Krystynka

  

NATURALNA WODA MINERALNA
"KRYSTYNKA"
z UZDROWISKA 
CIECHOCINEK

Polecana przez ekspertów programu
WODA DLA ZDROWIA
jako woda 
profilaktyczno-zdrowotna


Zawartość znaczących dla zdrowia 
składników mineralnych
w mg/l

Kationy:
wapniowy Ca+....................174,1
magnezowy Mg+.................62,6
sodowy Na+.......................950,0
potasowy K+........................14,8
żelazowy Fe+.....................0,272


Aniony:
wodorowęglanowy HCO3-...470,4
siarczanowy SO42-............... 55,0
chlorkowy Cl................... 1659,2
fluorkowy F-....................... 0,860
bromkowy Br-........................ 2,0
jodkowy J-.......................... 0,210
 


Suma składników stałych: 3416,58


PRODUCENT:

Zaklady Produkcji Zdrojowej
ul. Solna 6
87-720 Ciechocinek
tel. 054 283 60 71, 283 61 87: zpz@wodakrystynka.pl

www.wodakrystynka.pl


 

 

    

NATURALNA WODA MINERALNA KRYSTYNKA

Woda mineralna „Krystynka” jest jedną z najdłużej znajdujących się na rynku wód mineralnych. Jej produkcję zapoczątkowano w Uzdrowisku Ciechocinek już 1902 roku.

Charakteryzuje się ona dużą zawartością kationu sodowego i anionu chlorkowego i z tego powodu ma lekko słonawy smak. Ale dzięki temu doskonale nadaje się do uzupełniania soli mineralnych wydalanych z organizmu wraz z potem, w czasie upałów, w czasie uprawiania sportu, w czasie dużego wysiłku w zakładach przemysłowych, gdzie panuje wysoka temperatura, takich jak: huty, kopalnie, elektrownie itp.

W okresie letnim „Krystynka” jest idealną wodą na plażę! Zapobiega ubytkowi soli z organizmu, który spowodowany jest intensywnym poceniem się i dodatkowo, niestety, piciem zwykłych wód źródlanych nie posiadajacych takiej ilości składników mineralnych, co osłabia organizm z każdym łykiem wody!

Ponadto „Krystynka” zawiera liczące się ilości magnezu, który jest jednym z najważniejszych biopierwiastków potrzebnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ma też znaczące ilości wapnia, który jest podstawowym budulcem układu kostnego człowieka. Zawiera niewielkie ilości wodorowęglanów, które alkalizują kwasy żołądkowe, dlatego jest wodą obojętną, pod tym względem.

 

                   

Uzdrowisko Ciechocinek powstało dzięki znajdującym się na jego obszarze źródłom solankowym. Woda z tych źródeł zasila słynne Ciechocińskie Tężnie Solankowe, które tworzą unikalny mikroklimat w uzdrowisku. Solanka wykorzystywana jest również do kąpieli leczniczych oraz inhalacji w sanatoriach. Na bazie źródła nr 19a, które posiada klasyfikację złoża wody leczniczej, powstaje doskonała, niepowtarzalna w smaku woda mineralna „Krystynka”. Naturalna woda mineralna, wysoko mineralizowana, pozyskiwana od 1902 roku. Zawiera dużą ilość magnezu, pierwiastka życia, który zapobiega chorobom naczyniowo-sercowym, spowalnia procesy starzenia się, obniża poziom cholesterolu, reguluje ciśnienie tętnicze krwi. Zawartość wapnia powoduje, iż Krystynka ma przyjemny orzeźwiający smak. Skutecznie gasi pragnienie, pomaga w trawieniu, w pewnym stopniu zapobiega anemii. Wszystkie zalety tej wody sprawiają, że jest produktem zdrowym i godnym polecenia. Produkt poddawany jest bieżącym badaniom laboratoryjnym, posiada atest i stosowne zezwolenia. 

 

 

Prof. dr hab. Irena Ponikowska
Kierownik Katedry i Zakładu Balneologii i Medycyny Fizykalnej
Polskiego Towarzystwa MagnezologicznegoUniwersytetu Mikołaja Koperni
Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

Top