JurajskaPolecana
przez ekspertów programu

WODA DLA ZDROWIA
jako doskonała
woda do picia


Zawartość znaczących dla zdrowia
składników mineralnych
w mg/litr

  Kationy:
 
wapniowy Ca++...............................67
  magnezowy Mg+
+............................36
  sodowy Na+......................................9
  żelazowy Fe
++................................0,1

  Aniony:
 
wodorowęglanowy HCO3-............346
  siarczanowy SO42-........................38
  chlorkowy Cl-...................................9


  Suma
składników minerl. ..... 517


DALSZE STRONY

AKTUALNOŚCI
50 LECIE FIRMY

ASORTYMENT PRODUKTÓW

NAGRODY I WYRÓŻNIENIAWięcej o Firmie >>>


PRODUCENT

Jurajska Spółdzielnia Pracy
ul. Słowackiego 88
42-300 Myszków

Rozlewnia
Jurajska Spółdzielnia Pracy
Postep k/Myszkowa
Ul. Myszkowska 40
42-350 Koziegłowy

tel.: (034) 31-37-330
fax: (034) 31-37-349
e-mail info@jurajska.pl
 

JURAJSKA
naturalna woda mineralna

 

Naturalna woda mineralna JURAJSKA, jest wodą średniozmineralizowaną (ogólna mineralizacja wynosi 516,84 mg/l). Można ją pić w dowolnej ilości, nadaje się także doskonale w celu gaszenia pragnienia.

 

JURAJSKA = pochodzenie

Wydobywana jest w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej - jednym z najczystszych ekologicznie rejonów Polski.

 

JURAJSKA = 200 milionów lat filtracji

Złoże wody powstawało ponad 200 milionów lat temu, co potwierdzają badania AGH. Czerpana jest ona z głęboko położonych układów wodonośnych, chronionych przez grube warstwy pokładów geologicznych, a jej zaletą jest przede wszystkim pierwotna czystość nie skażona żadnymi zanieczyszczeniami otaczającego nas środowiska. Zapewnia to Jurajskiej dokładna filtracja , która dokonuje się w czasie jej przesączania w ciągu milionów lat przez zróżnicowane warstwy geologiczne.

JURAJSKA = naturalne minerały

W trakcie trwającej wiele lat podróży przez warstwy skał wzbogaca się w cenne składniki mineralne, które wypłukuje z występujących na Jurze skał wapiennych.

 

JURAJSKA = krystaliczna czystość

To co dodatkowo wyróżnia JURAJSKĄ z pośród innych wód butelkowanych, to jest to, że jej nieskazitelna czystość zabezpieczona jest w butelce poprzez zastosowanie najnowocześniejszego procesu technologicznego w czasie rozlewania. Gwarantuje to konsumentowi iż woda w dostarczonej mu butelce posiada dokładnie takie same walory jak ta głęboko w ziemi, zachowując swoje cechy w tym zwłaszcza krystaliczną czystość i naturalność.

JURAJSKA = bezpieczeństwo

 

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii wspierających bezpieczeństwo i higienę produkcji, w tym zaawansowanych filtrów powietrza i sterylnych stref rozlewu, pierwszy kontakt z otoczeniem JURAJSKA ma dopiero w momencie otwierania butelki przez konsumenta. Gwarantuje to, że nie posiada ona żadnych zanieczyszczeń bakteriologicznych czy innych szkodliwych substancji , które mogłyby zaszkodzić zdrowiu. Wynikiem ciągłego doskonalenia firmy jest wprowadzenie już w 2003 roku systemu zarządzania jakością zgodnego z wymogami norm serii ISO 9000. Jurajska Spółdzielnia Pracy uzyskała wtedy jako jedna z pierwszych w swojej branży certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą PN-EN ISO 9001:2001 oraz z wymaganiami HACCP. Fakt ten świadczy o tym, że wysoka jakość dotyczy zarówno metod zarządzania, wyrobów jak i wszystkich czynności i działań składających się na projektowanie, produkcję, sprzedaż i dystrybucję naturalnej wody mineralnej, napojów oraz sprzedaż artykułów.

Dlaczego JURAJSKA?

 

Naturalna woda mineralna JURAJSKA zawiera umiarkowane ilości składników mineralnych przede wszystkim magnezu i wapnia, dzięki czemu pijąc ją  nie wypłukujemy ich z organizmu w przeciwieństwie do zwykłych wód źródlanych.
Naturalna woda mineralna JURAJSKA jest wodą o niskiej zawartości sodu, dzięki czemu może być polecana również dzieciom oraz osobom ze schorzeniami nerek i nadciśnieniem.

Instytut Matki i Dziecka uznał, że wysokie parametry bezpieczeństwa oraz stopień mineralizacji i niska zawartość sodu w naturalnej wodzie mineralnej JURAJSKA gwarantują jej wysoką  jakość i dzięki temu nadaje się ona do stosowania w żywieniu dzieci, a w szczególności do przygotowywania posiłków dla niemowląt.

 

JURAJSKA - nie tylko zaspokaja pragnienie

Woda – źródło życia. Pozwala na odpowiednie nawodnienie nią wszystkich komórek i organów naszego ciała, co jest warunkiem ich prawidłowego funkcjonowania, a co za tym idzie i dobrego zdrowia.  Ciało człowieka składa się przede wszystkimi z wody. Nowo narodzone niemowlę  ma jej w sobie około 85 %., a dorosły człowiek około 60 %. Woda stanowi środowisko dla wszystkich procesów życiowych, jakie przebiegają w organizmie, dlatego JURAJSKIEJ nie może zabraknąć na żadnym etapie naszego życia.

Woda – oczyszczenie organizmu. W wodzie znajdującej się w naszym organizmie zarówno w komórkach jak i w płynie pozakomórkowym znajdują  się rozpuszczone różnorodne składniki, dzięki którym komórki ustrojowe mogą prawidłowo funkcjonować. Utrzymanie stałej objętości płynu pozakomórkowego, jego składu chemicznego i odczynu kwasowo-zasadowego, jest warunkiem prawidłowej czynności wszystkich komórek naszego organizmu. Aby ten stan utrzymać potrzebna jest stała wymiana wody ustrojowej, do której przechodzą uboczne produkty przemiany materii. Muszą być one wydalane na zewnątrz, a jeżeli czynność ta przebiega nieprawidłowo dochodzi do zatrucia organizmu. Do wypłukiwania tych  szkodliwych produktów przemiany materii jakie tworzą się w organizmie w czasie normalnych procesów życiowych doskonale nadaje się woda JURAJSKA, która doskonale oczyszcza z nich nasze ciało.

Woda – naturalny kosmetyk. Woda dla organizmu to nie tylko gwarancja zdrowia, ale także urody. Dzięki wodzie utrzymuje się gładkość i elastyczność skóry, połysk lśniących włosów, elastyczność mocnych paznokci, zgrabną sylwetkę i dobrą kondycje fizyczną, a co za tym idzie również dobre samopoczucie. Woda JURAJSKA, nadaje się także doskonale do celów kosmetycznych i higienicznych, zwilżania i przemywania szczególnie wrażliwych miejsc jakimi są: twarz, szyja i dłonie a w szczególności u niemowląt.

Naturalna woda mineralna Jurajska produkowana jest w bogatym asortymencie, zarówno jako gazowana, nagazowana jak i delikatnie gazowana. Dostępna jest zarówno w opakowaniach szklanych jak i plastikowych o różnej pojemności. Pełny asortyment >>>

 

 
Top