Lipiec 2009

 

Przegląd prasy 2009

Styczeń 2009
Luty 2009
Marzec 2009
Kwiecień 2009
Maj 2009
Czerwiec 2009
Lipiec 2009
Sierpień 2009
Wrzesień 2009
Październik 2009
Listopad 2009
Grudzień 2009

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31 lipca 2009 r.
Jacek Świder

STARE MARKI TRZYMAJĄ SIĘ MOCNO

Wśród starych małopolskich marek, które nieustannie świetnie się sprzedają, oprócz takich produktów jak kawa zbożowa INKA, płynu do naczyń LUDWIK, czekolad z firmy WAWEL, znalazła się również naturalna woda mineralna KRYNICZANKA. Jej dzieje sięgają 1745 roku, a w latach PRL Kryniczanka była jedną z najpopularniejszych wód mineralnych rozlewanych do butelek w Małopolsce. Bardzo dużo fabryk zamawiało ją dla swoich pracowników w okresie letnim. Tendencja ta pozostała do dziś, i tak w samym 2008 roku dostarczono do zakładów pracy około 127 tys. butelek Kryniczanki. Woda ta trafia również na Śląsk , do Warszawy, Łodzi i Wilekopolski. Szczegółowe informacje na temat Kryniczanki można przeczytać na stronie jej poświęconej. Więcej >>>


30 lipca 2009 r.
Katarzyna Michałowska

IDZIESZ NA PLAŻĘ? WEŹ WODĘ!

Wysoka temperatura jest jedną z najczęstszych przyczyn odwodnienia organizmu. W tym okresie trzeba więc pić więcej niż zwykle wody mineralnej. Podkreśla się, iż picie odpowiedniej ilości wody działa na urodę lepiej niż niejeden krem czy maseczka. Woda butelkowana może również służyć do higieny w czasie podróży, czy do umycia owoców i warzyw. Ważny jest jednak sposób i długość przechowywania butelki wody zarówno przed jak i po otwarciu. Te i kilka innych kwestii związanych z piciem wody porusza omawiany artykuł.


23 lipca 2009 r.
wz

IWONICKIE WODY MINERALNE
 

W Iwoniczu Zdroju znajdują się lecznicze wody mineralne, które służą do kuracji pitnych i kąpielowych oraz do produkcji iwonickiej soli leczniczej i kosmetyków uzdrowiskowych z serii „Iwoniczanka”. Kuracja pitna z zastosowaniem tych wód zalecana jest m.in. w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zaburzeń przemiany materii i czynności dróg żółciowych, niekdorwistości, niedoczynności tarczycy. Więcej o dobroczynnym działaniu iwonickich wód na stronie poświęconej uzdrowisku >>>


22 lipca 2009 r.
WCH
ŁYK MINERALNEJ Z ODNOWIONEJ PIJALNI

W Piwnicznej-Zdroju odnowiono pijalnię wody mineralnej. Natomiast producent wody mineralnej Piwniczanka sfinansował budowę fontanny z charakterystycznym dzbanem, pięknie oświetlonej i już będącej ulubionym miejsce spotkań mieszkańców, kuracjuszy i turystów. Prezent ten kosztował „Piwniczankę” około 400 000 zł.


21 lipca 2009 r.
JEŚLI JESTEŚ W CIĄŻY, PIJ WODĘ MINERALNĄ

Jest to krótka, ale zrozumiale sformułowana informacja skierowana do kobiet w ciąży i matek karmiących przypominająca, że dla nich najważniejszymi składnikami mineralnymi znajdującymi się w wodzie jest magnez, wapń oraz jod. Magnez zawarty w wodzie ma lepsze wchłanianie niż ż z pożywienia.


Lipiec 2009 r.
FALA ORZEŹWIENIA

Jest to reklama 3 produktów: dwa z nich to wody źródlane, a jedna to woda mineralna. Może ona być nieco myląca, ponieważ początek wskazuje, że reklama jest skierowana do kobiet, które powinny pić wody mineralne w celu uzupełnienia niedoboru składników mineralnych. Jedna z wód polecana jest dla mam, następna dla kobiet aktywnych oraz dla smakoszki. Niestety mylące może być to, że w miejscu wody dla mam, zaleca się wodę źródlaną, która jest idealna dla niemowląt. W tym momencie czytelnik może mylnie zrozumieć, że woda jest dobra albo tylko mamy, albo tylko dla dziecka, albo dla obojga. Powinno być jasno napisane, że jest to woda przeznaczona tylko dla niemowląt.


