2010


 WYDARZENIA
Rok 2010

 

 

 WESOŁYCH ŚWIĄT 2010


WODA MINERALNA OD MIKOŁAJA

3 grudnia 2010 r. przeszedł głównymi ulicami Krakowa VI pochód 100 Mikołajów, którzy rozdawali mieszkańcom miasta i turystom wodę mineralną, jako że powinno się ją pić nie tylko w lecie, ale także dla zdrowia w zimie.
 
Mikołaje, w których role wcielili się uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie, pl. Matejki 11 wyruszyli o godz. 16:30 spod szkoły i przeszli głównymi ulicami przez centrum miasta i Rynek Główny, złożyli kwiaty pod pomnikami Mikołaja Kopernika i Mikołaja Zyblikiewicza oraz odwiedzili Mikołaja Wierzynka w jego słynnej Restauracji. Przed siedzibą Prezydenta Miasta Krakowa powitali przybyłego z Finlandii z jego siedziby w Rovaniemi najsłynniejszego na świecie Świętego Mikołaja. Na Rynku Głównym na estradzie odbywały się występy artystyczne. Pochód prowadzili: red. Leszek Mazan, red. Mieczysław Czuma i kierownik programu „Woda dla Zdrowia” red. Tadeusz Wojtaszek. Towarzyszyła im  Kapela Mikołajów z Mydlnik. Mikołaje odwiedzili też hejnalistów pełniący służbę na Wieży Mariackiej.
 
Również w dniu 6 grudnia 2010 r. ekipy Mikołajów dostarczyły wodę mineralną do placówek wychowawczych w ramach akcji charytatywnej od producentów wód mineralnych: Muszynianka, Piwniczanka, Staropolanka, Nałęczowianka, Wysowianka, Mineral Gorzanów, Jura Skałka. Obdarowane zostały placówki wychowawcze w Radwanowicach: „Mimo wszystko” działająca pod patronatem Anny Dymnej, ośrodek Fundacji im. Brata Alberta, a także Ośrodek Wychowawczy dla Dziewcząt Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Krakowie na ulicy Lenartowicza.
 
W tym okresie w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego odbyły się także prelekcje o znaczeniu wody mineralnej dla zdrowia z udziałem wykładowców z Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. Prof. Juliana Aleksandrowicza oraz wystawy wód mineralnych i konkursy dla młodzieży i konsumentów.
 
Organizatorami imprezy są: Agencja Promocyjno Handlowa AMBAR Kraków oraz Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie pl. Matejki 11.
 

WODA DLA POWODZIAN OD PRODUCENTÓW WÓD BUTELKOWANYCH

14.06.2010 r. Mieszkańcy całej Polski w dalszym ciągu borykają się z powodzią, która wciąż atakuje, a jej skutki niejednokrotnie przewyższają wyobrażenia nasze oraz samych poszkodowanych. W tej sytuacji ciągle rośnie zagrożenie zanieczyszczenia wody pitnej. Woda wodociągowa może również tracić znacznie na walorach smakowych, gdyż w niektórych miejscach jest ona profilaktycznie chlorowana. Warto więc ograniczyć spożycie takiej wody na rzecz bogatej w zdrowe pierwiastki – wody mineralnej. Dlatego jednym z bardzo cennych darów dla powodzian jest woda butelkowana, którą aktywnie przekazują ich producenci. Do powodzian trafia naturalna woda mineralna Piwniczanka, Staropolanka, Muszynianka. Ponad 40 000 litrów wody mineralnej przekazała Ustronianka dla powodzian na zalanych terenach w woj. śląskim i dolnośląskim.
Więcej >>>


MILION WEJŚĆ NA STRONY PORTALU WODA DLA ZDROWIA

10.05.2010 r. Niezwykle dużą popularność zyskał w ostatnim czasie portal „Woda dla zdrowia”, na którego stronach można znaleźć wszystko, co dotyczy wody i jej znaczenia dla zdrowia człowieka. Portal jest jednym z elementów programu „Woda dla zdrowia” działającego od 5 lat pod patronatem Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. prof. Juliana Aleksandrowicza. Celem jego jest upowszechnianie wiedzy dotyczącej wody i jej znaczenia w kształtowaniu zrównoważonej diety oraz propagowanie wody jako jednego z ważnych źródeł składników mineralnych tak bardzo potrzebnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Więcej >>>


TRAGEDIA W SMOLEŃSKU - ŻAŁOBA NARODOWA

10.04.2010 r. Wstrząśnięci tragedią, jaka wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku na lotnisku w Smoleńsku, wyrażamy głęboki żal i smutek z powodu śmierci tak wielu naszych rodaków, którzy spieszyli oddać hołd polskim oficerom zamordowanym przed siedemdziesięciu laty w Katyniu. Szczególnie boleśnie odczuwamy stratę naszego kolegi i przyjaciela posła Wiesława Wody, który tak bardzo interesował się naszą działalnością. Cześć jego pamięci. Niech odpoczywa w spokoju. Jego Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy najszczerszego współczucia.


ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

22.03.2010 r. Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Wody pod hasłem „Czysta Woda dla Zdrowego Świata”, co ma potwierdzać, że czysta woda jest życiem, a nasze życie zależy od tego jak dbamy o jakość naszej wody. Ochrona jakości wody jest zbiorową odpowiedzialnością za wspólne korzyści. Więcej na www.worldwaterday2010.info


ELITE BEST PASSION – INTERNATIONAL FITNESS CONVENTION 2010NOWY

12.03.2010 r. W dniach 27-28 marca w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie przy ulicy Piastowskiej 26 a odbędzie się „ELITE BEST PASSION – INTERNATIONAL FITNESS CONVENTION 2010”, w której program Woda dla zdrowia jest jednym ze sponsorów. Celem wydarzenia sportowego jest osiągnięcie doskonałości w dziedzinie sportowej, jaką jest fitness oraz popularyzacja zdrowego trybu życia w Polsce. Konwencje Fitness są trwałym wydarzeniem w historii imprez w Polsce. Więcej >>>

NOWY CZŁONEK RADY NAUKOWEJ PROGRAMU WODA DLA ZDROWIA

19.02.2010 r. Mamy zaszczyt poinformować, iż doc. Ewa Gulczyńska, Kierownik Kliniki Neonatologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, została członkiem Rady Naukowej programu Woda dla zdrowia prowadzonego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. prof. Juliana Aleksandrowicza.

 

 

Top