Dr Jacek Roiklek. med. Jacek Roik


Kontakt

tel. domowy: (014) 655-84-49

tel. do pracy:(014) 627-33-88

Moja Internetowa Poradnia Konsultacyjna

www.roik.pl

Rozmowa Pana Doktora w TVP Kraków z okazji Plebiscytu
"Lekarz Roku 2005"
Zobacz >>>


Portal internetowy promujący profilaktykę chorób wewnętrznych


Twórcą portalu internetowego jest
lekarz chorób wewnętrznych
Jacek Roik który w 1969 roku ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Krakowie.

Łączy nas ten sam cel - promowanie zdrowia i zdrowego stylu życia, w dodatku pod wpływem tej samej słynnej osobistości,  jaką jest prof. Julian Aleksandrowicz.

Oto co Doktor pisze o sobie i swojej pracy:

W 1984 roku napisałem list do prof. Juliana Aleksandrowicza w Krakowie z zapytaniem: czy jest sens organizować sklep ze zdrową żywnością w Tarnowie? Pracując jako lekarz pierwszego kontaktu zauważyłem, że ilość wypisywanych recept dla Pacjentów nie przekłada się na Ich poprawę stanu zdrowia! Widziałem również moje recepty w koszu na śmieci obok Przychodni, gdzie wtedy pracowałem! Postanowiłem więc wypisywać Moim Pacjentom recepty na zdrowy styl życia! Dlatego napisałem list do Autorytetu w tej dziedzinie jakim był ś.p. prof. Julian Aleksandrowicz (zmarł 1988 roku w Krakowie). Otrzymałem natychmiastową odpowiedź od Profesora, że jak najbardziej jest potrzeba zorganizowania takiej placówki nie tylko w Tarnowie! Przeczytałem wiele książek, które napisał Profesor Julian Aleksandrowicz i Jego sposób myślenia o zdrowiu przekonał mnie i spowodował zmiany w moim postępowaniu jako lekarza! Zacząłem zwracać uwagę na holistyczne podejście do zdrowia, a więc nie tylko leki, ale odżywianie, środowisko, w którym żyjemy i pracujemy, wreszcie higiena psychiczna oraz wysiłek fizyczny, a przede wszystkim zdrowa żywność jaką codziennie spożywamy, ma znaczenie dla każdego z nas jeżeli chodzi o zdrowie! Zrozumiałem ucząc się od Profesora Juliana Aleksandrowicza, że od Rolników czyli "Lekarzy Ziemi" zależy w dużym stopniu nasze zdrowie! Stąd moje poszukiwanie zdrowej żywności w Polsce, stąd pomysł zorganizowania Wirtualnych Targów Zdrowej Żywności, które po raz pierwszy odbyły się w Tarnowie w 1985 roku i są do tej pory najstarszą tego typu imprezą w Polsce! Jako impreza handlowa Targi trwają kilka dni, a o ZDROWIE trzeba dbać cały rok dzień w dzień!

Wirtualne Targi Zdrowego Życia, Zdrowej Żywności i Produktów Naturalnych Wejdź >>>

Staram się każdemu Pacjentowi, z którym się stykam w codziennej praktyce przekazywać WIEDZĘ na temat profilaktyki chorób cywilizacyjnych. To zagadnienie uważam za najważniejszy cel mojej pracy! Można mieć dużo pieniędzy, a mało wiedzy na temat jak być zdrowym i zmierzać ku chorobie, a gdy sytuacja jest odwrotna możemy być zdrowsi! Zapraszam do współpracy, bo zdrowie jest naszym największym skarbem! Chętnie się podzielę swoimi doświadczeniami, zobowiązuje mnie do tego pamięć o Profesorze Julianie Aleksandrowiczu, bo Jemu zawdzięczam zmianę mojego myślenia w trosce o zdrowie Moich Pacjentów! Profesor Julian Aleksandrowicz pisał: :
"Lekarz nie może zabrać swojej wiedzy do grobu, musi ją przekazywać Pacjentowi, dla jego dobra".

Zachęcam do lektury mojej książki

p.t. "Choroby cywilizacyjne" 

Poznasz w niej sekret jak żyć w zdrowiu i nie dopuścić do choroby, a także jak zwalczyć choroby cywilizacyjne.
Wejdź >>>


Top