20 lipca 2009 r.
Urszula Pasieczna

MAMO, PIJ DOBRĄ WODĘ

W każdej komórce organizmu znajdują się rozpuszczone sole mineralne tworzące elektrolity. Ich poziom i stężenie zapewnia ciągłość procesów metabolicznych. Dla kobiet w ciąży i matek karmiących, poza pierwotną czystością, ważna jest odpowiednia zawartość składników mineralnych w wodzie. Te najcenniejsze, które występują w wodzie w dużych ilościach to: magnez, wapń, sód i jod, niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, rozwoju płodu, a potem dziecka.

Jest to artykuł napisany na podstawie materiałów zawartych na portalu www.wodadlazdrowia.pl w ramach akcji "Woda dla zdrowia matki i przyszłego pokolenia", do której włączył się dziennik "Super Nowości".

Więcej na ten temat >>>


17 lipca 2009 r.
Agnieszka Nigbor

JUBILEUSZ 50-LECIA UZDROWISKA WYSOWA S.A.

W tym roku obchodzimy 50-lecie Uzdrowiska Wysowa S.A. Tradycje lecznicze i uzdrowiskowe w Wysowej sięgają jednak kilkuset lat – podkreśla Wacław Furmanek, Prezes Zarządu Uzdrowiska Wysowa S.A. Z okazji jubileuszu, w dniach 1-2 sierpnia 2009 r. odbędzie się uroczystość z cyklem imprez rekreacyjno-leczniczo-sportowych. Odbędzie się również część artystyczna z występami gwiazd polskiego kabaretu i zespołów muzycznych. Podczas imprezy wspólnie z Fundacją Róża z Gorlic będzie zorganizowana loteria fantowa, której dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację ciężko doświadczonej przez los Ani Kwaśnik z Zagórzan. Wśród imprez towarzyszących będzie biały weekend z Uzdrowiskiem, w ramach którego uruchomiony zostanie punkt honorowego krwiodawstwa, prowadzone będzie badanie poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego krwi. Odbędą się też pokazy policyjne, wystawa fotografii Jerzego Łakomskiego, wystawa myśliwska, konkurs drwali, prezentacja oferty Uzdrowisk Galicyjskich, Beskid Zielony - zaprezentuje wystawę rękodzieła. Szereg atrakcji przewidzianych jest również dla dzieci.

Szczegóły dotyczące obchodów jubileuszu >>>


15 lipca 2009 r.
KAS

DZIECI POTRZEBUJĄ WIĘCEJ PICIA

Słusznie zostało tu przypomniane, iż szczególnie w czasie upałów, trzeba pilnować, by dzieci piły dużą ilość płynów, najlepiej nie zawierających cukru. Warto uczyć dzieci nawyku sięgania po wodę butelkowaną.


13 lipca 2009 r.
Natalia Adamska

WODA "KRAKOWIANKA" WRÓCI NA NASZE STOŁY

Kraków znów ma szansę na sprzedaż własnej wody mineralnej. Zarządcy ujęć znajdujących się przy Rondzie Matecznego planują budowę pijalni i rozlewni.

- Obecnie czekamy na zatwierdzenie koncepcji zagospodarowania terenu parku przez konserwatora zabytków. Planowana inwestycja przewiduje zadanie na wiele lat między innymi, nowoczesną rozlewnię wody zdrowotnej wraz z powszechnie dostępną pijalnią oraz hotel uzdrowiskowy. Woda lecznicza z Krakowa może trafić do sklepów za około 5 lat – mówi Marta Kostrz, prezes zarządu spółki „Relax Care”, prowadzącej zakład Mateczny.

 Więcej >>>

ŚWIAT & LUDZIE

 9 lipca 2009 r.
ŹRÓDŁO ZDROWIA

Lecznicze wody z Krynicy Zdroju to Jan, Zuber, Słotwinka. Natomiast w Kotlinie Kłodzkiej rozlewa się wodę leczniczą Wielka Pieniawa, która doskonale uzupełnia niedobór minerałów, wspomagających prawidłową odporność organizmu. Bardzo cenną naturalną wodą mineralną z Krynicy Zdroju jest Kryniczanka. O pozytywnym wpływie tych wód na zdrowie można przeczytać w artykule zatytułowanym „Źródło zdrowia” w tygodniku Świat&Ludzie, a więcej szczegółowych informacji znajduje się na stronie www.wodadlazdrowia.pl


6 lipca 2009 r.
JOG

CO POWINNAŚ WIEDZIEĆ O WODZIE

Gdy jest gorąco, sięgasz po butelkę z wodą mineralną”. I prawidłowo. Siedem punktów podkreślających, jak ważną sprawą jest picie odpowiedniej wody butelkowanej, w odpowiedniej ilości, warunki jej przechowywania i sposób wykorzystania. Znajdują się tu prawidłowe porady, jakie wody są najlepsze do picia w czasie upałów oraz do przygotowywania posiłków dla niemowląt.

 

Top