Rok 2008


AKTUALNOŚCI
ROK 2008
 

Ponad pół miliona odsłon na portalu „Woda dla zdrowia”

Nasz portal „Woda dla zdrowia” cieszy się niezmiennym powodzeniem wśród internautów. Nawet nie zauważyliśmy, że oglądnięto na nim ponad 500 tyś. stron. Gratulacje z tego powodu otrzymaliśmy od kilku naszych wiernych czytelników.

Popatrzyliśmy do statystyki oglądalności i wyszło na jaw, że liczba pół miliona odsłon przekroczona została na początku lipca 2008 r. Z portalu korzystają przede wszystkim osoby szukające informacji o walorach wód i na tej podstawie wybierają dla siebie wody do picia. Jest to świetna promocja tych wód, które uczestniczą w programie „Woda dla zdrowia”. Z portalu korzystają też bardzo często dziennikarze, którzy szukają rzetelnych materiałów do swoich artykułów o wodzie. Dzięki temu wielu z nich podjęło z nami stałą współpracę. O efektach tej współpracy piszemy w comiesięcznym wykazie publikowanych artykułach o wodzie.

Działania nasze bardzo aktywnie wspiera Rada Naukowa programu „Woda dla zdrowia”, oraz grono Zespołu Konsultantów, dzięki czemu możemy przekazywać na naszym portalu wiadomości oparte na ich fachowej wiedzy. Bardzo dobrze układa sie współpraca z wielu producentami wód, którzy przystąpili już do programu „Woda dla zdrowia” i którzy wzajemnie korzystają z naszej działalności w propagowaniu ich wód. W ostatnim okresie do programu przystąpiło kilku producentów i zapraszamy również tych, którzy się jeszcze nie zdecydowali.

Redakcja portalu „Woda dla zdrowia”


Oświadczenie Rady Naukowej programu „Woda dla zdrowia”

W związku z powtarzającymi się w czasopiśmie „Świat Konsumenta” artykułami przedstawiający w niewłaściwym świetle wody mineralne i źródlane Rada Naukowa programu „Woda dla zdrowia” wydała oświadczenie w tej sprawie.

Podkreślając, że Polska posiada bogate podziemne złoża doskonałych wód mineralnych i źródlanych zwraca się do do Redakcji czasopisma „Świat Konsumenta” oraz innych czasopism i mediów, aby zaniechały publikacji niesprawdzonych informacji na ten temat i włączyły się w kampanię edukacyjną społeczeństwa o prawdziwych wartościach wód, które mogą służyć zdrowiu człowieka. Walorami tych wód jest ich wyjątkowa czystość i w przypadku wód mineralnych znaczna zawartość składników mineralnych, które są niezbędnymi składnikami odżywczymi dla prawidłowego rozwoju organizmu człowieka, a w interesie zdrowia publicznego i każdego konsumenta jest upowszechnianie prawidłowej wiedzy na temat wody jako podstawowego składnika naszego pożywienia.

Oświadczenie podpisały w dniu 28 lipca 2008 r. prezes Zarządu Głównego PTMag prof. dr hab. Magdalena Maj-Żurawska i przewodnicząca Rady Naukowej programu „Woda dla zdrowia” prof. dr hab. Alfreda Graczyk.

Pełny tekst oświadczenia >>>


Top