Marzec 2008

 

Zobacz również
Przegląd prasy 2007 r.

 

 

Przegląd prasy 2008 r.

www.ge.com/water

22 marca 2008 r.
ŚWIATOWY  DZIEŃ WODY

 

22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Niedobór wody już dziś należy do najpoważniejszych globalnych problemów, a w ciągu następnych 20 lat oczekuje się, że wodny kryzys będzie się jeszcze pogłębiał. Zapraszamy do zapoznania się z materiałemo o bchodach, a także informacją na temat działań podjętych przez firmę GE, aby sprostać globalnemu wyzwaniu, jakim jest problem niedoboru wody na świecie. Czytaj dalej >>>


13 marca 2009 r.

BYĆ MOŻE ROSJANIE PRZEJMĄ KONTROLĘ NAD PRODUKCJĄ BORŻOMI

Nie jest wykluczone, że Rosjanie przejmą kontrolę nad produkcją znanej gruzińskiej wody mineralnej "Borżomi". Moskiewski dziennik "Izwiestia" pisze, że gruzińskie władze zamierzają wystawić na przetarg źródła z których pochodzi ta woda. Według gazety, wystawienie na przetarg źródeł "Borżomi" będzie tylko formalnością, ponieważ zwycięzca jest już znany - podaje IAR. Ma nim być firma "Wimm-Bill-Dann" będąca jednym z największych producentów napojów bezalkoholowych w Rosji. Przetarg może się okazać skandalem, gdyż dotychczasowi właściciele wody "Borżomi" nie chcą wyzbywać się biznesu. „Izwestia” zwraca uwagę na straty szacowane na 25 milionów dolarów związane z nałożeniem trzy lata temu rosyjskiego embarga na import wody "Borżomi". Przejęcie przez Rosję źródeł gruzińskiej wody może pomóc w jej powrocie na rosyjski rynek. Według obserwatorów, przejęcie wody "Borżomi" przez firmę "Wimm-Bill-Dann" nie będzie niespodzianką. Szefem Rady Dyrektorów i jednym z głównych akcjonariuszy przedsiębiorstwa jest Dawid Jakobaszwili, który urodził się w Gruzji, a w tej chwili jest zazany do setki najbogatszych rosyjskich biznesmenów.


Rzeszów
MK 11 marca 2008 r.

Właścicielowi firmy z Borku Starego, producentowi wody mineralnej Rzeszowianka, grozi nawet do 10 lat więzienia, m.in. za wykorzystywanie znaku towarowego innej firmy. Inne firmy zarzucają producentowi Rzeszowianki, że przywłaszczył sobie ponad 130 tysięcy butelek z ich nadrukiem i znakami towarowymi. Na te butelki naklejano w Borku Starym etykiety Rzeszowianki, które zakrywały oryginalne nadruki. - Policjanci w magazynach w Borku Starym znaleźli 125 tysięcy takich butelek. Naklejki nie zasłoniły całkowicie naniesionych trwale na butelkach nazw wcześniejszego produktu, co spowodowało, że firma bezprawnie używała logo innej, markowej wody mineralnej - informuje Zbigniew Kocój z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Właściciel bezprawnie wykorzystywanego znaku swojego towaru wycenił straty na 20 tysięcy złotych. Natomiast z tytułu przywłaszczenia transporterów ze 125 tysiącami butelek, straty zostały wycenione na niemal 152 tys. zł. 

www.piwniczanka.com.pl4 marca 2008 r.
PIWNICZANKA WYRÓŻNIONA "GAZELĄ BIZNESU"

Dziennik "Puls Biznesu" kolejny raz potwierdził przynależność Piwniczanki Zakładu Butelkowania Naturalnej Wody Mineralnej Spółdzielni Pracy do elitarnego grona najdynamiczniej rozwijających się firm. Po raz pierwszy Piwniczanka otrzymała "Gazele" za 2002 rok. W roku 2007 Piwniczanka uzyskała dynamikę wzrostu przychodów na poziomie 141%. Zobacz wyróżnienie >>>5 marca 2008 r.
Marcin Czyżewski

MAJĄ WODOCIĄG Z CZESKĄ WODĄ
  Mieszkańcy Lesznej Górnej na Śląsku Cieszyńskim ciągle mieli problemy z wodą. Studnie albo wysychały, albo dawały rudą wodę, z kamieniem. Najgorzej bywało jednak latem. W upalne dni zdarzało się, że jedynym ratunkiem była straż pożarna, która dowoziła wodę beczkowozem. Wójt gminy postanowił więc wybudować wodociąg. Podłączenie do polskiej sieci to jednak kilka kilometrów rur przez lasy, pola i łąki. To znacznie podniosłoby koszty inwestycji. Leszna Górna leży bowiem bliżej czeskiego Trzyńca niż polskiego Cieszyna. Dlatego gmina zdecydowała się na czeską wodę, już po wstępnych rozmowach okazało się, że wodociąg biegnie zaledwie 200 metrów od granicy. Woda jest teraz smaczna i nie ma żadnych problemów. Budowa 12-kilometrowej sieci kosztowała 1,5 mln zł i dzięki czeskiemu sąsiadowi, który chętnie podjął się współpracy, gmina zaoszczędziła 600 tyś. na jego budowę.

 

Marzec 2008 r.
DYNAMICZNY ROZWÓJ JURAJSKIEJ

Spółdzielnia Pracy Jurajska przygotowuje się do budowy obiektu magazynowo – dystrybucyjnego w Myszkowie (woj. śląskie). Hala o powierzchni 2700 mkw. powstanie po wyburzeniu nieużytkowanych zabudowań znajdujących się na terenie firmy przy ulicy Słowackiego.

 

 

 

 

Top