Konferencja o wodach mineralnychKrynica-Zdrój
5-7 września 2008 r.


REFERATY:

dr Teresa Latour
Krynica - różnorodność i bogactwo wód leczniczych

m
gr Piotr Kiełbowski
Uzdrowiskowe wody mineralne

mgr Tadeusz Wojtaszek 
Rodzaje wód butelkowanych przeznaczonych do konsumpcji

dr Marek Duliński
Czy istnieje problem składników promieniotwórczych w wodach


Konferencja o wodach mineralnych

W Krynicy-Zdroju w dniach 5 – 7 września 2008 r. odbyła się konferencja poświęcona naturalnym wodom mineralnym zorganizowana przez Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. reprezentowane przez prezesa Janusza Ciska. Konferencja miała na celu przybliżyć szeroko rozumianą problematykę uzdrowiskowych wód mineralnych za pośrednictwem specjalistów z PZH, AGH, PTMag jak i prezesów spółek uzdrowiskowych rozlewających wody.

Podkreślono także znamienną 200 rocznicę rozlania pierwszej butelki Kryniczanki (1808-2008) jak i powstania pierwszej rozlewni wody mineralnej w Polsce.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele 6. spółek uzdrowiskowych oraz prezes Krajowej Izby Gospodarczej „Przemysł Rozlewniczy” - Wojciech Rutkowski. Referaty na temat naturalnych wód mineralnych przedstawili: dr Teresa Latour kierownik Zakładu Tworzyw Uzdrowiskowych Państwowego Zakładu Higieny, mgr Piotr Kiełbowski z Unii Uzdrowisk Polskich, mgr Tadeusz Wojtaszek z Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. prof. J. Aleksandrowicza i dr Marek Duliński z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Na konferencję przybyło m.in. 20 dziennikarzy z prasy krajowej, telewizji i radia. Zwieńczeniem konferencji była wyprawa szlakiem łemkowskich cerkwi, degustacje miodów pitnych w ośrodku Światowego Centrum Apiterapii w Kamiannej. Piękna i ciepła noc pozwoliła także na wysłuchanie łemkowskich rytmów kapeli "Serencza".

Sala obrad O krynickich wodach mówi dr Teresa Latour
   
 O wodach  mineralnych mówił Tadeusz Wojtaszek
 Konferencja prasowa
   
 Degustacja wód mineralnych
 Dyskusja po obradach
   
 Piękne wnętrze cerkwi łemkowskiej
 Fachowe objaśnienia przewodnika
   
 Jest tu co podziwiać
W Centrum Apiterapii w Kamiannej

Top