapniowa z jodem przeznaczona jest dla kobiet w ciąży, matek karmiących oraz dla kobiet przygotowujących się do macierzyństwa. Korzystna jest też dla dzieci i młodzieży w okresie wzrostu i dojrzewania, dla osób ze schorzeniami tarczycy spowodowanymi brakiem jodu, a także dla osób prowadzących aktywny tryb życia, dbających o zdrowie i dobre samopoczucie. Jest wodą uzupełniającą naszą dietę w składniki mineralne i zapobiegającą obniżaniu ich poziomu w organizmie.

Skład i działanie wody
Woda wzbogacona jest w składniki mineralne, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu kobiety i rozwijającego się w jej łonie płodu oraz niemowlęcia karmionego piersią. Produkowana jest na wodzie źródlanej i zawiera trzy podstawowe składniki mineralne: magnez, wapń i jod, które mają ogromny wpływ na zdrowie kobiety, na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój płodu oraz na wzrost niemowlęcia. Rodzice powinni zadbać, by nie brakowało ich im przed poczęciem, planowanego dziecka. Te składniki mają również wpływ na zdrowie dzieci na każdym etapie rozwoju.

Magnez zwany „królem życia” reguluje ponad 300 procesów biochemicznych, spośród 600 zachodzących w każdej sekundzie, w organizmie człowieka. Dlatego decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo-mięśniowego. Zmniejsza ryzyko wystąpienia zaburzeń ciąży, opóźnień rozwoju płodu, przedwczesnych porodów i poronień oraz ryzyko miażdżycy naczyń krwionośnych, zawału i kamicy nerkowej. Przeciwdziała stresom i zmniejsza skutki wpływu zanieczyszczeń środowiska na organizm. Dobowe zapotrzebowanie człowieka na magnez wynosi około 300 mg, ale ilość ta wzrasta u kobiet w ciąży i w okresie laktacji do 450 mg.

Wapń jest podstawowym budulcem układu kostnego rozwijającego się płodu a potem niemowlęcia. Warunkuje on także prawidłowe przewodnictwo nerwowe i kurczliwość mięśni poprzecznie prążkowanych. Jest niezbędnym składnikiem w procesie krzepnięcia krwi. Wapń zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych, działa przeciwobrzękowo, przeciwalergicznie i przeciwzapalnie. Jego niedobór prowadzi do zaburzeń nerwowo-mięśniowych i demineralizacji kości. Szczególnie dużo wapnia potrzebują kobiety ciężarne, w okresie laktacji oraz menopauzy, a także dziewczęta w czasie dojrzewania. Dobowe zapotrzebowanie człowieka na wapń wynosi około 1200 mg, a kobiety w ciąży powinny zwiększyć tę ilość nawet do 2500 mg. Ważne jest to, że osoby, które nie tolerują lub nie lubią pić mleka, mogą uzupełniać poziom wapnia wodą zwierającą wapń, który w tej formie jest równie dobrze przyswajalny przez organizm.

Jod ma ogromny wpływ na rozwój mózgu w czasie jego kształtowania się w okresie płodowym, a następnie na jego prawidłowe funkcjonowanie w okresie rozwojowym dzieci i młodzieży. Z powodu braku jodu kobiety mogąmieć problemy z zajściem w ciążę, donoszeniem płodu i podczas samego porodu. Dzieci natomiast mogą wykazywać objawy niedorozwoju umysłowego oraz zahamowanie wzrostu. Odpowiednia dawka jodu zapewnia prawidłowe funkcjonowanie tarczycy - gruczołu regulującego przemianę materii i funkcje układu nerwowego. Jod odgrywa bardzo ważną rolę w regulacji pracy serca. Niedobór jodu powoduje uczucie pogłębiającego się zmęczenia, zimna, osłabienia pamięci, trudności w kojarzeniu, zły nastrój, suchość skóry, skłonność do wypadania włosów. Dobowe zapotrzebowanie na jod wynosi około 150 mikrogramów, a w okresie ciąży, laktacji oraz miesiączki wzrasta do 200 mikrogramów.

Zalety wody
Woda jest smaczna i doskonale gasi pragnienie, a przy tym dostarcza organizmowi niezbędne składniki mineralne, które są łatwo przyswajalne z wody. Pozwala odpowiednio nawadniać organizm i zapewnić stabilność gospodarki wodno-elektrolitowej w organizmie. Mając odpowiednie stężenia składników mineralnych, nie powoduje wypłukiwania tych drogocennych składników odżywczych z ustroju. Dzięki temu płód rozwija się w przyjaznym mu środowisku, a mleko matki wzbogaca się w odpowiedni zestaw składników mineralnych.

Zalecane dawkowanie
wody
Wodę należy pić systematycznie małymi porcjami, około 1 szklanki (200 ml), z przerwami co najmniej 15 minut. W ciągu całego dnia można wypić do 5 szklanek (około 1 litra), a w czasie upałów nieco więcej.

Legalizacja produktu

Woda zawiera składniki mineralne i witaminy wg zaleceń Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. prof. Juliana Aleksandrowicza. Posiada pozytywną opinię Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny i zgłoszona jest do rejestru Głównego Inspektora Sanitarnego, jako środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Jest systematycznie badana w laboratoriach Sanepidu.


Woda dla kobiet w ciąży i matek karmiących

MAGiCA - Woda magnezowo-wapniowa z jodem przeznaczona jest dla kobiet w ciąży, matek karmiących oraz dla kobiet przygotowujących się do macierzyństwa. Korzystna jest też dla dzieci i młodzieży w okresie wzrostu i dojrzewania, a także dla osób prowadzących aktywny tryb życia, dbających o zdrowie i dobre samopoczucie. Jest wodą uzupełniającą naszą dietę w składniki mineralne i zapobiegającą obniżaniu ich poziomu w organizmie.
Skład i działanie wody

Woda wzbogacona jest w składniki mineralne, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu kobiety i rozwijającego się w jej łonie płodu oraz niemowlęcia karmionego piersią. Produkowana jest na wodzie źródlanej i zawiera trzy podstawowe składniki mineralne: magnez, wapń i jod, które mają ogromny wpływ na zdrowie kobiety, na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój płodu oraz na wzrost niemowlęcia. Rodzice powinni zadbać, by nie brakowało ich im przed poczęciem, planowanego dziecka. Te składniki mają również wpływ na zdrowie dzieci na każdym etapie rozwoju.

Więcej o wodzie magnezowo-wapniowej z jodem MAGiCA >>>

 

Top